Toplam Sandık: 1592
Açılan Sandık: 1592
Kullanılan Oy: 235008
Geçerli Oy: 228893
Geçersiz Oy: 6115
Katılım: %84.94
Toplam Seçmen: 276680
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 113925 % 48.71
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 62960 % 26.92
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 43674 % 18.67
4

SP - Saadet Partisi

0 3666 % 1.57
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 2579 % 1.1
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 1443 % 0.62
7

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 852 % 0.36
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 840 % 0.36
9

DP - Demokrat Parti

0 694 % 0.3
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 556 % 0.24
11

Vatan - Vatan Partisi

0 517 % 0.22
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 497 % 0.21
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 344 % 0.15
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 336 % 0.14
15

MEP - Merkez Parti

0 285 % 0.12
16

Millet - Millet Partisi

0 173 % 0.07
17

YURT-P - Yurt Partisi

0 159 % 0.07
18

Anadolu - Anadolu Partisi

0 158 % 0.07
19

KP - Komünist Parti

0 50 % 0.02

Kastamonu Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞENMETİN ÇELİKZAFER NALBANTOĞLU
MHP
EMİN ÇINARHAYATİ HAMZAOĞLUHAKAN ÇETİN
CHP
AHMET CANER YENİDÜNYAHASAN ŞENYILMAZ KARAKOÇ
SP
YÜKSEL CANPULATSATILMIŞ KÜLÇEAYHAN GÜNDOĞDU

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi AYNUR TUNCAY
2 Anadolu - Anadolu Partisi ERSİN ÖZDEMİR
3 Anadolu - Anadolu Partisi SEVAL DOK
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MURAT GÜLEN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MURAT ÇOBAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YENAL ARMAN
1 DP - Demokrat Parti MELİK KOÇ
2 DP - Demokrat Parti ORHAN SARI
3 DP - Demokrat Parti SALAHATTİN SEVİNÇ
1 DSP - Demokratik Sol Parti EROL ÇORBACI
2 DSP - Demokratik Sol Parti ŞENOL ÇELİ
3 DSP - Demokratik Sol Parti BEKİR YILDIZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi MUSTAFA TÜRKMEN
2 DYP - Doğru Yol Partisi OĞUZ ARPAT
3 DYP - Doğru Yol Partisi HAKAN ÖZER
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ALİŞİR ÜNAL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FARUK AKSÜMER
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EDA TEKER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BAHTİYAR KARACA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HÜSEYİN GİRGİN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RÜSTEM ÖZER
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi HAMZA ÖZKAN
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi MEHMET ZEKİ ÇELEBİ
3 HDP - Halkların Demokratik Partisi ÖZÜM VURGUN
1 KP - Komünist Parti GAMZE ÖY TERZİ
2 KP - Komünist Parti BURCU GÜNÜŞEN
3 KP - Komünist Parti İLGİ SEZEN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti SITKI ERBAY
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ARİF ATUĞ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti EMRE MİNTAZ
1 MEP - Merkez Parti MURAT YÜKSEL
2 MEP - Merkez Parti MUSA DEVECİ
3 MEP - Merkez Parti SAMİ URFANOĞLU
1 Millet - Millet Partisi AHMET KARA
2 Millet - Millet Partisi NACİ YILMAZ
3 Millet - Millet Partisi ÖZGEN BAŞAT
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MURAT AY
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MURAT BAT
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi AYSEL VURKAN
1 Vatan - Vatan Partisi EROL BÜYÜKBAYRAMOĞLU
2 Vatan - Vatan Partisi MURAT ANLI
3 Vatan - Vatan Partisi HÜSEYİN DOĞAN
1 YURT-P - Yurt Partisi OSMAN KUYUCU
2 YURT-P - Yurt Partisi SELMA TORUŞ
3 YURT-P - Yurt Partisi ÖZDEN DEMİRÇİVİ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI