Toplam Sandık: 752
Açılan Sandık: 752
Kullanılan Oy: 199819
Geçerli Oy: 190352
Geçersiz Oy: 9467
Katılım: %86.91
Toplam Seçmen: 229904
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 93610 % 48.13
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 49201 % 25.29
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 41492 % 21.33
4

SP - Saadet Partisi

0 4464 % 2.3
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 3033 % 1.56
6

Vatan - Vatan Partisi

0 528 % 0.27
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 348 % 0.18
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 343 % 0.18
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 320 % 0.16
10

DP - Demokrat Parti

0 286 % 0.15
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 206 % 0.11
12

MEP - Merkez Parti

0 180 % 0.09
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 147 % 0.08
14

Anadolu - Anadolu Partisi

0 78 % 0.04
15

Millet - Millet Partisi

0 73 % 0.04
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 58 % 0.03
17

KP - Komünist Parti

0 55 % 0.03

Niğde Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
ALPASLAN KAVAKLIOĞLUERDOĞAN ÖZEGENYAŞAR ATAÇ
MHP
VEDAT BAYRAMMURAT IŞIKLIHAKAN ER
CHP
DOĞAN ŞAFAKSEVGİ ÖZBEKRAMAZAN ERTAN
SP
NİHAT ALTIPARMAKİSMAİL YILDIRIMOSMAN AKTAŞ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi ADNAN GÜLERYÜZ
2 Anadolu - Anadolu Partisi TALİP MORKAL
3 Anadolu - Anadolu Partisi SÜLEYMAN DÜNDAR
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN BİTEN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLNUR ÖZKAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YUSUF TIKIR
1 DP - Demokrat Parti ZAFER ÇAPRAK
2 DP - Demokrat Parti DENİZ ALDEMİR
3 DP - Demokrat Parti EFRAHİM ARSLAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti HİKMET KABUK
2 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL BOZKURT
3 DSP - Demokratik Sol Parti HALİL ELFAS
1 DYP - Doğru Yol Partisi ÖZLEM ÖZTÜRK
2 DYP - Doğru Yol Partisi HANİFE ÇAĞLAR
3 DYP - Doğru Yol Partisi MUZAFFER TUNA
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMETULLAH ÇINAR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi LEYLA KAYA
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET EPÖZDEMİR
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURHAYAT ASLAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ABDULLAH CEYLAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM SARIARSLAN
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi CAFER KILIÇ
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi İPEK EKREM
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi İBRAHİM AVŞAR
1 KP - Komünist Parti ÖZLEM BAŞARIR
2 KP - Komünist Parti LEFİZE BAŞBUĞ
3 KP - Komünist Parti HAFİZE KAZCI
1 MEP - Merkez Parti ÖMER KORKMAZ
2 MEP - Merkez Parti DÖNDÜ KINIK
3 MEP - Merkez Parti İBRAHİM US
1 Millet - Millet Partisi YAHYA ŞÖHRETLİ
2 Millet - Millet Partisi MEHMET ALİ ARABA
3 Millet - Millet Partisi FATİH BUDAK
1 Vatan - Vatan Partisi ŞEMAİL KAHRAMAN
2 Vatan - Vatan Partisi FERHAT BAKIRAL
3 Vatan - Vatan Partisi HASAN AKŞEN
1 YURT-P - Yurt Partisi SÜHEYLA ÇERMAN
2 YURT-P - Yurt Partisi RAMAZAN AYDIN
3 YURT-P - Yurt Partisi HAYRİYE HATİCE AYCAN
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI