17 Şubat 2011 05:31

OdaTv’ye baskın TBMM gündemine taşındı

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, İnternet sitesi OdaTv’nin aranması ve “Ergenekon” soruşturması kapsamında OdaTv’nın Yöneticisi Soner Yalçın’ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin gözaltına alınmasını TBMM gündemine taşıdı.CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, TBMM Başkanlığına,

OdaTv’ye baskın TBMM gündemine taşındı

Paylaş

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, İnternet sitesi OdaTv’nin aranması ve “Ergenekon” soruşturması kapsamında OdaTv’nın Yöneticisi Soner Yalçın’ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin gözaltına alınmasını TBMM gündemine taşıdı.
CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, TBMM Başkanlığına, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
“İşte Amerikalılar’ın Ergenekon Polislerine Verdiği Eğitimin Belgesi” gibi bazı yazı ve videoların yayınlandıktan sonra İnternet sitesi OdaTv’nin merkezinin yanı sıra eş zamanlı olarak, OdaTv’nin yöneticileri Soner Yalçın, Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun evinde arama yapılmaya başlandığını kaydeden CHP’li Köktürk, İçişleri Bakanı Atalay’dan, şu sorulara yanıt istedi:
“OdaTv İnternet sitesinde yapılan bu aramanın gerekçesi nedir, eğer, gerekçe Ümraniye (Ergenekon) adı verilen davaysa, bugüne kadar Ümraniye (Ergenekon) davası ile ilgili yandaş basında birçok belgeler yayınlandı, bu yayınlardan dolayı hangi gazete ya da İnternet sitelerinde arama yapılmıştır?
OdaTv İnternet sitesinde yayınlanan videolarda görülen polisler gerçekten Türk polisi midir? Eğer Türk polisiyse Amerikalı yetkiliyle ‘Abi’ diye hitap edebilecek kadar birlikte mi çalışmaktadırlar?
Bu video görüntülerinde polisin Zir Vadisi kazısından, sadece 2 gün önce Amerikalı uzmanlardan eğitim aldığı iddia edilmektedir, bu iddialar doğru mudur?
Polisin gönderdiği belgelerde Yarbay Mustafa Dönmez’de bulunduğu hakkında rapor verilen 472 adet merminin gerçekte Dönmez’de bulunmadığını Emniyet mahkemeye yazdığı yazıyla kabul etmiş midir, bu kadar önemli bir davada bu kadar hata olması, 472 merminin ‘sehven’ Mustafa Dönmez’de bulunuyor olması, halkın adalete olan güvenini sarsmayacak mıdır?
Gazetecilerin tutuklandığı, muhalif yayınlar yapan televizyonların, İnternet sitelerinin polis baskınına uğradığı bir ülkede; demokrasiden, hele hele ‘ileri demokrasiden’ söz etmek olanaklı mıdır?” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Balbay: Gözaltına alınacaklar listesi yaptık

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa