Toplam Sandık: 854
Açılan Sandık: 854
Kullanılan Oy: 212425
Geçerli Oy: 205485
Geçersiz Oy: 6940
Katılım: %83.38
Toplam Seçmen: 254762
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 121546 % 57.89
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 63539 % 30.26
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 14749 % 7.02
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 4344 % 2.07
5

SP - Saadet Partisi

0 2754 % 1.31
6

DSP - Demokratik Sol Parti

0 681 % 0.32
7

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 429 % 0.2
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 383 % 0.18
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 324 % 0.15
10

DP - Demokrat Parti

0 282 % 0.13
11

Vatan - Vatan Partisi

0 229 % 0.11
12

Millet - Millet Partisi

0 219 % 0.1
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 145 % 0.07
14

MEP - Merkez Parti

0 127 % 0.06
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 69 % 0.03
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 48 % 0.02
17

KP - Komünist Parti

0 30 % 0.01

Aksaray Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
İLKNUR İNCEÖZNEVZAT PALTAHÜSEYİN HÜYÜK
MHP
TURAN YALDIRMUSTAFA TUĞRUL KARACAERKILIÇASLAN EKİN
CHP
MEHMET ÖZTÜRKHAŞMET TEKİN ÖKÇEMEHMET ALİ TOPAÇ
HDP
BİRCAN DUMANİSMAİL DOYGUNBAHAR GÖNCÜ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi HAKAN DEMİRKILINÇ
2 Anadolu - Anadolu Partisi GÜLSÜM YETİM
3 Anadolu - Anadolu Partisi HİCRAN BAŞDİL
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi VAHİT BELGE
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MELEK DEMİR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi DERYA OYMAK
1 DP - Demokrat Parti SERVET CEYLAN
2 DP - Demokrat Parti HAKAN ÇETİN
3 DP - Demokrat Parti RAMAZAN OK
1 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA TOSUN
2 DSP - Demokratik Sol Parti SEVİL TIRANK
3 DSP - Demokratik Sol Parti ADNAN DÖKMEZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi HÜSEYİN ÇİMEN
2 DYP - Doğru Yol Partisi SABRİ KARATEPE
3 DYP - Doğru Yol Partisi HAMZA KOSKA
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CEMAL ÖZAY
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YUNUS ÖRKMEZ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CUMA TARAK
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NEBİLE YILDIZ ÖZÇELİK
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ADEM POLAT
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HÜSEYİN CEYLAN
1 KP - Komünist Parti DUYGU SEZER
2 KP - Komünist Parti MEFHARET AKCAN
3 KP - Komünist Parti HÜLYA ÇAKMAK
1 MEP - Merkez Parti OĞUZHAN DÜZEL
2 MEP - Merkez Parti SEMA KIRTIL
3 MEP - Merkez Parti MUSTAFA AKAR
1 Millet - Millet Partisi ALİ ÜNAL
2 Millet - Millet Partisi HAŞİM AKKURT
3 Millet - Millet Partisi ZEKERİYA ETMİŞ
1 SP - Saadet Partisi AHMET KARAMAN
2 SP - Saadet Partisi YUSUF ÇEKİÇ
3 SP - Saadet Partisi MUHAMMET BOZTOPRAK
1 Vatan - Vatan Partisi ARMAĞAN BEŞTEPE
2 Vatan - Vatan Partisi ATİLA KARAKOR
3 Vatan - Vatan Partisi FATMA TÜLİN VİDİNLİGİL
1 YURT-P - Yurt Partisi BAYRAM ŞİBİL
2 YURT-P - Yurt Partisi SERCAN DEMİR
3 YURT-P - Yurt Partisi MUSTAFA ALPER GÜVEN
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI