Toplam Sandık: 3455
Açılan Sandık: 3455
Kullanılan Oy: 984218
Geçerli Oy: 957191
Geçersiz Oy: 27027
Katılım: %87.09
Toplam Seçmen: 1130109
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

6 463322 % 47.37
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

2 175359 % 17.93
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 159938 % 16.35
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

2 145864 % 14.91
5

SP - Saadet Partisi

0 19992 % 2.04
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 2398 % 0.25
7

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 2083 % 0.21
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1820 % 0.19
9

Vatan - Vatan Partisi

0 1564 % 0.16
10

DP - Demokrat Parti

0 1376 % 0.14
11

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1187 % 0.12
12

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1025 % 0.1
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 610 % 0.06
14

MEP - Merkez Parti

0 504 % 0.05
15

Millet - Millet Partisi

0 450 % 0.05
16

Anadolu - Anadolu Partisi

0 367 % 0.04
17

KP - Komünist Parti

0 207 % 0.02

Gaziantep Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MEHMET ŞİMŞEKABDULHAMİT GÜLŞAMİL TAYYARCANAN CANDEMİR ÇELİKABDULLAH NEJAT KOÇERMEHMET ERDOĞANSERPİL KAVRAKALİ ŞAHİNFİKRET MURAT TURALYUSUF ERDEM GÜZELBEYMEHMET MENDERES KARADUMANMUHAMMED HAKAN TANRIÖVER
MHP
ÜMİT ÖZDAĞERTUĞRUL TOLGA ORHANSERVET DEMİRFEVZİ KOÇOĞLUSERMET ATAYHÜSEYİN CÜNEYT AYATAONUR ÖNSELKENAN ÇAKIRMEHMET DEMİRÖMER YILMAZMEZİNE SIRAKAYASERDAR ÖNEL
CHP
MEHMET ŞEKERMEHMET GÖKDAĞALİ PERİALİ SAYINERDAL GEÇİTSELİM KARAHANMİRAY ÇANKAYA BULUTMUSTAFA ASLANHAKAN KORKMAZADİLE MERVE ALTINBAŞSEMRA HARMANAHMET ŞAHİN SEYRAN
HDP
CELAL DOĞANMAHMUT TOĞRULGÜLSEREN KOCAERFATOŞ ÇETİNKAYABERİVAN ÖZPOLAT ŞİMŞEKOSMAN DEMİRCİTUĞÇE ÖZSOYMAHMUT FERMANOĞLUGÜZEL KOÇDİLEK BÜYÜKKAYAMECİT BOZKURTRECAİ YILMAZ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi HASAN DURUR BOZKURT
2 Anadolu - Anadolu Partisi FATMA KÜNDEŞ
3 Anadolu - Anadolu Partisi AYNUR DOĞAN
4 Anadolu - Anadolu Partisi ÖKKEŞ DOĞAN
5 Anadolu - Anadolu Partisi ADEM DOĞAN
6 Anadolu - Anadolu Partisi ESMERAY DOĞAN
7 Anadolu - Anadolu Partisi ZEYNEL SÜRMEN
8 Anadolu - Anadolu Partisi YAŞAR ÜLKÜ
9 Anadolu - Anadolu Partisi KEMAL TUNÇER
10 Anadolu - Anadolu Partisi MUSTAFA SEZEN
11 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZKAN ATMACA
12 Anadolu - Anadolu Partisi HÜSEYİN SEYHUN ÖZTÜRK
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÖMER EYERCİOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA HASAN ELMAS
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÖMER YETKİN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MAHMUT ÖZDEMİR
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA KAMİL EKSEN
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İSMAİL ZATEROĞULLARI
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BURHAN ÖZLÜ
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NURAY BÜLBÜL
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ÖMER ÖKELİ
10 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EYÜB İLGÜN
11 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NURİYE TÜLAY TÜRKÖZ
12 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi İSMAİL VAYSAL
1 DP - Demokrat Parti ÖZDEN FATMA MÜFTÜOĞLU
2 DP - Demokrat Parti OMAY KARAATA
3 DP - Demokrat Parti CEMAL DALDABAN
4 DP - Demokrat Parti ÖKKEŞ ERDAL CÖMERT
5 DP - Demokrat Parti HAKAN MUTLU ÖZCAN
6 DP - Demokrat Parti GÖKHAN BÜYÜK
7 DP - Demokrat Parti ABDULKADİR ERÇİN
8 DP - Demokrat Parti MEHMET KARADAŞ
9 DP - Demokrat Parti UĞUR OĞAN
10 DP - Demokrat Parti HASAN ANDIÇ
11 DP - Demokrat Parti TURGAY SARIOĞLU
12 DP - Demokrat Parti MEHMET TURAN ÇAPAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti ERCAN ŞAHAN
2 DSP - Demokratik Sol Parti HASAN KAHRAMAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti REMZİ BÜYÜKNACAR
4 DSP - Demokratik Sol Parti MUSTAFA İNCEARIK
5 DSP - Demokratik Sol Parti ERDAL KILINÇ
6 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ TEZOSANIR
7 DSP - Demokratik Sol Parti CEVDET OĞUZ
8 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET METİN BALTA
9 DSP - Demokratik Sol Parti ÜMİT KORKUTAN
10 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN MERT TAŞKIN
11 DSP - Demokratik Sol Parti RAMAZAN KILIÇ
12 DSP - Demokratik Sol Parti KÖKSAL GÖK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SAİT DURAN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ENVER ÇAKMAK
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İBRAHİM PEKTAŞ
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ALAATTİN KELENDER
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FIRAT BAYRAKTAR
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FEYZİ KAPLAN
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RIZA ÖZDEMİR
8 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EZGİ BAYRAM
9 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERHAT KART
10 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZELİHA KIRAN
11 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUZAFFER AKARSU
12 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BURKAY BAYDAR
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ KIZILDELİ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DENİZ KORKMAZ
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HATİCE GÜL EYLEN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERSİN GENÇ
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MERCAN YÜCEL
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KÜÇÜK FATMA GÖÇMEN
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi NİLGÜN MAŞA
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi DİLEK KORKMAZ
9 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HALİL MAŞA
10 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ TÜRKKAN
11 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RIZA DEMİRCAN
12 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEHMET ÇELİK
1 KP - Komünist Parti HÜLYA KAHRAMAN
2 KP - Komünist Parti FATİ YILMAZ
3 KP - Komünist Parti AYŞE TAŞKIRAN
4 KP - Komünist Parti ELİF GÖRGÜLÜ
5 KP - Komünist Parti EKİM SAYGILI
6 KP - Komünist Parti ZÜHAL KURT
7 KP - Komünist Parti MERYANE ZARİFOĞLU ÖZER
8 KP - Komünist Parti TÜRKAN TURUNÇ
9 KP - Komünist Parti GÜLŞAH KESEN
10 KP - Komünist Parti EMİNE KAHRAMAN
11 KP - Komünist Parti MELİKE NUR ÖZÇATALKAYA
12 KP - Komünist Parti NİLGÜN KURTAR
1 LDP - Liberal Demokrat Parti İRFAN CENGER
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET CAN TUĞSUZ
3 LDP - Liberal Demokrat Parti OĞUZ ARSLAN
4 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET NURİ KÖKÇÜOĞLU
5 LDP - Liberal Demokrat Parti BEYZA SEKNİ
6 LDP - Liberal Demokrat Parti MUSTAFA ÇİÇEK
7 LDP - Liberal Demokrat Parti FETHİ BUĞRA BELEN
8 LDP - Liberal Demokrat Parti EMİNE TÜM
9 LDP - Liberal Demokrat Parti SAVAŞ ALBAYRAK
10 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET ALİ PEKTAŞ
11 LDP - Liberal Demokrat Parti NURAN PEKTAŞ
12 LDP - Liberal Demokrat Parti NESLİHAN ÜLGÜL
1 MEP - Merkez Parti BÜLENT ÇILDIR
2 MEP - Merkez Parti ESRA KÜBRA AYTEMİZ
3 MEP - Merkez Parti AHMET BİLGİLİ
4 MEP - Merkez Parti ALİ ÇAM
5 MEP - Merkez Parti MEHMET ÖZDEMİR
6 MEP - Merkez Parti YAKUP ŞAHİN
7 MEP - Merkez Parti EROL UÇAR
8 MEP - Merkez Parti ELİF DEMİR
9 MEP - Merkez Parti İSMAİL KISACIK
10 MEP - Merkez Parti RECEP SEZER
11 MEP - Merkez Parti ZEKERİYA AKKAYA
12 MEP - Merkez Parti BÜLENT POLAT
1 Millet - Millet Partisi MEHMET ÇETİNER
2 Millet - Millet Partisi SIDDIK ÇAKIROĞLU
3 Millet - Millet Partisi ALİ BAKIM
4 Millet - Millet Partisi ALİ GALİP EMRULLAH
5 Millet - Millet Partisi HASAN ERTÜRK
6 Millet - Millet Partisi MEHMET SEYİT TEKBAŞ
7 Millet - Millet Partisi OKTAY ÖZDİL
8 Millet - Millet Partisi HALİL ÇILDIR
9 Millet - Millet Partisi ÖMER YILDIRIM
10 Millet - Millet Partisi HACİ ATEŞ
11 Millet - Millet Partisi NİMET KARAKAYA
12 Millet - Millet Partisi ESMA ÖZDÖVER
1 SP - Saadet Partisi İHSAN KAYA
2 SP - Saadet Partisi AHMET NECATİ ÜLKER
3 SP - Saadet Partisi ATİLLA GÖKÇEK
4 SP - Saadet Partisi ABDULLAH ÖZTÜRK
5 SP - Saadet Partisi AYŞE DEMİRÇUBUK
6 SP - Saadet Partisi ATİLLA AKBULUT
7 SP - Saadet Partisi MEHMET GÖKÇEK
8 SP - Saadet Partisi ŞIHMÜSLÜM YILDIRIM
9 SP - Saadet Partisi İLYAS GÖBELEK
10 SP - Saadet Partisi EYYÜP KILIÇ
11 SP - Saadet Partisi AHMET ANAR
12 SP - Saadet Partisi MEHMET HAYRİ GÖREN
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ABDURRAHMAN HALAÇOĞLU
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SEYDİ TACİROĞLU
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi TUNCAY GÖREN
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi TURGAY YIKMIŞ
5 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi RAMAZAN SAMSA
6 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi TALİP ALTUNBAŞ
7 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ŞAHİN MURAT YAŞARGÜN
8 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi HÜSEYİN ALACABAY
9 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi HALİL İBRAHİM AĞZIGÜZEL
10 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi KERİM TOPALCA
11 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BİLAL SERTDÜŞER
12 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BİLAL YONKA
1 Vatan - Vatan Partisi MEHMET BEDRİ GÜLTEKİN
2 Vatan - Vatan Partisi HÜSEYİN KAYAŞ
3 Vatan - Vatan Partisi CEMİLE KANDİLLİ
4 Vatan - Vatan Partisi TÜLAY İYİEKİCİ
5 Vatan - Vatan Partisi LEYLA DAL
6 Vatan - Vatan Partisi SEYYALE ERGÜN
7 Vatan - Vatan Partisi HASAN HÜSEYİN İNCE
8 Vatan - Vatan Partisi MEHMET CANPOLAT
9 Vatan - Vatan Partisi HÜSEYİN ÖZ
10 Vatan - Vatan Partisi MUHARREM BAKIŞGAN
11 Vatan - Vatan Partisi MEHMET SELLİ
12 Vatan - Vatan Partisi HASAN DELER
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI