Toplam Sandık: 335
Açılan Sandık: 335
Kullanılan Oy: 57635
Geçerli Oy: 55682
Geçersiz Oy: 1953
Katılım: %83.64
Toplam Seçmen: 68906
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

1 17594 % 30.92
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 14912 % 26.21
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 12752 % 22.41
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 4410 % 7.75
5

SP - Saadet Partisi

0 809 % 1.42
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 510 % 0.9
7

DYP - Doğru Yol Partisi

0 322 % 0.57
8

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 192 % 0.34
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 188 % 0.33
10

Vatan - Vatan Partisi

0 132 % 0.23
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 123 % 0.22
12

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 112 % 0.2
13

DP - Demokrat Parti

0 69 % 0.12
14

MEP - Merkez Parti

0 51 % 0.09
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 43 % 0.08
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 35 % 0.06
17

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 33 % 0.06
18

Millet - Millet Partisi

0 26 % 0.05
19

KP - Komünist Parti

0 21 % 0.04

Ardahan Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
TAŞKIN AKTAŞARZU MOCO
AKP
ORHAN ATALAYYUNUS BAYDAR
CHP
ENSAR ÖĞÜTSEZGİN KAYA
MHP
BÜLENT ULUTAŞÖMER TEKOĞULLARI

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi EYLEM GÖRÜR
2 Anadolu - Anadolu Partisi MEHMET ÇAKIR
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MURAT KARS
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NİYAZİ AYDEMİR
1 DP - Demokrat Parti METE GÜR
2 DP - Demokrat Parti SERHAT ATMACA
1 DSP - Demokratik Sol Parti ÖMER TÜRKOĞLU
2 DSP - Demokratik Sol Parti BEKİR DURSUN
1 DYP - Doğru Yol Partisi BAYRAM KARA
2 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET CEMİL KÜÇÜK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FEVZİ GÜNAYDIN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AYKUT ENGİN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HASİBE OTAL
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KAMİL DİNÇ
1 KP - Komünist Parti LEYLA CAN
2 KP - Komünist Parti DİLEK ÇELİK
1 LDP - Liberal Demokrat Parti EMİNE ÇETİN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ABDULLAH GÖKALP TEVRÜZ
1 MEP - Merkez Parti ÖZTÜRK YİLMAZ
2 MEP - Merkez Parti GÜVEN BAKIR
1 Millet - Millet Partisi ÖMER LÜTFİ YAMAN
2 Millet - Millet Partisi MEHMET UÇUCU
1 SP - Saadet Partisi HAKAN ÇAPAN
2 SP - Saadet Partisi HARUN GÜL
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MEHMET ORAKCIOĞLU
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BİLENT ATALAY
1 Vatan - Vatan Partisi ERDAL UYGUR
2 Vatan - Vatan Partisi ERCAN KAMİLOĞLU
1 YURT-P - Yurt Partisi EMRAH AKYÜZ
2 YURT-P - Yurt Partisi ERDAL YILDIZ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI