Toplam Sandık: 916
Açılan Sandık: 916
Kullanılan Oy: 213223
Geçerli Oy: 208621
Geçersiz Oy: 4602
Katılım: %89.36
Toplam Seçmen: 238608
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 97919 % 45.93
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 55898 % 26.22
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 48384 % 22.7
4

SP - Saadet Partisi

0 4610 % 2.16
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 3357 % 1.57
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 614 % 0.29
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 384 % 0.18
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 329 % 0.15
9

Vatan - Vatan Partisi

0 304 % 0.14
10

DP - Demokrat Parti

0 290 % 0.14
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 228 % 0.11
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 222 % 0.1
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 149 % 0.07
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 143 % 0.07
15

Millet - Millet Partisi

0 73 % 0.03
16

Anadolu - Anadolu Partisi

0 66 % 0.03
17

MEP - Merkez Parti

0 60 % 0.03
18

YURT-P - Yurt Partisi

0 41 % 0.02
19

KP - Komünist Parti

0 31 % 0.01

Amasya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MEHMET NACİ BOSTANCISAİT YÜCEHASAN ALİ CESUR
CHP
MUSTAFA TUNCERRAMİS TOPALDEVRİM ERSOY
MHP
MEHMET SARISADIK ASLANTURAN GÜRDOĞAN
SP
HASAN ARSLANLEVENT ŞENOLMURAT DANIŞKAN

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi GÜLAY PULETİN
2 Anadolu - Anadolu Partisi İBRAHİM BOZOĞLAN
3 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZER BUĞDACI
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HARUN UYSAL
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OSMAN TANRIVERDİ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KAHRİMAN
1 DP - Demokrat Parti SALİH AŞCI
2 DP - Demokrat Parti İLHAN ŞEKER
3 DP - Demokrat Parti MUZAFFER HARPUTLU
1 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN YAYLICIOĞLU
2 DSP - Demokratik Sol Parti KENAN BARDAKCI
3 DSP - Demokratik Sol Parti SEYİT ALİ ATILGAN
1 DYP - Doğru Yol Partisi İLKER BİLGİN
2 DYP - Doğru Yol Partisi MUALLA KUTLU
3 DYP - Doğru Yol Partisi EZGİ ÖĞÜNÇ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi VASIF KAHRAMAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FAYSAL BALABAN
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERAP DELİ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TÜRKAN BAYYAR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BAYRAM ÇAKIR
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜLENT GÖK
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi NACİYE ÇİĞDEM ATALAY
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi NURETTİN ALKAN
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi MUSTAFA IRMAK
1 KP - Komünist Parti ELİF ERKMEN
2 KP - Komünist Parti HACER İNCEKULAK
3 KP - Komünist Parti HALE YILDIRIM
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HÜSEYİN YILDIRIM
2 LDP - Liberal Demokrat Parti SİNAN KÖSE
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ESRA YILDIRIM
1 MEP - Merkez Parti MEHMET DOĞRU
2 MEP - Merkez Parti HACI ÖMER KALELİ
3 MEP - Merkez Parti ALİEKBER BAKIR
1 Millet - Millet Partisi MEHMET KÜÇÜKÖNER
2 Millet - Millet Partisi OSMAN COŞKUN
3 Millet - Millet Partisi HAYRETTİN ÖZTÜRK
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi EMEK BOZKURT
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi AHMET CEYLAN
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi DERYA AÇIL
1 Vatan - Vatan Partisi MEHMET ERSOY
2 Vatan - Vatan Partisi SERDAR DEMİR
3 Vatan - Vatan Partisi HACI ŞENTÜRK
1 YURT-P - Yurt Partisi FERHAT CEBİOĞLU
2 YURT-P - Yurt Partisi EMRE MURAT GEDİKOĞLU
3 YURT-P - Yurt Partisi ÖZCAN DURAN
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI