Toplam Sandık: 1900
Açılan Sandık: 1900
Kullanılan Oy: 453579
Geçerli Oy: 442697
Geçersiz Oy: 10882
Katılım: %85.3
Toplam Seçmen: 531722
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

5 265832 % 58.76
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 75506 % 16.69
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 52322 % 11.57
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 37484 % 8.29
5

SP - Saadet Partisi

0 8287 % 1.83
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 1118 % 0.25
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 728 % 0.16
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 529 % 0.12
9

Vatan - Vatan Partisi

0 512 % 0.11
10

DP - Demokrat Parti

0 396 % 0.09
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 332 % 0.07
12

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 279 % 0.06
13

MEP - Merkez Parti

0 131 % 0.03
14

Millet - Millet Partisi

0 90 % 0.02
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 84 % 0.02
16

KP - Komünist Parti

0 73 % 0.02

Bağımsız Adaylar

SıraAdayOy AdetiOy Oranı
17

MÜNİR DOĞAN ÖLMEZTOPRAK

7548 % 1.71

Malatya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
ÖZNUR ÇALIKTAHA ÖZHANMUSTAFA ŞAHİNNURETTİN YAŞARBÜLENT TÜFENKCİBAYRAM TAŞKIN
CHP
VELİ AĞBABAHULİSİ PORGALIBERNA KARADAŞMEMBA KUŞCUYUSUF SÜRÜCÜETEM KÖRÜKMEZ
MHP
ARİF YILDIZHAKAN YILMAZGÜZÜN KOÇAKUBEYT AKÇİNHAKAN KALKANM.ALİ ÖZPOLAT
HDP
AYDIN ERDOĞANPERİHAN YÜCEKAYAAHMET AKARLATİFE ULUTAŞBETÜL KURNAZ KILINÇNEJDET BALİ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi TURHAN GÖZÜKÜÇÜK
2 Anadolu - Anadolu Partisi DEVRİM PABUCÇUOĞLU
3 Anadolu - Anadolu Partisi ALTAN KURT
4 Anadolu - Anadolu Partisi ÜLKER SEVİMLİ
5 Anadolu - Anadolu Partisi EMİNE ÇAĞATAY
6 Anadolu - Anadolu Partisi FATMAGÜL BÜYÜKKOL
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OKTAY DOĞAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MEHMET KUTLU
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABUZER AVŞAR
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FAİK ÜNAL SİLİER
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH SOLGUN
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CAHİDE KARABAŞ
1 DP - Demokrat Parti MEHMET SAİT ŞERAFETTİN
2 DP - Demokrat Parti SELAHATTİN ÇİMENYAYLA
3 DP - Demokrat Parti HÜSEYİN GÜZEL
4 DP - Demokrat Parti MEHMET ZEKİ GÜLEÇ
5 DP - Demokrat Parti CAFER AVŞAR
6 DP - Demokrat Parti BEDRİ KARAKOÇ
1 DSP - Demokratik Sol Parti BURHAN TELLİ
2 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM CANPOLAT
3 DSP - Demokratik Sol Parti ÖZGÜR ŞAHİN
4 DSP - Demokratik Sol Parti HANİFE HAYIR
5 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET BAŞTÜRK
6 DSP - Demokratik Sol Parti METE KARADOĞAN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SÜLEYMAN BEHÇET
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEMET KIZILDAĞ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NEJLA SEZER
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CENGİZ AKGÜL
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EYLEM DÜZGÜN YALÇIN
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEDENİ TEMİZER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YETER AĞBABA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET ÜNVER
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERDAL GENÇER
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DURSUN ALAN
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM HAKKI ÇATLI
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MUSTAFA ÜRE
1 KP - Komünist Parti ZELAL ÖZGÜR DURMUŞ
2 KP - Komünist Parti LEYLA ASLANTAŞ
3 KP - Komünist Parti SEBA BESİME BİNGÖL
4 KP - Komünist Parti AYGÜL ALKIŞ
5 KP - Komünist Parti CEYDA SÜMER
6 KP - Komünist Parti SERPİL ÖZCAN BABA
1 LDP - Liberal Demokrat Parti MURAT ÜNAL
2 LDP - Liberal Demokrat Parti NİZAMETTİN BALCI
3 LDP - Liberal Demokrat Parti DİDEM AKYOL
4 LDP - Liberal Demokrat Parti NESLİHAN ASLANHAN
5 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZLEM AÇIKGÖZ
6 LDP - Liberal Demokrat Parti ERDEM ASLANHAN
1 MEP - Merkez Parti ALİ İHSAN ÖZTAŞ
2 MEP - Merkez Parti ALİ KİYAT
3 MEP - Merkez Parti ABUZER HORUZ
4 MEP - Merkez Parti NALAN KALKAN
5 MEP - Merkez Parti EROL TORUN
6 MEP - Merkez Parti EKREM ZENGİN
1 Millet - Millet Partisi ŞEVKET BULUT
2 Millet - Millet Partisi SAADET ŞAHİN
3 Millet - Millet Partisi AHMET ULUDAĞ
4 Millet - Millet Partisi NEJLA SARIÇİÇEK
5 Millet - Millet Partisi HAMZA TOPUZ
6 Millet - Millet Partisi BELKIS ÇETİNER
1 SP - Saadet Partisi OSMAN CEMALİ MARASALI
2 SP - Saadet Partisi SEMA ALTUNTAŞ
3 SP - Saadet Partisi MUSTAFA SERTKAYA
4 SP - Saadet Partisi TURAN ODABAŞ
5 SP - Saadet Partisi DERVİŞ ERDOĞAN
6 SP - Saadet Partisi CUMALİ AKÇA
1 Vatan - Vatan Partisi ADNAN TÜRKKAN
2 Vatan - Vatan Partisi ABDULLAH IŞIKGİL
3 Vatan - Vatan Partisi MELEK DOĞAN
4 Vatan - Vatan Partisi OSMAN ÖZBAY
5 Vatan - Vatan Partisi ŞERİF YİĞİT
6 Vatan - Vatan Partisi KENAN GÜRKAN
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI