Yerelden genele açılan sergi: ‘Anafod’

Yerelden genele açılan sergi: ‘Anafod’

Geleneksel hale gelen 'Maltepe Fotoğraf Günleri' bu yıl Maltepe’de bulunan Türkan Saylan Kültür Merkezinde 12 Mayıs'ta açıldı.

Özcan YAMAN
İstanbul

'Maltepe Fotoğraf Günleri' bu yıl Maltepe’de bulunan Türkan Saylan Kültür Merkezinde 12 Mayıs'ta açıldı. Sergi değişik etkinliklerle 2 Haziran’a kadar sürecek. Maltepe’de bulunan “Anafod Fotoğraf Derneği” nin, “Maltepe Fotoğraf Günleri “ kapsamında  Anafod üyesi 83 fotoğrafçının yaşadıkları bölgeye yönelik fotoğraf projeleriyle ve yine dernek üyelerinin ödüllü fotoğraflarını sergiliyor. 

Kültür merkezinin rahat ve ferah ortamında kalabalık bir katılımla yapılan konuşmalarla açıldı. Küratörlüğünü Fotoğrafçı Baytekin Kara’nın yaptığı sergi, çeşitli ebatlarda ve değişik projelerle sunuluyor. Maltepeli fotoğrafçıların yaşadıkları yerden çevreye yayılan fotoğraflarıyla değişik konuları işledikleri görülüyor. Fotoğrafın her alanına ilişkin doğa, manzara, çiçek, böcek, insan, kavramsal anlatımlar kendi içlerinde düzenlenerek sunuluyor. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek sunumlar da dikkat çekici. Kentsel dönüşümden, çeşitli öykülere kadar çeşitliliğe sahip sunumlar yine 2 Haziran’a kadar gösterilecek. Programı Anafod ve Türkan Saylan Kültür Merkezinden veya web sitelerinden edinerek takip edebilirsiniz. 

Maltepe Belediyesi, Türkan Saylan Kültür Merkezi, İmpladent, Afsad, ve Çorum Mecitözü Dağsaray Köyü Derneğinin destek verdiği “Maltepe Fotoğraf Günleri” izleyicilerini bekliyor.

www.evrensel.net
ETİKETLER Anafod