Toplam Sandık: 2136
Açılan Sandık: 2136
Kullanılan Oy: 583897
Geçerli Oy: 570800
Geçersiz Oy: 13097
Katılım: %88.03
Toplam Seçmen: 663313
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

5 329873 % 56.56
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 112539 % 19.29
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 92877 % 15.92
4

SP - Saadet Partisi

0 22600 % 3.87
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 17002 % 2.91
6

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1250 % 0.21
7

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1060 % 0.18
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 997 % 0.17
9

Vatan - Vatan Partisi

0 942 % 0.16
10

DP - Demokrat Parti

0 886 % 0.15
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 593 % 0.1
12

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 470 % 0.08
13

YURT-P - Yurt Partisi

0 364 % 0.06
14

MEP - Merkez Parti

0 339 % 0.06
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 210 % 0.04
16

Millet - Millet Partisi

0 190 % 0.03
17

KP - Komünist Parti

0 128 % 0.02

Sakarya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
AYŞENUR İSLAMMUSTAFA İSENALİ İHSAN YAVUZRECEP UNCUOĞLUALİ İNCİRECEP HACIEYÜPOĞLUBİLGEHAN DOĞRU
MHP
ZİHNİ AÇBAORHAN ÜNVERALİ RIZA ACARTÜRKHÜSAMETTİN ATASEVERİSMAİL KAMİL DOĞANCIGÖKHAN TAŞDEVİRENSERDAR ÇAKAN
CHP
ENGİN ÖZKOÇHÜSEYİN AVNİ ŞAHİNERDOĞAN ISIRAYHAN BALELİF ASİYE BAŞERAYŞE KILIÇENİS CEYLAN
SP
İSMET AKSOYEYÜP YILDIRIMSUAT HAYRİ ÇİLLİOĞLUFİKRET ÖZERGÜRBÜZ PERTEVOĞUZHAN COŞKUNABDULLAH SATIR

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZLEM AYDIN
2 Anadolu - Anadolu Partisi ORHAN BEYAZ
3 Anadolu - Anadolu Partisi CEYHUN KORKMAZ
4 Anadolu - Anadolu Partisi ORHAN DADÜK
5 Anadolu - Anadolu Partisi UMUT KIRIKÇU
6 Anadolu - Anadolu Partisi SULTAN PEHLEVAN
7 Anadolu - Anadolu Partisi EMİNE ÇENGEL
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET GARAÇOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EROL SAK
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FUAT ÖZBAY
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İSHAK KOÇAK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi DAVUT NİŞANCI
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ZİYA DİNEK
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN BATMAN
1 DP - Demokrat Parti BÜLENT AKCA
2 DP - Demokrat Parti HÜLYA LÜLECİ
3 DP - Demokrat Parti MUSTAFA KOLAT
4 DP - Demokrat Parti CENGİZ KARABAŞ
5 DP - Demokrat Parti NEBİYE GÜNER
6 DP - Demokrat Parti HASAN BİLAL
7 DP - Demokrat Parti BEDRİYE GÜL DENİZALTI
1 DSP - Demokratik Sol Parti NECATİ EKER
2 DSP - Demokratik Sol Parti NURHAYAT ÖZDEMİR
3 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ SAİT ÇATAR
4 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL KAYA
5 DSP - Demokratik Sol Parti ÖNDER YILDIRIM
6 DSP - Demokratik Sol Parti FİKRET İP
7 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLTEN SERT
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUSTAFA BURKAY
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AZİZE AKÇAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMAİL ÖGEL
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DİBEL TAYFUR
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SÜLEYMAN ATAÇ
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÜLŞEN METİN
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BAHRİ KORUCU
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HATİCE YILDIZ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YAŞAR ÖZÇELİK
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HALE ARSLAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HAKAN YETGİN
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜL KOÇYİĞİT
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ŞAHİN ASLAN
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ YILMAZ
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi NESLİN GÜMÜŞ
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi İBRAHİM UZEN
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi LEYLA KIZIL
4 HDP - Halkların Demokratik Partisi CUMHUR ATAY
5 HDP - Halkların Demokratik Partisi AYŞEGÜL ALTINTAŞ
6 HDP - Halkların Demokratik Partisi AYDIN KINAY
7 HDP - Halkların Demokratik Partisi TÜLAY DEMİRTAŞ
1 KP - Komünist Parti GÖNÜL AKIN
2 KP - Komünist Parti NİMET ATAŞ
3 KP - Komünist Parti HATİCE FUNDA AYDIN
4 KP - Komünist Parti SELİN ÇORUH
5 KP - Komünist Parti MERAL EKİNCİ
6 KP - Komünist Parti NURAY GÜNER
7 KP - Komünist Parti SAFİYE KARABULUT
1 LDP - Liberal Demokrat Parti GÜLTEKİN TIRPANCI
2 LDP - Liberal Demokrat Parti HALUK AVCI
3 LDP - Liberal Demokrat Parti MERAL ÇİLECİ
4 LDP - Liberal Demokrat Parti KADİR ÇOBANOĞLU
5 LDP - Liberal Demokrat Parti DERYA ÇOMAK
6 LDP - Liberal Demokrat Parti MUHARREM ÇİLECİ
7 LDP - Liberal Demokrat Parti TACETTİN KILIÇ
1 MEP - Merkez Parti BEHÇET TOP
2 MEP - Merkez Parti MEHMET GÜLEP
3 MEP - Merkez Parti MEHMET ALİ ÇALIŞKAN
4 MEP - Merkez Parti KENAN KELEŞ
5 MEP - Merkez Parti BEDİR DEMİRCİ
6 MEP - Merkez Parti ALİ EREN
7 MEP - Merkez Parti ZAFER KURT
1 Millet - Millet Partisi İSMAİL CAN
2 Millet - Millet Partisi SALİH KARA
3 Millet - Millet Partisi HASAN AYHAN
4 Millet - Millet Partisi FATMA ŞİRİN
5 Millet - Millet Partisi TALİP ŞİRİN
6 Millet - Millet Partisi MERYEM KOÇOĞLU
7 Millet - Millet Partisi İLVE ELMAS
1 Vatan - Vatan Partisi MURAT BÖLÜKBAŞI
2 Vatan - Vatan Partisi NEVİN ŞARKAYA
3 Vatan - Vatan Partisi MUHARREM KOCAMAN
4 Vatan - Vatan Partisi MELİKE TOY
5 Vatan - Vatan Partisi BAHTİYAR BODUR
6 Vatan - Vatan Partisi MUHARREM TOPÇUOĞLU
7 Vatan - Vatan Partisi NİGAR KONAŞ
1 YURT-P - Yurt Partisi HALÜDUN DÖNMEZ
2 YURT-P - Yurt Partisi PELİN DEMİR
3 YURT-P - Yurt Partisi MERAL BEZİRGAN
4 YURT-P - Yurt Partisi BASRİ UĞUR YILMAZ
5 YURT-P - Yurt Partisi TALİP ALAÇAM
6 YURT-P - Yurt Partisi YÜCEL AYVAR
7 YURT-P - Yurt Partisi YILMAZ ALAGÖZ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI