Toplam Sandık: 1038
Açılan Sandık: 1038
Kullanılan Oy: 287730
Geçerli Oy: 279481
Geçersiz Oy: 8249
Katılım: %85.47
Toplam Seçmen: 336629
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

2 115476 % 40.43
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 111691 % 39.11
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 38317 % 13.42
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 11991 % 4.2
5

SP - Saadet Partisi

0 3843 % 1.35
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 880 % 0.31
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 608 % 0.21
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 442 % 0.15
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 398 % 0.14
10

DP - Demokrat Parti

0 385 % 0.13
11

Vatan - Vatan Partisi

0 378 % 0.13
12

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 368 % 0.13
13

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 364 % 0.13
14

MEP - Merkez Parti

0 136 % 0.05
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 103 % 0.04
16

Millet - Millet Partisi

0 77 % 0.03
17

YURT-P - Yurt Partisi

0 68 % 0.02
18

KP - Komünist Parti

0 52 % 0.02

Osmaniye Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


MHP
DEVLET BAHÇELİRUHİ ERSOYELİF LOĞOĞLUMEHMET VURAL
AKP
SUAT ÖNALMÜCAHİT DURMUŞOĞLUMEHMET SARIEMİR HASAN ARSLANTAŞ
CHP
NİHAT ÇERÇİMURAT KOLUÇOLAKSERPİL DÜZGÜNHATİCE ERDUR
HDP
AHMET ŞAKIRNAZLI YUSUFOĞLU KIZILKAYAHATİCE BETÜL ÇELEBİEMİNE RUKEN AKÇA

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi BAHADIR BAYRAKTAR
2 Anadolu - Anadolu Partisi FAHRETTİN ÇETİN
3 Anadolu - Anadolu Partisi NASUF ÖZTÜRK
4 Anadolu - Anadolu Partisi YUSUF SOYLU
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FAZLI BAŞDOĞAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ERDİNÇ SAY
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MALİK MUSA KAZIM
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ORHAN DOĞAN
1 DP - Demokrat Parti FEHMİ RUTBİL
2 DP - Demokrat Parti MEHMET SAİD GAMLI
3 DP - Demokrat Parti ÖKKEŞ AÇICI
4 DP - Demokrat Parti MURAT DEMİR
1 DSP - Demokratik Sol Parti FERAMUZ KABALCI
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA TUNCER
3 DSP - Demokratik Sol Parti CEMAL KINIŞ
4 DSP - Demokratik Sol Parti ABDULLAH GÜZEL
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAKİ AKAR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ŞAH ÇINAR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET NURİ MAVLAY
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEVAL GEZİCİ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜLAY ÇAPAR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi OSMAN KÜÇÜKOSMANOĞLU
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜLENT YILDIZ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BURHAN GÖL
1 KP - Komünist Parti SEZA YÜCEL BİLİR
2 KP - Komünist Parti EMİNE KÜKSAR
3 KP - Komünist Parti MERYEM KAYA
4 KP - Komünist Parti HALİDE MERAL KIRAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti NAMİDAR ALTUN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SAVAŞ KAVCI
3 LDP - Liberal Demokrat Parti MÜCAHİT KELEŞ
4 LDP - Liberal Demokrat Parti BEYZAT BERRAKSU
1 MEP - Merkez Parti SAİT AKKURT
2 MEP - Merkez Parti ÜMİT HAKAN EMRE
3 MEP - Merkez Parti HACER GÜLER
4 MEP - Merkez Parti HASAN YALÇINKAYA
1 Millet - Millet Partisi İLYAS DEMİRDÜZEN
2 Millet - Millet Partisi HALİL İBRAHİM BOZOĞLAN
3 Millet - Millet Partisi SIDIKA BOZOĞLAN
4 Millet - Millet Partisi ÖZMİNİRE DÖNMEZ
1 SP - Saadet Partisi OSMAN EROĞLU
2 SP - Saadet Partisi FUAT ARIKAN
3 SP - Saadet Partisi ERHAN KURUM
4 SP - Saadet Partisi MEHMET ALİ KAYA
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MUSTAFA YAŞARGÜN
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi AHMET MURAT KOCAHÜYÜK
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi GÖKHAN KEREM GÜL
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi RAMAZAN KALAY
1 Vatan - Vatan Partisi ECDET GÜVEL
2 Vatan - Vatan Partisi YUSUF DUYAR
3 Vatan - Vatan Partisi HACER ÖZGAN
4 Vatan - Vatan Partisi HACI MUSTAFA GÜRLEK
1 YURT-P - Yurt Partisi EYYÜP KILINÇ
2 YURT-P - Yurt Partisi ÇİLEM ÇOLAKOĞLU
3 YURT-P - Yurt Partisi SAADET KILINÇ
4 YURT-P - Yurt Partisi HAKAN BODUR
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI