Toplam Sandık: 1955
Açılan Sandık: 1955
Kullanılan Oy: 655650
Geçerli Oy: 639294
Geçersiz Oy: 16356
Katılım: %98.99
Toplam Seçmen: 662357
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

3 296052 % 45.32
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 199402 % 30.52
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 98592 % 15.09
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 36232 % 5.55
5

SP - Saadet Partisi

0 8720 % 1.33
6

Vatan - Vatan Partisi

0 3192 % 0.49
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1427 % 0.22
8

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1419 % 0.22
9

DP - Demokrat Parti

0 1261 % 0.19
10

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1052 % 0.16
11

DYP - Doğru Yol Partisi

0 756 % 0.12
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 743 % 0.11
13

Anadolu - Anadolu Partisi

0 722 % 0.11
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 421 % 0.06
15

MEP - Merkez Parti

0 306 % 0.05
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 260 % 0.04
17

Millet - Millet Partisi

0 256 % 0.04
18

KP - Komünist Parti

0 243 % 0.04

Tekirdağ Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
FAİK ÖZTRAKCANDAN YÜCEEREMRE KÖPRÜLÜİLHAMİ ÖZCAN AYGUNARZU MANDALI SUCUŞERAFETDİN TERZİ
AKP
MUSTAFA YELAYŞE DOĞANMETİN AKGÜNEYÜP KANARHAKAN SUNALAHMET ÜZGÜN
MHP
BÜLENT BELENHAKAN ÖZGÜLKAMİL GÜNAYARİF YALÇINİSMET FIÇICIMUHAMMER VAROL
HDP
ERDAL AVCİSEVGİ EVREN KÖROĞLUSABRİ TOPÇUSADİ ÖZDEMİRELİF GÜLERLOKMAN TEKİN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi ÜMİT ÖZPOLAT DÖNMEZ
2 Anadolu - Anadolu Partisi FERDİ ERTEKİN
3 Anadolu - Anadolu Partisi TARIK AKÇAY
4 Anadolu - Anadolu Partisi İRFAN ALTUNYURT
5 Anadolu - Anadolu Partisi İLHAN YILDIRIM
6 Anadolu - Anadolu Partisi HÜSEYİN ÖZDEMİR
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET ŞENİZ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İLYAS SABANCI
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HÜSEYİN GÜLER
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYFER AYDOĞAN
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NERMİN GÜLER
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ADEM AĞBAL
1 DP - Demokrat Parti MUHTAR MAHRAMLI
2 DP - Demokrat Parti BELDA GÜRLER
3 DP - Demokrat Parti HAYRETTİN TURLİN
4 DP - Demokrat Parti NAZMİ GÜNER
5 DP - Demokrat Parti FEYZİ TEZCAN
6 DP - Demokrat Parti HÜSEYİN BİZER
1 DSP - Demokratik Sol Parti SEYFİ ERGÜL
2 DSP - Demokratik Sol Parti CENAB ERSÖZ
3 DSP - Demokratik Sol Parti OZAN KURAL
4 DSP - Demokratik Sol Parti ENVER KAYA
5 DSP - Demokratik Sol Parti FATİH GÜNİNDİ
6 DSP - Demokratik Sol Parti TANER ÖZER
1 DYP - Doğru Yol Partisi SUZAN ÇAKAL
2 DYP - Doğru Yol Partisi RECEP BÜLENT DÜLGEROĞLU
3 DYP - Doğru Yol Partisi ŞAHİN KIVANÇ
4 DYP - Doğru Yol Partisi ABDİ PİYAL
5 DYP - Doğru Yol Partisi YASEMİN ÇAKAL
6 DYP - Doğru Yol Partisi YELİZ KIVANÇ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İLHAN ÇETİN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YILDIZ KAHRAMAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi YILMAZ KÜLÇEK
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AYBÜKE EMÇ
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET HANİFİ AKTAŞ
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CEMAL YILDIRIM
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NAZMİYE PALA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ANDAÇ KILIÇ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURCAN ERGÜL
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BATUHAN KUŞÇU
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FİKRİ ÇAKIR
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ŞÜKRAN KARATAŞ
1 KP - Komünist Parti EMİNE ÖZDEMİR
2 KP - Komünist Parti ATİYE SÖKÜK
3 KP - Komünist Parti YETER ARSLAN
4 KP - Komünist Parti SELİN DAĞ
5 KP - Komünist Parti NURCAN ERDOĞAN
6 KP - Komünist Parti MELİHA ATAM
1 LDP - Liberal Demokrat Parti VOLKAN BAYLAN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET HAYRİ CÜNEYDİ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti AHMET ULU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti PERVER ASLAN
5 LDP - Liberal Demokrat Parti SERDAR ÜGEY
6 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜLYA KAYA BAYLAN
1 MEP - Merkez Parti MELEK GÖKTAŞ
2 MEP - Merkez Parti SEYHAN ÇİTAK
3 MEP - Merkez Parti KADER ARICAN
4 MEP - Merkez Parti GÜNDÜZALPAY OZAR
5 MEP - Merkez Parti MEHMET NECMİ TOKSÖZ
6 MEP - Merkez Parti BARBAROS SEZERMEN
1 Millet - Millet Partisi KAZIM ŞEN
2 Millet - Millet Partisi FİKRET KÜTÜKOĞLU
3 Millet - Millet Partisi NECMİ YALIN
4 Millet - Millet Partisi MEHMET YETİMOVA
5 Millet - Millet Partisi DİNÇER YILMAZ
6 Millet - Millet Partisi HAKAN YENİLMEZ
1 SP - Saadet Partisi TURAN DEMİRCAN
2 SP - Saadet Partisi AHMET KARABACAK
3 SP - Saadet Partisi FATMA BİRNUR TAMCI
4 SP - Saadet Partisi MUSTAFA ÖZKAN
5 SP - Saadet Partisi DURAN ŞANLI
6 SP - Saadet Partisi KEMAL SÜRAT
1 Vatan - Vatan Partisi AYNUR ÇALIM
2 Vatan - Vatan Partisi BAHADIR BERK
3 Vatan - Vatan Partisi SABRİYE AYDIN
4 Vatan - Vatan Partisi HASAN ORUK
5 Vatan - Vatan Partisi MEHMET ALİ ESMER
6 Vatan - Vatan Partisi YAVUZ AKALIN
1 YURT-P - Yurt Partisi BÜLENT İLGİN
2 YURT-P - Yurt Partisi HAKAN ERSOY
3 YURT-P - Yurt Partisi MURAT ÖZEN
4 YURT-P - Yurt Partisi HÜSAMETTİN KARA
5 YURT-P - Yurt Partisi ÇİĞDEM TAVŞAN
6 YURT-P - Yurt Partisi SALİH YILDIZ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI