Toplam Sandık: 727
Açılan Sandık: 727
Kullanılan Oy: 147698
Geçerli Oy: 145384
Geçersiz Oy: 2314
Katılım: %80.37
Toplam Seçmen: 183777
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

2 65095 % 43.82
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 40323 % 27.14
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 20672 % 13.91
4

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 18029 % 12.14
5

SP - Saadet Partisi

0 1325 % 0.89
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 466 % 0.31
7

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 435 % 0.29
8

DYP - Doğru Yol Partisi

0 367 % 0.25
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 338 % 0.23
10

Vatan - Vatan Partisi

0 330 % 0.22
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 320 % 0.22
12

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 250 % 0.17
13

MEP - Merkez Parti

0 145 % 0.1
14

DP - Demokrat Parti

0 121 % 0.08
15

Millet - Millet Partisi

0 56 % 0.04
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 51 % 0.03
17

Anadolu - Anadolu Partisi

0 47 % 0.03
18

KP - Komünist Parti

0 44 % 0.03

Kars Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
AYHAN BİLGENŞAFAK ÖZANLİÖNDER FİDANBOY
AKP
MEHMET UÇUMYUSUF SELAHATTİN BEYRİBEYENSAR ERDOĞDU
MHP
TANER GÖKÇEKMUHARREM YILDIZYAŞAR AĞSU
CHP
ZEKİ NACİTARHANERKAN KARAGÖZAYSEL SADAK İLTAŞ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi SÜMMANİ ALYAZ
2 Anadolu - Anadolu Partisi UĞUR EROĞLU
3 Anadolu - Anadolu Partisi MEHMET MADEN
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NEBİ ARIĞ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GENCAY AYTAŞ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi KEMAL BIYIKLI
1 DP - Demokrat Parti MUSTAFA ATASEVER
2 DP - Demokrat Parti HÜSEYİN AYVAZ
3 DP - Demokrat Parti MİTHAT CEYLAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti GAZANFER ŞEYHAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti MUHAMMER KILIÇ
3 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET KIRICI
1 DYP - Doğru Yol Partisi YILDIZ KESEBİR
2 DYP - Doğru Yol Partisi NUSRETTİN KAVUT
3 DYP - Doğru Yol Partisi GÖKCEL ÖZTÜRK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZÜLKÜF BARAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASİYE ADIGÜZEL
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi TUBAY KARATAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NURİYE UTANÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BÜLENT GÖKSAL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi CANAN DEMİRCAN
1 KP - Komünist Parti DUYGU BUKET GÖÇMEN
2 KP - Komünist Parti SAFİYE KESKİN
3 KP - Komünist Parti HATİCE YAŞAM UYANIKER
1 MEP - Merkez Parti YOLCU ADIGÜZEL
2 MEP - Merkez Parti ÖMER TERİM
3 MEP - Merkez Parti REYHAN TOKSÖZ
1 Millet - Millet Partisi AYGEN DÜLGER
2 Millet - Millet Partisi NİHAT GÖKMEN
3 Millet - Millet Partisi GÜLSER AYDIN
1 SP - Saadet Partisi İSMET YİĞİT
2 SP - Saadet Partisi ERKAN USLU
3 SP - Saadet Partisi SELAMİ ALTUN
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi DENİZ OKULMUŞ
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SELMA KOCAHÜYÜK
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi GÖKHAN TOKPAK
1 Vatan - Vatan Partisi CELAL TOK
2 Vatan - Vatan Partisi BİNNUR ZUHAT YOKUŞ
3 Vatan - Vatan Partisi TAHSİN ÖLÇER
1 YURT-P - Yurt Partisi MUSTAFA KEÇECİ
2 YURT-P - Yurt Partisi EMİN ERHAN ÖZGEN
3 YURT-P - Yurt Partisi HÜSNÜ KEMAL ŞENYÜZ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI