Kadıköy’de 'hayır' bildirisine polis saldırdı: 3 gözaltı

İstanbul Kadıköy’de başkanlık referandumu için ‘Hayır’ bildirisi dağıtanlara polis saldırdı, 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Kadıköy’de Bahariye Caddesi’nde başkanlık referandumuna ilişkin başlatılan 'Hayır'da birleşelim' kampanyası kapsamında ‘hayır’ çağrısı yapanlara polis saldırdı. Saldırı sırasında 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişinin EMEP üyesi Elif Baydur ve Devrimci Parti MYK üyesi Gözde Tenikeci olduğu öğrenilirken üçüncü kişinin ismi henüz öğrenilemedi. Gözde Tenikeci'nin gözaltına alınırken kafasına silah dayandığı belirtildi. Kalabalığın saldırıya tepki göstermesi üzerine kitlenin üzerine yürüyen bir polisin de silahını çekerek ‘Sıkarım’ diye bağırdığı iddia edildi.

Bunun üzerine çevredekilerle polis arasında gerginlik yaşandı. Polis, çevredekilere biber gazı ve coplarla saldırdı. Polisin saldırısını çevredeki vatandaşlar alkışlarla protesto etti.

Gözaltına alınan 3 kişi karakola götürüldü. Bunun üzerine aralarında CHP Milletvekili Onursal Adıgüzel ile Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, EMEP Kadıköy İlçe Başkanı Erhan Yunus Demir ve CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin gibi kurum temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 30 kişilik grup karakol önünde toplandı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Şubat 2017 21:07
www.evrensel.net