Toplam Sandık: 1589
Açılan Sandık: 1589
Kullanılan Oy: 376969
Geçerli Oy: 365496
Geçersiz Oy: 11473
Katılım: %89.65
Toplam Seçmen: 420492
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 203758 % 54.56
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 99533 % 26.65
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 44777 % 11.99
4

SP - Saadet Partisi

0 13211 % 3.54
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 4872 % 1.3
6

DP - Demokrat Parti

0 1433 % 0.38
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1107 % 0.3
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 837 % 0.22
9

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 822 % 0.22
10

Vatan - Vatan Partisi

0 593 % 0.16
11

DYP - Doğru Yol Partisi

0 453 % 0.12
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 432 % 0.12
13

Millet - Millet Partisi

0 324 % 0.09
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 317 % 0.08
15

MEP - Merkez Parti

0 221 % 0.06
16

Anadolu - Anadolu Partisi

0 205 % 0.05
17

YURT-P - Yurt Partisi

0 124 % 0.03
18

KP - Komünist Parti

0 59 % 0.02

Kütahya Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLIVURAL KAVUNCUİSHAK GAZELAHMET TAN
MHP
ALİM IŞIKHÜSEYİN BALİÖNDER KICIROĞLUEROL ALPERTÜRK
CHP
ALİ FAZIL KASAPMEHMET AYDIN UZUNFİSUN YILDIZİBRAHİM SOLMAZ
SP
HALİL HAMZAOĞLUMEHMET CEMAL TANRIKULUFATİH BOZANSEVİL CENGİZ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi İBRAHİM OK
2 Anadolu - Anadolu Partisi SAADET KOCABAŞ
3 Anadolu - Anadolu Partisi HÜSEYİN ÖZTÜRK
4 Anadolu - Anadolu Partisi TURGAY TOSUN
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YASİN BAŞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HALİL CEYLAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi RECEP GÖL
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SÜLEYMAN FİLİZ
1 DP - Demokrat Parti MUTAHHAR TEMEL
2 DP - Demokrat Parti ADNAN MENDERES YİĞİTER
3 DP - Demokrat Parti HALİL GÜN
4 DP - Demokrat Parti HASAN HÜSEYİN NAMAZ
1 DSP - Demokratik Sol Parti İCLAL NİMSİ
2 DSP - Demokratik Sol Parti BAHREN DİKER
3 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLTEKİN DEMİR
4 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA AKIN
1 DYP - Doğru Yol Partisi GÜNER YILMAZ
2 DYP - Doğru Yol Partisi YUSUF TAŞBAŞ
3 DYP - Doğru Yol Partisi ADEM ERDEM
4 DYP - Doğru Yol Partisi İBRAHİM HALİL GÜNGÖR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi DERVİŞ HAZAR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KEMAL YILDIRIM
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi GÖKHAN GÖKTAŞ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMAİL TUTUMLU
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AYSUN SERBEST
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ ÖZ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ZEYNEP ÇOBAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FERİT ÖZKULOĞLU
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi AHMET TOPRAK
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi NERİMAN BİRGÜL HAKAN
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi ÜMİT AYDEMİR
4 HDP - Halkların Demokratik Partisi AYSUN CEREK
1 KP - Komünist Parti ÖZGÜR SARI
2 KP - Komünist Parti SONGÜL AKGÜN
3 KP - Komünist Parti AJDA KAVUT
4 KP - Komünist Parti MÜNİRE KOÇ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti PİYALE EKBER TONGUR
2 LDP - Liberal Demokrat Parti YUSUF DÜNDAR
3 LDP - Liberal Demokrat Parti TURGUT KARA
4 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖZCAN ARTAN
1 MEP - Merkez Parti ALTAN ALPASLAN AKKUŞ
2 MEP - Merkez Parti UMUT DURNA
3 MEP - Merkez Parti MURAT ÖZER
4 MEP - Merkez Parti BEDRİYE KARA
1 Millet - Millet Partisi AHMET GÖKTEKİN
2 Millet - Millet Partisi ALİ ÖZSARI
3 Millet - Millet Partisi MUHİTTİN GÜNGÖR
4 Millet - Millet Partisi İSA İSMAİL PEKUSLU
1 Vatan - Vatan Partisi FEHMİ PİLANALI
2 Vatan - Vatan Partisi EROL BAYRAKTAROĞLU
3 Vatan - Vatan Partisi FATİH VELİ ÖLMEZ
4 Vatan - Vatan Partisi İLKER ÖZKAMALI
1 YURT-P - Yurt Partisi CAVİT TUNA
2 YURT-P - Yurt Partisi ONUR CAVİT İDİN
3 YURT-P - Yurt Partisi SELİHA ÇEVİK
4 YURT-P - Yurt Partisi SELVİHAN DEMİRTÜRKOĞLU
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI