Toplam Sandık: 1611
Açılan Sandık: 1611
Kullanılan Oy: 378647
Geçerli Oy: 373304
Geçersiz Oy: 5343
Katılım: %86.14
Toplam Seçmen: 439549
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

5 277398 % 72.72
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 75744 % 19.86
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 5195 % 1.36
4

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 4567 % 1.2
5

SP - Saadet Partisi

0 1965 % 0.52
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 686 % 0.18
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 404 % 0.11
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 236 % 0.06
9

Vatan - Vatan Partisi

0 228 % 0.06
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 202 % 0.05
11

Anadolu - Anadolu Partisi

0 118 % 0.03
12

DP - Demokrat Parti

0 87 % 0.02
13

KP - Komünist Parti

0 44 % 0.01
14

Millet - Millet Partisi

0 43 % 0.01

Bağımsız Adaylar

SıraAdayOy AdetiOy Oranı
15

ŞAKİR NUHOĞLU

9785 % 2.62

Mardin Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
MİTHAT SANCARGÜLSER YILDIRIMEROL DORAMEHMET ALİ ASLANENİSE GÜNEYLİNURULLAH GÖRHAN
AKP
ORHAN MİROĞLUGÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEYMEHMET VEJDİ KAHRAMANABDULLAH ERİNCENGİZ DEMİRKAYAMEHMET EMİN DENİZ
CHP
MEHMET ÇİFTSÜRENMUHAMMED OLĞAÇÖZLEM KARAMANMEHMET FIRAT İNALHAMZE EFEAYDIN PAKSAK
MHP
FEHMİ YILMAZDURAMETTİN MENKÜÇERKAN AYDINHAYATİ ÜNALERCAN BÜKÜLMEZTAYFUN TOPAK

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi CAFER HACİKADİROĞULLARI
2 Anadolu - Anadolu Partisi AYHAN ENGİN
3 Anadolu - Anadolu Partisi UĞUR CEYLAN
4 Anadolu - Anadolu Partisi EBRU ERYÜCEL
5 Anadolu - Anadolu Partisi ALİ KAVAKCI
6 Anadolu - Anadolu Partisi ALİ BENAN EDİS
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET ZEKİ TÜRKÖZ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi TAMER BOZTEPE
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CAN AKIN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABİDİN DOKUZLUOĞLU
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET ALİ YENİCİ
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİME ZEHRA ELMACI
1 DP - Demokrat Parti NİLGÜN KOLSARICI
2 DP - Demokrat Parti AYŞE GÜLÇİN KAVAK
3 DP - Demokrat Parti ZEKİ USLU
4 DP - Demokrat Parti ÖZDER KIYAK
5 DP - Demokrat Parti ALİ TORUN
6 DP - Demokrat Parti ALİ AKGÜNLER
1 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL YAĞCI
2 DSP - Demokratik Sol Parti SEBAHAT KARAOĞLU
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET YÜKSEL
4 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET ÖZDİL
5 DSP - Demokratik Sol Parti UMUT SALTA
6 DSP - Demokratik Sol Parti HAYATİ SÖNMEZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ABDULVAHAP ERTAŞ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FATMA ELİTAŞ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EROL YİĞİT
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AZİZ ŞİDİM
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DENİZ GÜNEŞ
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FATİH DOLU
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YEŞİM KUŞCU
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SERCAN KİREZCİ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUSA YAY
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERCAN GÜMÜŞ
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YUSUF KENAN ŞAHBAZ
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İRFAN TOY
1 KP - Komünist Parti PERİHAN DOĞAN
2 KP - Komünist Parti ARZU GÜRAN
3 KP - Komünist Parti HÜLYA BOZKAYA
4 KP - Komünist Parti AYLİN ALTINTAŞ
5 KP - Komünist Parti GÜLER HİÇBEZMEZ
6 KP - Komünist Parti SEMİRA GİNOVİÇ
1 Millet - Millet Partisi MEHMET EMİN TÜRK
2 Millet - Millet Partisi UĞUR NAZİK
3 Millet - Millet Partisi BEKİR ÖRÜN
4 Millet - Millet Partisi MAHMUT EMRULLAH
5 Millet - Millet Partisi HATİCE ERTUĞRUL
6 Millet - Millet Partisi HANİFE YILDIZ
1 SP - Saadet Partisi TEVFİK AHMET ÖZAL
2 SP - Saadet Partisi ABDURRAHMAN KIZILBOĞA
3 SP - Saadet Partisi AHMET İLETMİŞ
4 SP - Saadet Partisi ABDULLAH ÇELİK
5 SP - Saadet Partisi ARİFE TÜRKMEN
6 SP - Saadet Partisi AHMET OĞUZ
1 Vatan - Vatan Partisi FARUK BULUT
2 Vatan - Vatan Partisi ŞEYHMUS KALKAN
3 Vatan - Vatan Partisi ERCÜMENT ŞENGÜR
4 Vatan - Vatan Partisi ŞEYHMUS AY
5 Vatan - Vatan Partisi GONCA KAYABEKMAN
6 Vatan - Vatan Partisi SADIK ÇALIŞKAN
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI