Toplam Sandık: 3409
Açılan Sandık: 3409
Kullanılan Oy: 831177
Geçerli Oy: 793185
Geçersiz Oy: 37992
Katılım: %85.32
Toplam Seçmen: 974219
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

7 380247 % 46.91
2

HDP - Halkların Demokratik Partisi

5 312062 % 38.5
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 44245 % 5.46
4

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 38477 % 4.75
5

SP - Saadet Partisi

0 7939 % 0.98
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1651 % 0.2
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1336 % 0.16
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1161 % 0.14
9

DP - Demokrat Parti

0 586 % 0.07
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 535 % 0.07
11

Vatan - Vatan Partisi

0 460 % 0.06
12

Anadolu - Anadolu Partisi

0 246 % 0.03
13

KP - Komünist Parti

0 128 % 0.02
14

Millet - Millet Partisi

0 124 % 0.02

Şanlıurfa Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
NUREDDİN NEBATİMEHMET KASIM GÜLPINARSEYİT EYYÜPOĞLUMAZHAR BAĞLIHALİL ÖZCANHAMİDE SÜRÜCÜAHMET EŞREF FAKIBABAMEHMET AKYÜREKMAHMUT KAÇARYUSUF EĞİLMEZYILDIZ KONAL SÜSLÜABDULLAH YEŞİL
HDP
OSMAN BAYDEMİRDİLEK ÖCALANİBRAHİM AYHANLEYLA GÜVENZİYA ÇALIŞKANYASİN BATANGÜLCAN AVCISERHAT DİCLE YÜKSELHACİRE AKSOYRASİM ÇAKMAKYAĞMUR AKAYASYE DOĞAN
MHP
İBRAHİM ÖZYAVUZİSMAİL BAĞIŞMEHMET AYHANMEHMET AKDENİZMUSTAFA ÇİFTÇİMURAT KAÇAKİSMAİL AKBULUTŞERMİN ATAŞİSMAİL TAŞÖMER ÇAĞLAR YILMAZCAN HALİL ÇİZMECİOĞLUMUSTAFA REMZİ KARATAŞ
CHP
ALİ MURAT BUCAKHASAN OĞULRESUL BEBESEDAT SAĞIRİSMAİL BAHÇACIMAHMUT HAN ŞAHİNAKİLE YEKTAŞMUZAFFER YİĞİTBAŞIKEMAL EŞSİZAHMET HELVACILÜTFÜ KÜÇÜKBAYRAKCANER ÇAMLIBEL

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi SONGÜL TELOĞLU
2 Anadolu - Anadolu Partisi HASAN KORKMAZ
3 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZNUR KARAKOÇ
4 Anadolu - Anadolu Partisi AYDIN KARAKOÇ
5 Anadolu - Anadolu Partisi FATMA GÜNER
6 Anadolu - Anadolu Partisi HİKMET SOBAY
7 Anadolu - Anadolu Partisi FİGEN ÇOBAN
8 Anadolu - Anadolu Partisi BEDİA KARAKOÇ
9 Anadolu - Anadolu Partisi EYYÜP SOBAY
10 Anadolu - Anadolu Partisi İBRAHİM HALİL ÇOBAN
11 Anadolu - Anadolu Partisi BURHANETTİN DOĞAN
12 Anadolu - Anadolu Partisi OKAN ÇİFTÇİ
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUZAFER YAĞMUR
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NADİR AYKAÇ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ALİ İHSAN YILMAZ
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İZZETTİN ÇAY
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KADİR DEMİRCİ
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET KİRİŞÇİ
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET RASTGELDİ
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLAY KIRCELLİ
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ARİF ÜNAL
10 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEYDİ AHMET KARACA
11 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EMİNE ÖZTÜRK
12 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi LEYLA FİDAN
1 DP - Demokrat Parti ALİ SUAT ERKOÇ
2 DP - Demokrat Parti ÖMER FARUK DAĞ
3 DP - Demokrat Parti ÖMER KAYA
4 DP - Demokrat Parti MER İ ALAS
5 DP - Demokrat Parti MUSTAFA DEMİRKAN
6 DP - Demokrat Parti Ş.MÜSLÜM DERİCİ
7 DP - Demokrat Parti CELAL DOĞAN
8 DP - Demokrat Parti AHMET İLHAN TÜRKER
9 DP - Demokrat Parti OSMAN ASLAN
10 DP - Demokrat Parti SAİT POLAT
11 DP - Demokrat Parti MEHMET REŞAT POLAT
12 DP - Demokrat Parti MEHMET SİNAN KAYA
1 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM SARAÇ
2 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET EMİN TAŞ
3 DSP - Demokratik Sol Parti ÖMER FARUK ALMAS
4 DSP - Demokratik Sol Parti NETİCE KAYA
5 DSP - Demokratik Sol Parti NUR DURAK
6 DSP - Demokratik Sol Parti NABİ KORKUNÇ
7 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA ÖLMEZ
8 DSP - Demokratik Sol Parti KENAN KAYA
9 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA ALTUNKAN
10 DSP - Demokratik Sol Parti ÖMER MALKOÇ
11 DSP - Demokratik Sol Parti AYDIN UZUN
12 DSP - Demokratik Sol Parti NAİL SERDAR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ALAEDDİN ARAS
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RAMAZAN DURSUN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YASEMİN AKÇAN
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BEKİR IŞIK
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET BAYBOĞAN
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HÜSEYİN KAYGALAK
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EMİN DOĞAN
8 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET KURŞUN
9 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET ERDOĞAN
10 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEDENİ ÇELİK
11 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HÜSNİYE DÜZGÜN
12 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÜLÜZAR KEŞTAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RÜKİYE ÖNCEL
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HÜSEYİN FAKİOĞLU
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ ÖZÇELİK
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ABDULLAH KOÇBAŞ
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SERHAT KÜRÜKOĞLU
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERSİN DEMİR
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NAZİKE KILIÇASLAN
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EMİNE ÇELİK
9 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KORAY GİRGİN
10 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DENİZ ÜNVER
11 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi EMİNE OLKUN
12 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AZİZ GENÇER
1 KP - Komünist Parti EMEL KARA
2 KP - Komünist Parti YEŞİM SEVLİ
3 KP - Komünist Parti BERRİN DURAN
4 KP - Komünist Parti ÖZGÜR ELÇİN YILDIZ
5 KP - Komünist Parti NAZAN HİÇBEZMEZ
6 KP - Komünist Parti FİGEN DEĞENEK
7 KP - Komünist Parti SİBEL NEVCANOĞLU
8 KP - Komünist Parti FİLİZ ÇETİNER
9 KP - Komünist Parti KEZİBAN NEVCANOĞLU
10 KP - Komünist Parti NAGİHAN EREN
11 KP - Komünist Parti ÖZGE ÖZTÜRKÇÜ
12 KP - Komünist Parti HÜLYA YILDIZ
1 Millet - Millet Partisi İBRAHİM HALİL YILDIRIM
2 Millet - Millet Partisi SİNAN İNCETAŞ
3 Millet - Millet Partisi ŞABAN AYDINLI
4 Millet - Millet Partisi METİN DERTLİ
5 Millet - Millet Partisi MEHMET AKAN
6 Millet - Millet Partisi MUHARREM SEYHAN
7 Millet - Millet Partisi SEYDİ ATEŞ
8 Millet - Millet Partisi ÜLGER İNCEARIK
9 Millet - Millet Partisi ALİ OSMAN TANRİVEREN
10 Millet - Millet Partisi ALİ TEKİN
11 Millet - Millet Partisi HACİ TUMAY
12 Millet - Millet Partisi MEHMET YAŞAR YAKICI
1 SP - Saadet Partisi OSMAN YILDIRIM
2 SP - Saadet Partisi MUSTAFA ÇAVCI
3 SP - Saadet Partisi YASİN KURT
4 SP - Saadet Partisi NECMETTİN TEKİN
5 SP - Saadet Partisi ALİ KAYA
6 SP - Saadet Partisi TARIK ÇINAR
7 SP - Saadet Partisi HACI KARADAŞ
8 SP - Saadet Partisi FERHAT TANBURACI
9 SP - Saadet Partisi MEHMET BAHRİOĞULLARI
10 SP - Saadet Partisi ALİ TARKUN
11 SP - Saadet Partisi İBRAHİM CULFA
12 SP - Saadet Partisi YILMAZ BAKİ
1 Vatan - Vatan Partisi HALİL AKBAYIR
2 Vatan - Vatan Partisi ABDULLAH DENCİK
3 Vatan - Vatan Partisi SABRİ BİLGİN
4 Vatan - Vatan Partisi ERDAL ESENERGÜL
5 Vatan - Vatan Partisi HASAN KONGÜL
6 Vatan - Vatan Partisi İBRAHİM TOLGA YAPICI
7 Vatan - Vatan Partisi BİRCAN ÖZDEMİR BULUT
8 Vatan - Vatan Partisi BORA CAN
9 Vatan - Vatan Partisi HASAN TAHSİN DURMUŞ
10 Vatan - Vatan Partisi NURAY DEMİREL
11 Vatan - Vatan Partisi HASAN DİLBAZ
12 Vatan - Vatan Partisi ALİ ŞAHİN ARAS
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI