Toplam Sandık: 2451
Açılan Sandık: 2451
Kullanılan Oy: 678442
Geçerli Oy: 659082
Geçersiz Oy: 19360
Katılım: %87.76
Toplam Seçmen: 773073
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

4 269667 % 40.04
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 200588 % 29.78
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 121228 % 18
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 61498 % 9.13
5

SP - Saadet Partisi

0 7215 % 1.07
6

Vatan - Vatan Partisi

0 4317 % 0.64
7

DP - Demokrat Parti

0 1763 % 0.26
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1332 % 0.2
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1167 % 0.17
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1066 % 0.16
11

DYP - Doğru Yol Partisi

0 837 % 0.12
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 783 % 0.12
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 536 % 0.08
14

Anadolu - Anadolu Partisi

0 403 % 0.06
15

MEP - Merkez Parti

0 328 % 0.05
16

Millet - Millet Partisi

0 302 % 0.04
17

YURT-P - Yurt Partisi

0 229 % 0.03
18

KP - Komünist Parti

0 205 % 0.03

Aydın Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
BÜLENT TEZCANMETİN LÜTFİ BAYDARHÜSEYİN YILDIZMEHMET FATİH ATAYTAYFUN TALİPOĞLUFERDA ÇAĞLAR ERKUTFULYA ÜSTÜNDAĞ
AKP
MEHMET SADIK ATAYABDURRAHMAN ÖZZEYNEP ARMAĞAN USLUMUSTAFA SAVAŞMETİN YAVUZERSİN ESENLİKCENGİZ ALTINTAŞ
MHP
ALİ UZUNIRMAKHAYRİ GÜLEÇHÜSEYİN KARAGÖZDENİZ DEPBOYLUFEVZİ KÖSEHİLMİ BOLATOĞLUKADRİ DÜLGER
HDP
FİLİZ KOÇALİMUZAFFER YÖNDEMLİSEVAY AKKAN AÇICIKİBAR BOZAMAHMUT NACARDERVİŞ PEKERAYFER DEMİREL

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi KEREM YILDIRIM
2 Anadolu - Anadolu Partisi LEVENT KUNDAKCI
3 Anadolu - Anadolu Partisi AYŞE FÜSUN GÖNÜL
4 Anadolu - Anadolu Partisi SERMİN YALAS
5 Anadolu - Anadolu Partisi MEHMET DEMİR
6 Anadolu - Anadolu Partisi HATİCE ÖZİNCE
7 Anadolu - Anadolu Partisi HALİME KUCUR
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEÇİL MUMCUOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi PEHLÜL SARAÇ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi PERİHAN KAPLAN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KOZAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİME ŞİMŞEK
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FUAT BARUTÇU
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CAVİT ŞİMŞEK
1 DP - Demokrat Parti SERHAT EMANET
2 DP - Demokrat Parti AHMET ZÜHTÜ SOYDAR
3 DP - Demokrat Parti NERİMAN ARAT
4 DP - Demokrat Parti CAFER AVCI
5 DP - Demokrat Parti ALİ OSMAN DUMAN
6 DP - Demokrat Parti TURGAY HARMAN
7 DP - Demokrat Parti MUZAFFER ÇIBIK
1 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL ÇELİKER
2 DSP - Demokratik Sol Parti CAN KARABULUT
3 DSP - Demokratik Sol Parti SEVİNÇ ARIKAN
4 DSP - Demokratik Sol Parti NAİL KULE
5 DSP - Demokratik Sol Parti KEMAL BOSTANCI
6 DSP - Demokratik Sol Parti BÜLENT CÜNLÜ
7 DSP - Demokratik Sol Parti MAKBULE TOPCU
1 DYP - Doğru Yol Partisi MUZAFFER TAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi NİHAT ALPARSLAN
3 DYP - Doğru Yol Partisi SERDAR AKSOY
4 DYP - Doğru Yol Partisi ADNAN KAHVECİ
5 DYP - Doğru Yol Partisi TAMER AKAY
6 DYP - Doğru Yol Partisi HAYATİ YAVUZ
7 DYP - Doğru Yol Partisi GÖKHAN TOPUZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ŞİNASİ ŞAHİN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FERAT YÜCEL
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAHAR SEZER
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ŞİRİN TİMUR
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NERGİZ KANDEMİR
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SULTAN SERTKAYA
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DİLBER DEMİR TAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURGÜL KARSAK
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BARIŞ YILDIZ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET KOÇAK
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜLHANIM KAYA
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi VEYSEL HAYIRLI
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TUĞBA ŞENOĞLU
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FERHAT YANAR
1 KP - Komünist Parti SİBEL ALTIKULAÇ
2 KP - Komünist Parti KADER DÜNDAR
3 KP - Komünist Parti NEJLA YILMAZ
4 KP - Komünist Parti YASEMİN RENÇBER
5 KP - Komünist Parti SEHER DEMİROĞLU
6 KP - Komünist Parti MELTEM ERZEKLİ
7 KP - Komünist Parti NURSEL DALKILIÇ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti MUSTAFA DİLEK
2 LDP - Liberal Demokrat Parti FİLİZ DAŞTAN
3 LDP - Liberal Demokrat Parti BÜLENT ALTÜRK
4 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ DOST
5 LDP - Liberal Demokrat Parti ERGÜN GÜRLEYİK
6 LDP - Liberal Demokrat Parti RECAİ CAVLAK
7 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZKAN TEMİZTEPE
1 MEP - Merkez Parti MEHMET ÇAKIR
2 MEP - Merkez Parti İRFAN AYDIN
3 MEP - Merkez Parti JALE DOĞAN
4 MEP - Merkez Parti CEMAL KABAN
5 MEP - Merkez Parti NURAN AKGÜN
6 MEP - Merkez Parti NECATİ ALTUN
7 MEP - Merkez Parti SALİH AKGÜN
1 Millet - Millet Partisi BELKIS ÇAPAR
2 Millet - Millet Partisi MUSTAFA ÇELİK
3 Millet - Millet Partisi AYFER KIRAÇ
4 Millet - Millet Partisi HAMZA AY
5 Millet - Millet Partisi RAGIP DEMİR
6 Millet - Millet Partisi VELİ ÇELİK
7 Millet - Millet Partisi SALİHA ÇİL
1 SP - Saadet Partisi MEHMET YETER
2 SP - Saadet Partisi ŞERAFETTİN AKYÜZ
3 SP - Saadet Partisi ALİ İHSAN YILMAZ
4 SP - Saadet Partisi MUSTAFA GÜYÜM
5 SP - Saadet Partisi AKMAN GÜLER
6 SP - Saadet Partisi SÜLEYMAN ATEŞ
7 SP - Saadet Partisi RIZA EKŞİ
1 Vatan - Vatan Partisi HASAN ATİLLA UĞUR
2 Vatan - Vatan Partisi SELAHATTİN YILMAZ
3 Vatan - Vatan Partisi FATMA SİBEL ARSLANTÜRK
4 Vatan - Vatan Partisi MEHMET GÜNAY
5 Vatan - Vatan Partisi NUR CENNETOĞLU
6 Vatan - Vatan Partisi BİLNUR ŞUVAK
7 Vatan - Vatan Partisi ZEKİ GÜRSOY
1 YURT-P - Yurt Partisi CEMİL ALTAN
2 YURT-P - Yurt Partisi İLKNUR BAYRAK
3 YURT-P - Yurt Partisi LEVENT DOĞAN
4 YURT-P - Yurt Partisi MAKSUT AYAZ
5 YURT-P - Yurt Partisi CAFER ALTIN
6 YURT-P - Yurt Partisi ABBAS ŞENAY
7 YURT-P - Yurt Partisi YAŞAR GÜRLER
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI