Toplam Sandık: 762
Açılan Sandık: 762
Kullanılan Oy: 126809
Geçerli Oy: 123805
Geçersiz Oy: 3004
Katılım: %82.2
Toplam Seçmen: 154262
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 61061 % 48.27
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 36277 % 28.68
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 21474 % 16.97
4

SP - Saadet Partisi

0 2048 % 1.62
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 1996 % 1.58
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 856 % 0.68
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 475 % 0.38
8

Vatan - Vatan Partisi

0 455 % 0.36
9

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 365 % 0.29
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 294 % 0.23
11

DP - Demokrat Parti

0 288 % 0.23
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 210 % 0.17
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 141 % 0.11
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 136 % 0.11
15

Millet - Millet Partisi

0 105 % 0.08
16

Anadolu - Anadolu Partisi

0 100 % 0.08
17

YURT-P - Yurt Partisi

0 92 % 0.07
18

KP - Komünist Parti

0 35 % 0.03

Sinop Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
CENGİZ TOKMAKNAZIM MAVİŞ
CHP
BARIŞ KARADENİZMUSTAFA ACUN
MHP
MUSTAFA MEFTUN ÇAĞLARRAHMİ ÖZTÜRK
SP
MEHMET ALİ ÖZGÜRHASAN ÜÇÜNCÜOĞLU

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi ZÜLAL ELMALI ERDEM
2 Anadolu - Anadolu Partisi NURAY YİĞİT
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATMA AS
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYHAN KUL
1 DP - Demokrat Parti MAHİR TOPCU
2 DP - Demokrat Parti NURGÜL ÜNAL
1 DSP - Demokratik Sol Parti DAVUT ÇALHAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti NECATİ YILDIRIM
1 DYP - Doğru Yol Partisi NAZLI EROL
2 DYP - Doğru Yol Partisi GÖKHAN BAHRİ KORKMAZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET NURİ ARSLANARGUN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERCAN ENGİN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ZİŞAN ÜLKÜDEN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM UÇAR
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi ZEKİ ÇELİK
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi AYŞE GÜL KAFKAS
1 KP - Komünist Parti SİNA AKRAY
2 KP - Komünist Parti AYDA GÜNER
1 LDP - Liberal Demokrat Parti MAHMUT CELAL ÖZCAN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SERDAR AKTAN
1 Millet - Millet Partisi HALİL ERGÜN
2 Millet - Millet Partisi SENEM ZAİM
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SEÇKİN AYÇETİN
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SERDAR ÇALIŞKAN
1 Vatan - Vatan Partisi ADNAN KONUKMAN
2 Vatan - Vatan Partisi HALİL İBRAHİM ARSLANBAŞ
1 YURT-P - Yurt Partisi HAKAN TOPEL
2 YURT-P - Yurt Partisi ERDAL KAMIŞOĞLU
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI