Toplam Sandık: 2277
Açılan Sandık: 2277
Kullanılan Oy: 734211
Geçerli Oy: 717490
Geçersiz Oy: 16721
Katılım: %100
Toplam Seçmen: 696429
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

6 459513 % 62.68
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

2 135100 % 18.43
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 62139 % 8.48
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 39263 % 5.36
5

SP - Saadet Partisi

0 25498 % 3.48
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 3202 % 0.44
7

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1546 % 0.21
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1466 % 0.2
9

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1409 % 0.19
10

DP - Demokrat Parti

0 882 % 0.12
11

Vatan - Vatan Partisi

0 869 % 0.12
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 581 % 0.08
13

MEP - Merkez Parti

0 540 % 0.07
14

Anadolu - Anadolu Partisi

0 249 % 0.03
15

Millet - Millet Partisi

0 209 % 0.03
16

KP - Komünist Parti

0 92 % 0.01

Kahramanmaraş Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MAHİR ÜNALNURSEL REYHANLIOĞLUVEYSİ KAYNAKSEVDE BAYAZIT KAÇARMEHMET UĞUR DİLİPAKMEHMET İLKER ÇİTİLTÜRK İSLAM KARAKOÇİMRAN KILIÇ
MHP
FAHRETTİN OĞUZ TORSEFER AYCANHACI MUSTAFA TOMBULOĞLUMEHMET AKİF KÜTÜKÇÜFEHMİ KİRAZMUSA DEMİRŞULE ARIKANHASAN SEYİTHANOĞLU
CHP
KAMİL DALKARAAYŞE NİLDEN BAYAZITEYLEM ÇAĞRAŞHİLMİ EMRE KAZANCIKİBAR ÖZDEMİRSELİM SÜMENFATİH VİCDANDURAN ÖZDAL
HDP
AZİZ TUNÇAYŞENUR VAİZOĞLUİBRAHİM ÇİÇEKNURAN İMİREMRE GENÇMERYEM YILDIZİBRAHİM ŞAHİNDALMEHMET ÇAT

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi YAŞAR KARAGÖL
2 Anadolu - Anadolu Partisi EMRAH GÜLER
3 Anadolu - Anadolu Partisi ERHAN SOLAK
4 Anadolu - Anadolu Partisi HALİL TEMİZ
5 Anadolu - Anadolu Partisi AYHAN ESEN
6 Anadolu - Anadolu Partisi ÖMER ÖNER
7 Anadolu - Anadolu Partisi NECAT DEMİRCİ
8 Anadolu - Anadolu Partisi MİRZA MEHMET UÇAR
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ZÜHTÜ KAZANCI
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET ÇOKBEKLER
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MURAT KAZANCI
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ALİ TÜRK
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SEZAİ ÇEVİRİCİ
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SERDAR SAĞLAM
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RAMAZAN ÇOKBEKLER
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HACI MEHMET KOCA
1 DP - Demokrat Parti FATMA BİCAN
2 DP - Demokrat Parti CELAL BAĞCI
3 DP - Demokrat Parti İSMAİL KİRİŞCİ
4 DP - Demokrat Parti YUSUF KÖMBECİ
5 DP - Demokrat Parti MEHMET DİKEN
6 DP - Demokrat Parti HALİL SULAK
7 DP - Demokrat Parti MEHMET AYDIN
8 DP - Demokrat Parti ABDURRAHMAN SEYİT
1 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLAY İNAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET KENGER
3 DSP - Demokratik Sol Parti HİKMET KİPRİKSİZ
4 DSP - Demokratik Sol Parti HATİCE DEMİRSOY
5 DSP - Demokratik Sol Parti SELİME TANTA
6 DSP - Demokratik Sol Parti HAKAN ÇENGEN
7 DSP - Demokratik Sol Parti REMZİ KUZU
8 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ KARAKOYUN
1 DYP - Doğru Yol Partisi HAKAN PURTAŞ
2 DYP - Doğru Yol Partisi İBRAHİM CANPOLAT
3 DYP - Doğru Yol Partisi ZEKERİYA GÖKSU
4 DYP - Doğru Yol Partisi ÜMİT AKOVA
5 DYP - Doğru Yol Partisi FUNDA AYKAÇ
6 DYP - Doğru Yol Partisi HATİCE GÜNEŞ
7 DYP - Doğru Yol Partisi CAFER TELLİ
8 DYP - Doğru Yol Partisi SÜLEYMAN BAYAR
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SEBİHA İLİK
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FAHRİ KAYA
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM KORKMAZ
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET ADIYAMAN
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YILMAZ AVCI
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ÖNDER OTAL
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DERYA ÖZEN
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SALMAN TAŞ
1 KP - Komünist Parti DÖNE ŞAHİN
2 KP - Komünist Parti HATİCE AYDOĞAN
3 KP - Komünist Parti BAHTİŞEN TUNALI
4 KP - Komünist Parti HATUN TUMAY
5 KP - Komünist Parti SEVİL YAKICILAR
6 KP - Komünist Parti GÜLENDER MERİÇ
7 KP - Komünist Parti SEVGİ TUMAY
8 KP - Komünist Parti GÜLSÜN DENLİ
1 MEP - Merkez Parti HASAN BAYRAMOĞLU
2 MEP - Merkez Parti ŞABAN ŞAKALAR
3 MEP - Merkez Parti YELİZ DEMİREL
4 MEP - Merkez Parti TUĞBA BAYRAKTAR
5 MEP - Merkez Parti EMİN BOZDAĞ
6 MEP - Merkez Parti MEHMET AYTEMİZ
7 MEP - Merkez Parti BÜLENT DOĞAN
8 MEP - Merkez Parti MUSTAFA FINDIK
1 Millet - Millet Partisi CUMA NACAR
2 Millet - Millet Partisi NECATİ AKSAK
3 Millet - Millet Partisi MEHMET SAİT İNCEARIK
4 Millet - Millet Partisi AHMET YONTUCU
5 Millet - Millet Partisi MURAT YILMAZ
6 Millet - Millet Partisi AHMET EMRULLAH
7 Millet - Millet Partisi AYŞE TEKBAŞ
8 Millet - Millet Partisi NESRİN ERTÜRK
1 SP - Saadet Partisi HAŞİM YANAR
2 SP - Saadet Partisi ÖMER POLAT
3 SP - Saadet Partisi ALİ KIVRAK
4 SP - Saadet Partisi ERKAN PINARBAŞI
5 SP - Saadet Partisi HASAN KIZILDAĞ
6 SP - Saadet Partisi KADİR GÜNDEŞ
7 SP - Saadet Partisi AHMET HOCAOĞLU
8 SP - Saadet Partisi ABDİ ARSLAN
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi İBRAHİM KALAYCI
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BEKİR ÇAYIR
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ALİ CİHANGİR
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ERCAN ŞAHİN
5 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MUSTAFA YILMAZ TÜRKMEN
6 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SERHAT DEBBOĞLU
7 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi CEMAL KARABULUT
8 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SULTAN ARGUÇ
1 Vatan - Vatan Partisi CAFER SİNCER
2 Vatan - Vatan Partisi ERKAN ŞAHİN
3 Vatan - Vatan Partisi NEBAHAT KHOSRA HOSSEİNİ
4 Vatan - Vatan Partisi DURDU YILDIZ
5 Vatan - Vatan Partisi ÜNAL ÇAĞLI
6 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA YARAŞIR
7 Vatan - Vatan Partisi YAŞAR AKPINAR
8 Vatan - Vatan Partisi YEMLİHA TAŞYÜREK
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI