Toplam Sandık: 574
Açılan Sandık: 574
Kullanılan Oy: 88757
Geçerli Oy: 81529
Geçersiz Oy: 7228
Katılım: %90.4
Toplam Seçmen: 98182
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 48495 % 58.21
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 25666 % 30.81
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 4125 % 4.95
4

SP - Saadet Partisi

0 2301 % 2.76
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 1426 % 1.71
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 230 % 0.28
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 213 % 0.26
8

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 141 % 0.17
9

DP - Demokrat Parti

0 131 % 0.16
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 126 % 0.15
11

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 112 % 0.13
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 71 % 0.09
13

Vatan - Vatan Partisi

0 54 % 0.06
14

MEP - Merkez Parti

0 43 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 42 % 0.05
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 37 % 0.04
17

Anadolu - Anadolu Partisi

0 24 % 0.03
18

KP - Komünist Parti

0 15 % 0.02

Gümüşhane Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
KEMALETTİN AYDINFERAMUZ ÜSTÜN
MHP
MUSTAFA CANLIHACI MURAT BAL
CHP
MUSTAFA GÜLTEKİNEDA ÇUBUKÇU
SP
İSMAİL HAKKI AKKİRAZADEM KAYA

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi LEVENT ÇIRACIOĞLU
2 Anadolu - Anadolu Partisi MUSTAFA KÖRPINAR
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYTAÇ GÜNDÜZ
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUAMMER ULUTAŞ
1 DP - Demokrat Parti ÖZKAN GÜL
2 DP - Demokrat Parti SAİT ÖZMÜŞ
1 DSP - Demokratik Sol Parti AYHAN DURSUN
2 DSP - Demokratik Sol Parti SONER ALPAT
1 DYP - Doğru Yol Partisi SERDEN ÖZAÇIKGÖZ
2 DYP - Doğru Yol Partisi ABDUSSELAM TAŞTİMUR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEZGİN EREN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZİNNET TEKER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BELGÜZAR TAŞDEMİR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HÜSEYİN GÜRLEK
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi HAYATİ GÜNAL
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi MEVLÜDE ÇELEBİ
1 KP - Komünist Parti AYŞE RAHŞAN BALABAN
2 KP - Komünist Parti ŞEHRİBAN ÜNAL
1 MEP - Merkez Parti AHMET SAĞIR
2 MEP - Merkez Parti NURİYE GÜNGÖRMEZ
1 Millet - Millet Partisi FEVZİ ÜLKER
2 Millet - Millet Partisi MUSTAFA DEMİR
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi YUSUF ALİ UYSAL
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi YAVUZ SATIR
1 Vatan - Vatan Partisi SAKİNE DURGUN
2 Vatan - Vatan Partisi HANİFE ÖZTÜRK
1 YURT-P - Yurt Partisi VOLKAN UMUDUM
2 YURT-P - Yurt Partisi ELA NURHAN ÇELİKLER
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI