26 Temmuz 2015 16:10

Asya’dan Avrupa’ya yüzdüler

Paylaş

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 27.’si düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, İstanbul Boğazı’nda gerçekleşti. Genel klasmanda erkeklerde Bertuğ Coşkun, kadınlarda Nilay Erkal birinci oldu.

Anadolu Yakası’ndan Kanlıca Vapur İskelesi önünden başlayan yarış, Avrupa Yakası'ndaki Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son buldu. Yarışa 49 ülkeden 203’ü Türkiyeli olmak üzere 460 kadın, 851’i Türkiyeli, 1410 erkek yüzücü toplamda 1870 sporcu katıldı.
Genel klasmanda erkeklerde Bertuğ Coşkun yarışı birinci sırada tamamlarken, Emre Öztürk ikinci, İtalyan Claudio Gargaro da üçüncü oldu. Kadınlarda ise Nilay Erkal birinci, Deniz Güngöroğlu ikinci, İngiliz Jessica Wooddisse de üçüncülüğü elde etti.
Erkeklerde birinci olan Bertuğ Coşkun daha önce 5 kez yarışa katıldığını ve dereceler elde ettiğini kaydederek, “Birinci olmak harika bir duygu. Parkur önceki yıllara göre çok zordu. Daha önce boğazda poyraz varken bu sene lodosa çevirdi. Geçen sene 40 dakikada bitirdim bu sene bir saati aştım. Ancak birinci olduğum için çok mutluyum” diye konuştu.

BOĞAZDA ADAM WALKER RÜZGARI

Yarışın bu seneki onur konuğu İngiliz yüzücü Adam Walker, starttan 10 dakika önce boğaza atlayarak parkuru tamamladı. Yarıştan sonra açıklamalarda bulunan Walker, organizasyona katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti. ‘Boğaz soğuk muydu?’ sorusuna ise Walker, “Hayır çok güzeldi” cevabını verdi. (İstanbul/CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek: AKP hükümeti meşru değildir

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa