Toplam Sandık: 2006
Açılan Sandık: 2006
Kullanılan Oy: 698812
Geçerli Oy: 683651
Geçersiz Oy: 15161
Katılım: %100
Toplam Seçmen: 596809
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

7 538141 % 77.03
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 123229 % 17.64
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 16731 % 2.4
4

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 8508 % 1.22
5

SP - Saadet Partisi

0 4400 % 0.63
6

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1078 % 0.15
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1029 % 0.15
8

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1009 % 0.14
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 599 % 0.09
10

Vatan - Vatan Partisi

0 328 % 0.05
11

DP - Demokrat Parti

0 283 % 0.04
12

Anadolu - Anadolu Partisi

0 277 % 0.04
13

Millet - Millet Partisi

0 175 % 0.03
14

KP - Komünist Parti

0 137 % 0.02

Van Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
FİGEN YÜKSEKDAĞ ŞENOĞLULEZGİN BOTANYURDUSEV ÖZSÖKMENLERADEM ÖZCANERTUĞBA HEZERSELAMİ ÖZYAŞARREMZİ ÖZGÖKÇEYELİZ YILDIRIM
AKP
BURHAN KAYATÜRKÖMER ÇAHANAHİDE HAKANFARUK ALPASLANHAMDULLAH ŞEVLİÖZGE BURAK DEGERYAKUP ALADAĞNİZAMETTİN AĞAR
MHP
GÜLTEKİN ÇAVUŞOĞLUYAVUZ SELİM CAMUŞCUNECDET ÖZTÜRKÇÜAYDIN DENİZMUSTAFA ALKOÇCENGİZ ÇETİNÖZEBRU BERKÖZ KARACAÖMER KURTBEYOĞLU
CHP
NADİR KARTALALİ GÜRBÜZGÜRGİN ASLANHATİCE GÜLENOĞLUGÜLCAN İNCEHAYRULLAH IRTAKABUBEKİR YEŞİLOVAMUHTAR ERDOĞAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi MEHMET YASİN ÇELİK
2 Anadolu - Anadolu Partisi ELİF ÖNALAN
3 Anadolu - Anadolu Partisi RIZA ARSLAN
4 Anadolu - Anadolu Partisi MUSTAFA ÇETİN
5 Anadolu - Anadolu Partisi VİLDAN BARDAKCILAR
6 Anadolu - Anadolu Partisi MUHARREM MUTLU
7 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZGÜR TUNÇ
8 Anadolu - Anadolu Partisi İSMAİL DEMİR
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SÜLEYMAN ÖZEL
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RAMAZAN SÜRÜCÜ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SÜLHETTİN KÖSEOĞLU
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ERHAN AĞURLU
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET HANİFİ YIĞRAP
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ADEM TURHAN
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi METİN POLAT
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİME AKDAĞ
1 DP - Demokrat Parti ERDEN CAMBAZOĞLU
2 DP - Demokrat Parti FEDA BARUT
3 DP - Demokrat Parti CEMAL ÇAKIROĞLU
4 DP - Demokrat Parti MEHMET GÖKKASAP
5 DP - Demokrat Parti AYHAN HARTLI
6 DP - Demokrat Parti HİKMET UYGUN
7 DP - Demokrat Parti MUSTAFA ÜLKÜR
8 DP - Demokrat Parti SALİH ZEKİ YANAŞIK
1 DSP - Demokratik Sol Parti RAGIP HAZAR
2 DSP - Demokratik Sol Parti YUSUF KUKUL
3 DSP - Demokratik Sol Parti BERKER BOSTANCI
4 DSP - Demokratik Sol Parti ORKUN ALDANMAZ
5 DSP - Demokratik Sol Parti AYHAN YILDIZ
6 DSP - Demokratik Sol Parti HAYRETTİN ÖZGENÇ
7 DSP - Demokratik Sol Parti TÜRKAN KARAMOLLAOĞLU
8 DSP - Demokratik Sol Parti EMRE TÜRKELİ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ABDULMENAF KIRAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ERTUĞRUL ÇABUKER
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HARUN BAYRAM
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NEVRUZ ERKIRAN
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İNAN SEZER
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEVDA DAĞDELEN
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZERNUR ÖZDEMİR
8 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi UMUT BOZYEL
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HAZAL GÖL
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURHAYAT ÖZEL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HASAN TAKOLAR
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RAHŞAN UMUTOĞULLARI
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUAMMER KUZUBAŞ
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MİTHAT AKYEL
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜLENT CİVANMERT
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İSA AY
1 KP - Komünist Parti MÜJDE TOZBEY ERDEN
2 KP - Komünist Parti HAVVA İPEK ERBİL
3 KP - Komünist Parti SELİN ASKER
4 KP - Komünist Parti FATMA ÖZBEK ŞANCİ
5 KP - Komünist Parti NALAN CENGİZ
6 KP - Komünist Parti EVREN DEMİRCAN
7 KP - Komünist Parti ELİF AYAZ
8 KP - Komünist Parti HİLAL İZGİ
1 Millet - Millet Partisi MEHMET ATEŞ
2 Millet - Millet Partisi UĞUR ÖZDEMİR
3 Millet - Millet Partisi HAYRETTİN UYGUN
4 Millet - Millet Partisi NURETTİN ÇAKIROĞLU
5 Millet - Millet Partisi HÜSEYİN KİRİŞ
6 Millet - Millet Partisi HASİBE KORKMAZ
7 Millet - Millet Partisi FATMA YILDIZ
8 Millet - Millet Partisi SELBİNAZ KORKMAZ
1 SP - Saadet Partisi ÖZAY İLHAN
2 SP - Saadet Partisi MEHMET SAİT SEVEN
3 SP - Saadet Partisi UĞUR ÇİÇEKEL
4 SP - Saadet Partisi FATİH GÜLEŞCE
5 SP - Saadet Partisi AYHAN GÜLMEZ
6 SP - Saadet Partisi MEHMET FATİH EBİNÇ
7 SP - Saadet Partisi AYŞE AKSONA
8 SP - Saadet Partisi MUSTAFA TERİM
1 Vatan - Vatan Partisi FİKRİ GÜNERİ
2 Vatan - Vatan Partisi RAGİP TEVFİK BAYRAMOĞLU
3 Vatan - Vatan Partisi HALİL HALİT TOKER
4 Vatan - Vatan Partisi MEHMET MORTAŞ
5 Vatan - Vatan Partisi KAYA ÇETECİOĞLU
6 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA PAK
7 Vatan - Vatan Partisi CUMA ALİ KARAGÖLLÜ
8 Vatan - Vatan Partisi MUHAN ÖZGÜLLÜ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI