Toplam Sandık: 484
Açılan Sandık: 484
Kullanılan Oy: 140372
Geçerli Oy: 137520
Geçersiz Oy: 2852
Katılım: %84.53
Toplam Seçmen: 166060
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 55853 % 39.75
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 40551 % 28.86
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 26944 % 19.17
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 12024 % 8.56
5

SP - Saadet Partisi

0 2736 % 1.95
6

Vatan - Vatan Partisi

0 643 % 0.46
7

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 295 % 0.21
8

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 247 % 0.18
9

DP - Demokrat Parti

0 221 % 0.16
10

DSP - Demokratik Sol Parti

0 213 % 0.15
11

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 169 % 0.12
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 162 % 0.12
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 129 % 0.09
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 86 % 0.06
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 56 % 0.04
16

MEP - Merkez Parti

0 45 % 0.03
17

KP - Komünist Parti

0 38 % 0.03
18

Millet - Millet Partisi

0 32 % 0.02
19

YURT-P - Yurt Partisi

0 29 % 0.02

Yalova Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
FİKRİ DEMİRELMEHMET DEMİRHAN
CHP
MUHARREM İNCEMURAT OCAK
MHP
ÜNLEM ÜSTELAHMET GENÇTÜRK
HDP
NİZAMETTİN ÖZTÜRKAYNUR ERBAY

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi ADNAN AKDENİZ
2 Anadolu - Anadolu Partisi MEHMET SEVİNÇ
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RAMAZAN ÇİMEN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YÜKSEL DURAK
1 DP - Demokrat Parti HASAN HÜSEYİN ÜREKLİ
2 DP - Demokrat Parti NURŞEN SEVREN
1 DSP - Demokratik Sol Parti CEMAL BAYRAM
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA TOPÇU
1 DYP - Doğru Yol Partisi CEMAL TURHAN
2 DYP - Doğru Yol Partisi İZZET MEMKEZE
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHMUT ERTEN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NEBAHAT BİLİNMİŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÖZLEM TAVA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET ANKUT
1 KP - Komünist Parti TUBA DEĞİRMENCİ
2 KP - Komünist Parti ÖZGÜN GERELİOĞLU
1 LDP - Liberal Demokrat Parti METİN MİNTAZ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti YAŞAR SARIÇAYIRLI
1 MEP - Merkez Parti MURAT GÜNBEYİ
2 MEP - Merkez Parti BİROL ÇAY
1 Millet - Millet Partisi MUSTAFA KOP
2 Millet - Millet Partisi AHMET ÜSTÜN
1 SP - Saadet Partisi TALİP BAYBURTLU
2 SP - Saadet Partisi MEHMET SELAMİ METE
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi CELAL ŞEKERCİ
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi HAYRİYE NALÇACILAR
1 Vatan - Vatan Partisi AYŞE NİLGÜN METİNGÜ
2 Vatan - Vatan Partisi MURAT TÜRKOĞLU
1 YURT-P - Yurt Partisi AYNUR KUYUMCU
2 YURT-P - Yurt Partisi MEHTAP SIRMAGÜL
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI