Toplam Sandık: 691
Açılan Sandık: 691
Kullanılan Oy: 181806
Geçerli Oy: 172108
Geçersiz Oy: 9698
Katılım: %89.43
Toplam Seçmen: 203296
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 92206 % 52.43
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 48272 % 27.45
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 26696 % 15.18
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 3263 % 1.86
5

SP - Saadet Partisi

0 3099 % 1.76
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 412 % 0.23
7

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 371 % 0.21
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 344 % 0.2
9

Vatan - Vatan Partisi

0 309 % 0.18
10

DP - Demokrat Parti

0 218 % 0.12
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 196 % 0.11
12

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 127 % 0.07
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 85 % 0.05
14

MEP - Merkez Parti

0 70 % 0.04
15

Millet - Millet Partisi

0 54 % 0.03
16

Anadolu - Anadolu Partisi

0 46 % 0.03
17

KP - Komünist Parti

0 29 % 0.02
18

YURT-P - Yurt Partisi

0 25 % 0.01

Nevşehir Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MUSTAFA AÇIKGÖZMURAT GÖKTÜRKEBUBEKİR GİZLİGİDER
MHP
MEHMET VAROLSAİT YÜKSELMUSTAFA UĞUR
CHP
HİLMİ BÜLENT TEKİNERCUMA YORGANCIMEHMET DEĞİRMENCİ
HDP
AHMET METE PAKFUNDA TEMELBEKİR FUAT AKBEL

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi GÜLAY ÖZSÜLLÜ
2 Anadolu - Anadolu Partisi İBRAHİM DOK
3 Anadolu - Anadolu Partisi SÜLEYMAN ERDOĞAN
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İKBAL ŞİŞMAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi PAŞA ALTINSOY
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MELEK BÜVELEK
1 DP - Demokrat Parti DURMUŞ ALAGÖZ
2 DP - Demokrat Parti RIZA SAKALLI
3 DP - Demokrat Parti KADRİ USLU
1 DSP - Demokratik Sol Parti YÜKSEL ERDOĞAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti NEFİBE ÖZÇELEBİ
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDA NUR GÜL
1 DYP - Doğru Yol Partisi BÜLENT KUTLU
2 DYP - Doğru Yol Partisi MEHMET ELBASAN
3 DYP - Doğru Yol Partisi ŞERİFE GÜL KIRIK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASKER ALİ DEMİREL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET SÜREYYA YILMAZ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MENDUH DALAY
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÖZTEN GÜLAY
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AHMET YÜCEL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DOĞUŞ ZAFER BAĞLAMA
1 KP - Komünist Parti GÜLGÜN ATILAL
2 KP - Komünist Parti HATİCE BOZÇİÇEK
3 KP - Komünist Parti ZEYNEP SEDA OĞURTANI
1 MEP - Merkez Parti BÜLENT KAYA
2 MEP - Merkez Parti LEVENT YAVUZER
3 MEP - Merkez Parti MURAT ÇALIŞKAN
1 Millet - Millet Partisi NADİ KAYNAK
2 Millet - Millet Partisi AHMET OR
3 Millet - Millet Partisi HASAN GÜNENÇ
1 SP - Saadet Partisi UĞUR KELEŞ
2 SP - Saadet Partisi ALİ KOLBAŞI
3 SP - Saadet Partisi ABBAS BÜKEN
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi YUNUS AKKAYA
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi FULYA ALTUN
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MEHMET ALİ DÖNEN
1 Vatan - Vatan Partisi YILDIZ YAZICI
2 Vatan - Vatan Partisi CAHİT TOPUZ
3 Vatan - Vatan Partisi ELİF MURŞİL
1 YURT-P - Yurt Partisi GÖKHAN AYDOĞDU
2 YURT-P - Yurt Partisi METİN PETEK
3 YURT-P - Yurt Partisi ELİFE YAVUZ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI