Toplam Sandık: 2008
Açılan Sandık: 2008
Kullanılan Oy: 464779
Geçerli Oy: 455423
Geçersiz Oy: 9356
Katılım: %83.11
Toplam Seçmen: 559228
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

4 257736 % 55.38
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 97083 % 20.86
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 79536 % 17.09
4

SP - Saadet Partisi

0 16398 % 3.52
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 5965 % 1.28
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 2119 % 0.46
7

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 1649 % 0.35
8

DP - Demokrat Parti

0 1216 % 0.26
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 870 % 0.19
10

Vatan - Vatan Partisi

0 734 % 0.16
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 675 % 0.15
12

MEP - Merkez Parti

0 292 % 0.06
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 267 % 0.06
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 240 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 211 % 0.05
16

Anadolu - Anadolu Partisi

0 134 % 0.03
17

KP - Komünist Parti

0 81 % 0.02

Trabzon Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
SÜLEYMAN SOYLUMUHAMMET BALTAAYŞE SULA KÖSEOĞLUADNAN GÜNNARNİHAT TOSUNSALİH CORA
MHP
KORAY AYDINYAVUZ AYDINHÜSEYİN ÖRSHASAN AKYÜZHASAN SUİÇMEZHİKMET YILMAZ
CHP
HALUK PEKŞENALİ TÜREN ÖZTÜRKAHMET KAYAMURAT ÖZÇİLİNGİRYAVUZ KARANMUSTAFA AYDIN
SP
MUHİTTİN HAMDİ YILDIRIMYAHYA AKSUSELÇUK ÖZDERYAALİ ÜZÜMMUSTAFA YILMAZFAHRİ YAZICI

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi ZAFER ÖZTÜRK
2 Anadolu - Anadolu Partisi YAVUZ İŞCAN
3 Anadolu - Anadolu Partisi ALİ KOÇİNOĞLU
4 Anadolu - Anadolu Partisi GÜRHAN YILDIZ
5 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZLEM SÜNEL
6 Anadolu - Anadolu Partisi HAYRİYE AYVAZ
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NİHAT HEKİMOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF CİNEL
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SAFİYE MEHPARE OLGUN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NURETTİN GENÇ
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NECATİ ÇELİK
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÖMER TURAN
1 DP - Demokrat Parti ALİ AKAR
2 DP - Demokrat Parti KEMAL İNAN
3 DP - Demokrat Parti HASAN ALİMİSOĞLU
4 DP - Demokrat Parti ŞENOL ÇOLAKOĞLU
5 DP - Demokrat Parti HAKAN HÜSEYİN KÜÇÜKALİ
6 DP - Demokrat Parti ALİ OSMAN KARABAYIR
1 DSP - Demokratik Sol Parti NACİ YILMAZ
2 DSP - Demokratik Sol Parti HADİYE SOLMAZ
3 DSP - Demokratik Sol Parti ETEM KOÇ
4 DSP - Demokratik Sol Parti FATMA ÖZTÜRK
5 DSP - Demokratik Sol Parti ÜCEL ÖZTÜRK
6 DSP - Demokratik Sol Parti MURAT YILDIZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi SEMRA DANACI
2 DYP - Doğru Yol Partisi NERMİN ÜNAL
3 DYP - Doğru Yol Partisi TAYFUN CEZMİ KIROĞLU
4 DYP - Doğru Yol Partisi İSMAİL ÜMİT ÖZKILÇIK
5 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET GÜNGÖR
6 DYP - Doğru Yol Partisi CEMİL TEKİN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SENGÜL SÖGÜT
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ KOÇ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İSMAHAN KILIÇASLAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUSTAFA SARI
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ ÖZÇELİK
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MURAT ERGÜL
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi HÜSEYİN TAKA
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi MEHMET CAN MUTLU
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi ABDULSELAM KILIÇ
4 HDP - Halkların Demokratik Partisi MEHMET MUSTAFA OLCAYTO
5 HDP - Halkların Demokratik Partisi TURAN ÇAVUŞOĞLU
6 HDP - Halkların Demokratik Partisi NURETTİN KARADENİZ
1 KP - Komünist Parti AYLA YÜKSEL
2 KP - Komünist Parti LALE BÜYÜK EFE
3 KP - Komünist Parti GÜL ERSOY
4 KP - Komünist Parti BAŞAK CENGİZ YAHŞİ
5 KP - Komünist Parti YASEMİN YAKUT TAN
6 KP - Komünist Parti AYNUR TAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ERKAN ŞİŞMAN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ALİ ÇAVUŞOĞLU
3 LDP - Liberal Demokrat Parti TURAN KILIÇ
4 LDP - Liberal Demokrat Parti CENGİZ BAYRAK
5 LDP - Liberal Demokrat Parti ABDULLAH İSKENDER
6 LDP - Liberal Demokrat Parti SEVİNÇ LİK
1 MEP - Merkez Parti EKREM ÇAPKINOĞLU
2 MEP - Merkez Parti YAVUZ SELİM KÜLLAÇ
3 MEP - Merkez Parti ELİF BALABAN HACIİSLAMOĞLU
4 MEP - Merkez Parti ERHAN EROĞLU
5 MEP - Merkez Parti GÖKBEN KAMEN
6 MEP - Merkez Parti RECEP AYDEMİR
1 Millet - Millet Partisi YAHYA DEMELİ
2 Millet - Millet Partisi NURŞAN PEKŞEN
3 Millet - Millet Partisi YÜKSEL SOYTÜRK
4 Millet - Millet Partisi NURAY SARI
5 Millet - Millet Partisi ŞENOL DEMET
6 Millet - Millet Partisi ASİYE KARAOĞLU
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ORHAN MUMCU
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi YÜKSEL BÜYÜKKOL
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi UĞUR TANRIVERDİ
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi İBRAHİM SOLMAZ
5 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi TÜRKAN YENİDOĞAN
6 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi RIFAT SELİM BOZTEPE
1 Vatan - Vatan Partisi İNCİ GÜNGÖR
2 Vatan - Vatan Partisi ALİ KEMAL AYDINLI
3 Vatan - Vatan Partisi FETHİ KANDAZ
4 Vatan - Vatan Partisi HASAN FEHMİ HIZAL
5 Vatan - Vatan Partisi MERYEM KIDIK
6 Vatan - Vatan Partisi HARUN BÜLBÜL
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI