23 Aralık 2016 23:42

Bu hafta vizyona 9 yeni film giriyor - 23 Aralık 2016

23 Aralık'ta 9 yeni film vizyona giriyor.  Suriyeli Cabir'in hikayesinin anlatıldığı 'Kaçış' da bu hafta vizyona giren filmlerden biri.

Bu hafta vizyona 9 yeni film giriyor - 23 Aralık 2016

Paylaş

23 Aralık'ta vizyona 9 yeni film giriyor. Savaştan kaçan Suriyeli Cabir'in hikayesinin anlatıldığı, Kenan Kavut tarafından yönetilen "Kaçış" ve güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan 'Gizli Güzellik' bu haftanın öne çıkanlarından.

KAÇIŞ

 • Yönetmen: Kenan Kavut
  Oyuncular: Ali Suliman, Jale Arıkan, Muhammed Cangören, Mustafa Avkıran

  Savaştan kaçan Suriyeli Cabir, Edirne’ye kadar gelmiştir. Grup, Yunanistan’a geçmek üzereyken güvenlik güçlerinin baskınına uğrar. Cabir, kaçar ve bir bölgede birkaç gün saklanır. Aliye ve Sadık’ın çocukları olmadığı için araları bozuktur. Aliye, Cabir’e yardım elini uzatır. Bu iki yalnız ve mutsuz insan, birbirlerine yakınlık duymaya başlarlar.

MEÇHUL KIZ

 • Yönetmen: Jean Pierre Dardenne, Luc Dardenne
  Oyuncular: Adele Haenel, Olivier Bonnaud, Jeremie Renier, Louka Minnella

  Jenny, hekimdir. Bir akşam, mesai saatinden sonra çalan kapısını açmaz. Ertesi gün ise polislerden akşam gelenin genç bir kız olduğunu ve kapıyı çalmasından bir süre sonra nehir kenarında ölü bulunduğunu öğrenir. Polisin, kızın kimliğini bir türlü teşhis edemediğini söylemesi üzerine Jenny, genç kızın kim olduğunu öğrenmek ve unutulmamasını sağlamak ister.

 

DÖNERSE SENİNDİR

 • Yönetmen: Erol Özlevi
  Oyuncular: Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen, Uraz Kaygılaroğlu

  Mehmet uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Selin’e deliler gibi aşık olan genç bir adamdır. Selin ise şarkıcı olma hayalleri kuran genç bir kadındır. Selin’in dileği gerçek olur ve bir yapım şirketi Selin’le anlaşma yapar. Ancak Selin ve Mehmet, ayrılırlar. Mehmet ayrılığı kabul etmez ve arkadaşı Defne’nin de yardımıyla Selin’i geri kazanmaya karar verir. Mehmet’in Selin’i geri kazanabilmek adına birbirinden komik ve zorlu yollarda yürümesi gerekecektir.

HASRET BİTTİ

 • Yönetmen: Ayhan Özen
  Oyuncular: Ceyda Ateş, Kemal Uçar, Ferdi Sancar, Yüksel Ünal

  Yıllarca Almanya’da gurbetçi işçi olarak yaşayan Halim Bitti, çok sevdiği kızlarına sık sık kesinlikle Alman damat istemediğini, yabancılara gönül vermemelerini söylemiştir. Zaten bir müddet daha Almanya’da kalıp para biriktirdikten sonra özlem duydukları Türkiye’ye döneceklerdir. Ne var ki Halim’in bu hayaline kendisinden başka hiç kimse katılmaz. Alıştıkları düzende yaşayıp gitmekten çok memnunlardır. Ta ki Halim bir gün Özlem ve Andreas’ı sokakta el ele görene dek.

KARTOPU SAVAŞLARI

 • Yönetmen: Jean François Pouliot
  Oyuncular: Angela Galuppo, Marioup Wolfe, Lucinda Davis, Sophie Cadieux

  Küçük bir köyde yaşayan bir grup çocuk, kış tatilinde eğlenmek için bir kartopu savaşı yapmaya karar verirler. 11 yaşındaki Luke ve Sophie, iki ayrı grubun lideri olurlar. Sophie ve arkadaşları korunmak için bir kale inşa ederler. Tatil bitiminde kaleyi kim ele geçirirse, savaşı kazanan taraf o olacaktır. Ancak eğlenceyle başlayan masum savaş ciddi bir kavgaya dönüşür.

GİZLİ GÜZELLİK

 • Yönetmen: David Frankel
  Oyuncular: Will Smith, Keira Knightley, Edward Norton, Michael Pera

  Bir reklam yöneticisi yaşadığı trajedi üzerine hayattan elini ayağını çeker. Kaygılanan arkadaşları umutsuzca onunla bağlantı kurmaya çalışırken, o Aşk, Zaman ve Ölüm’e mektuplar yazarak evrenden yanıtlar ister. Bu olguların dolu dolu yaşanmış bir hayatla nasıl iç içe geçtiğini ve en derin kayıpların bile anlam ve güzellik anları ortaya çıkarabildiğini anlamaya başlaması ise ancak mektuplarının kendisine kişisel yanıtlar getirmeleriyle gerçekleşir.

FLORENCE

 • Yönetmen: Stephen Frears
  Oyuncular: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson

  20. yüzyılın son çeyreğinden günümüze kadar gelen dönemin belki de en iyi oyuncusu Meryl Streep, bu kez bir opera şarkıcısı oluyor. Daha doğrusu operayı çok seven ama müzik konusunda en ufak bir yeteneği olmayan Amerikalı zengin Florence Foster Jenkins’i canlandırıyor.

ASSASIN'S CREED

 • Yönetmen: Justin Kurzel
  Oyuncular: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson

  Devrim yaratan yepyeni bir teknoloji ile genetik hafızası ortaya çıkarılan Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanya’sında atalarından olan Aguilar’ın maceralarını deneyimler. Callum Lynch, gizemli bir topluluk olan Suikastçi soyundan geldiğini keşfeder ve günümüzde de var olan güçlü Templar organizasyonunu alt etmek için geçmişindeki genetik bilgilerini ve soyundan gelen uzun yılların tecrübesini kullanır.

SİYAH KARGA

 • Yönetmen: Tayfur Aydın
  Oyuncular: Şebnem Hassanisougi, Aziz Çapkurt, Murat Toprak, Sedat Culum

  Fransa’da yaşayan Sara’nın, oynadığı açık sahnelerden dolayı İran’a girmesi rejim tarafından yasaklanmıştır. Beklenmedik bir anda babasından aldığı bir mektupla İran’a gitmek zorunda kalan Sara, illegal yollarla ülkesine donmeye karar verir. Türkiye’ye gelir ve turizm rehberi Yılmaz’dan yardım alır. Hem İran hem de Türk askerleri tarafından yakalanma korkusuyla süren tedirgin ve sabırlı  yolculuk boyunca onları bir karga takip eder.
ÖNCEKİ HABER

Esad'dan Putin'e teşekkür

SONRAKİ HABER

Hasta yakınları, güvenlik görevlilerine saldırdı: 4 yaralı, 5 gözaltı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa