Sicilya mafyasından suikastlı mesaj

Sicilya mafyasından suikastlı mesaj

İtalya'nın güneyinde 67 yaşındaki mafya lideri öldürüldü. Suikastın Sicilya mafyası tarafından devlete verilmiş bir mesaj olduğu belirtiliyor.

İtalya'nın güneyindeki Palermo kentinde bisikletiyle caddede ilerleyen 67 yaşındaki mafya lideri Guiseppe Dainotti, başından vurularak öldürüldü. Dainotti'nin mafya karşıtı hakim Guiseppe Falcone'nin ölüm yıl dönümünde öldürülmesinin Sicilya mafyasının bir mesajı olduğu belirtiliyor.

Palermo Savcısı Francesco Lo Voi, saldırının Sicilya mafyasının devlete verdiği bir gözdağı olduğunu söyledi. Lo Voi'ye göre Sicilya mafyasını tanımlamak için kullanılan 'Cosa Nostra' bu saldırıyla "Fazla ortaya çıkmıyor olabiliriz ama yenilmedik" demek istedi.

Lo Voi, "Ne zaman bazıları mafyanın artık var olmadığını, yok edildiğini iddia etse bunun aksini ortaya koyan bir şeyler olur. Gerekiyorsa açık ve sembolik bir biçimde yeniden biri öldürülür" dedi.

1992'de mafya karşıtı hakim Guiseppe Falcone ve Paolo Borsellino'nun öldürülmesi sonrası başlatılan operasyonda çok sayıda önemli suç örgütü lideri hapse atılmıştı. Sicilya mafyasının bunun ardından ciddi oranda güç kaybettiği konuşuluyordu.

Öldürülen Dainotti, 2014'te cezaevinden çıkmıştı. Dainotti'nin Sicilya mafyası tarafından hain olarak anıldığı belirtiliyor.

Görgü tanıkları, Dainotti'nin 2 kişi tarafından öldürüldüğünü dile getirdi. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net