Bayrak tutmayan genci dövüp, videosunu çektiler!

Bayrak tutmayan genci dövüp, videosunu çektiler!

'Demokrasi nöbeti' için Ankara'da sokağa çıkan bir grup bir genci Türk bayrağını tutmadığı için döverek videosunu sosyal medyada yayınladı.

15 Temuz darbe girişiminin ardından 'demokrasi nöbeti' için Ankara'da sokağa çıkan bir grup bir genci Türk bayrağını tutmadığı gerekçesiyle önce dövdü sonrada videosunu sosyal medyaya yükledi.

abcgazetesi’nin yayınladığı görüntülerden, ellerinde bayraklarla dolaşan bir grubun, bir kişiye saldırıp, hakaretler yağdırdığı, ardından da görüntüleri sosyal medyaya yükledikleri anlaşılıyor.

Videoda, Türk bayrağını tutmadığı gerekçesiyle dövülen ve kendi aralarında Fransız olduğunu söyledikleri kişiye uzun süre adeta işkence edildiği görülüyor.

Saldırıya uğrayan kişinin konuşulanları anlamadığı açık olmasına rağmen, videoyu çeken kişinin “Türk bayrağını verdik sen kabul etmedin. Ben de seni bu arkadaşların elinden aldım. Uzatma. Tamam. Bu Türk bayrağını tutmazsan yumruk da yersin, alaşağı da yersin. Adam olacaksın. Bunu sana veriyorsak tutmak zorundasım oğlum” dediği duyuluyor.

Video, sosyal medyaya “Türk bayrağını almadı pert ettik” yazısıyla servis edildi. Büyük tepki çeken videodaki saldırganların kim olduğu henüz bilinmiyor.

Öte yandan videoda saldırıya uğrayan şahsın 29 yaşındaki Mustafa Turan Çalışkan olduğu öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Ağustos 2016 09:09
www.evrensel.net
ETİKETLER Ankara