Toplam Sandık: 1278
Açılan Sandık: 1278
Kullanılan Oy: 253373
Geçerli Oy: 239490
Geçersiz Oy: 13883
Katılım: %84.59
Toplam Seçmen: 299545
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 142570 % 58.26
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 68679 % 28.06
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 22161 % 9.06
4

SP - Saadet Partisi

0 5864 % 2.4
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 3307 % 1.35
6

DSP - Demokratik Sol Parti

0 376 % 0.15
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 357 % 0.15
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 313 % 0.13
9

Vatan - Vatan Partisi

0 243 % 0.1
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 243 % 0.1
11

DP - Demokrat Parti

0 215 % 0.09
12

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 207 % 0.08
13

Anadolu - Anadolu Partisi

0 73 % 0.03
14

Millet - Millet Partisi

0 67 % 0.03
15

KP - Komünist Parti

0 32 % 0.01

Yozgat Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
ABDULKADİR AKGÜLERTUĞRUL SOYSALYUSUF BAŞERİSKENDER MİNAR
MHP
SADİR DURMAZMEHMET ALİ ÇAKIRSEYİT YÜCELYUSUF MERTOĞLU
CHP
HASAN ASLAN NURDOĞDUZEYNEP KILINÇARSLANGÜLHANIM CEYLANHATİCE AÇIKGÖZ
SP
BİNAT DOĞANEKREM DEMİRELZEHRA DOĞANHULUSİ ŞAHİN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi TUNCAY MUTLUER
2 Anadolu - Anadolu Partisi ŞENGÜL YILMAZ
3 Anadolu - Anadolu Partisi BÜLENT KAYGUSUZ
4 Anadolu - Anadolu Partisi ELİF ÖZTÜRKER
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH GÜNGÖR
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RECEP ERDOĞAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA KIYICI
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH ERDOĞAN
1 DP - Demokrat Parti YAŞAR BOZKURT
2 DP - Demokrat Parti ALİ ÜNSALAN
3 DP - Demokrat Parti ÖZKAN ERMİŞ
4 DP - Demokrat Parti ÖMER SARGIN
1 DSP - Demokratik Sol Parti TEKİN ORUÇ
2 DSP - Demokratik Sol Parti KENAN FATİH ERDAĞI
3 DSP - Demokratik Sol Parti ŞÜKRAN ÖZKAN
4 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA KARAGÖZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KASIM KAYA
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAHATTİN EVYAPAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NURETTİN KIZILDAĞ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KAHRAMAN GÖKÇEN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NÜKHET CEYLAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BULUŞ KARGIN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÖZGÜR GÜRTAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DERVİŞ MUSTAFA AĞANER
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi ALİ ALBOSTANLI
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi ŞÜKRÜ ALMAZ
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi HATİCE ÜCAR
4 HDP - Halkların Demokratik Partisi SELAMİ ÜSTÜNDAĞ
1 KP - Komünist Parti İNCİ YATMAN
2 KP - Komünist Parti TÜLÜN İÇİL
3 KP - Komünist Parti ELİF ERGÜN
4 KP - Komünist Parti ECE ŞERBETMAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖMER TANSEL
2 LDP - Liberal Demokrat Parti TURAN AKÇA
3 LDP - Liberal Demokrat Parti AYŞE BAHÇECİ
4 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜSEYİN ARGUN
1 Millet - Millet Partisi RAMAZAN KARADAVUT
2 Millet - Millet Partisi HALİL YAZANEL
3 Millet - Millet Partisi NİHAT ÇETİN
4 Millet - Millet Partisi VEYSEL CAVLAK
1 Vatan - Vatan Partisi DENİZ ALTINTAŞ
2 Vatan - Vatan Partisi BAKİ KOCAMAN
3 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA KILIÇARSLAN
4 Vatan - Vatan Partisi H.MURAT ADALAN
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI