Toplam Sandık: 1989
Açılan Sandık: 1989
Kullanılan Oy: 552262
Geçerli Oy: 529467
Geçersiz Oy: 22795
Katılım: %89.98
Toplam Seçmen: 613756
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

3 209974 % 38.81
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 196250 % 36.27
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 90411 % 16.71
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 21441 % 3.96
5

SP - Saadet Partisi

0 12312 % 2.28
6

Vatan - Vatan Partisi

0 2193 % 0.41
7

DP - Demokrat Parti

0 1538 % 0.28
8

DSP - Demokratik Sol Parti

0 1536 % 0.28
9

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 993 % 0.18
10

DYP - Doğru Yol Partisi

0 554 % 0.1
11

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 537 % 0.1
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 435 % 0.08
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 410 % 0.08
14

Anadolu - Anadolu Partisi

0 402 % 0.07
15

Millet - Millet Partisi

0 284 % 0.05
16

MEP - Merkez Parti

0 200 % 0.04
17

KP - Komünist Parti

0 172 % 0.03
18

YURT-P - Yurt Partisi

0 171 % 0.03

Eskişehir Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
GAYE USLUERUTKU ÇAKIRÖZERCEMAL OKAN YÜKSELERMAN GÖLETMETİN TOMSUKERDAL ÇAKICIER
AKP
NABİ AVCISALİH KOCAEMİNE NUR GÜNAYMUSTAFA KEMAL BİÇERLİYETKİN TETİKALİ DEMİREL
MHP
RUHSAR DEMİRELKAYIHAN ÇAĞLARMUSTAFA KEMAL TEKİNEMİNE EDİZGİLTİMUR FARUK YATMAZAHMET MUHAMMED HIZLAN
HDP
METE GÜNAYRUKİYE GÜVENHASAN HÜSEYİN KARABULUTFATMA CURKACEREN GÖKÇEBARIŞ SULU

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi BARIŞ ÖZKAN
2 Anadolu - Anadolu Partisi OKAN ÇOBAN
3 Anadolu - Anadolu Partisi KAZIM YILMAZ
4 Anadolu - Anadolu Partisi AKTAN AYDOĞMUŞ
5 Anadolu - Anadolu Partisi ÇETİN SEMERCİOĞLU
6 Anadolu - Anadolu Partisi SİNAN TAŞCAN
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NİHAT GÜNAYDIN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CELAL ÖZ
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EMİN ÖNDER
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CEMAL AKTAŞ
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FELEKNAZ AKÇAEL
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi TAYYİBE DEMET GÜRGENBURAN
1 DP - Demokrat Parti HASAN HÜSEYİN KAYA
2 DP - Demokrat Parti METİN EKER
3 DP - Demokrat Parti MUSTAFA KAYA
4 DP - Demokrat Parti ABDULLAH LEBLEBİCİ
5 DP - Demokrat Parti ÖMER ACAR
6 DP - Demokrat Parti SEVAL GÖKKAYA
1 DSP - Demokratik Sol Parti DİLARA TAMBOVA
2 DSP - Demokratik Sol Parti MURAT ÖZGÜL
3 DSP - Demokratik Sol Parti RAGIP CENGİZ
4 DSP - Demokratik Sol Parti ERTUĞRUL CANTÜRK
5 DSP - Demokratik Sol Parti KADRİYE YURDAKUL
6 DSP - Demokratik Sol Parti NECDET YILMAZ
1 DYP - Doğru Yol Partisi FAHRETTİN TURAN ATASAYAR
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEVAL SAĞLAM
3 DYP - Doğru Yol Partisi ZEYNEP ÖZNİŞASTACI
4 DYP - Doğru Yol Partisi ÖZGÜR DADİKAOĞLU
5 DYP - Doğru Yol Partisi AHMET YILDIRIM
6 DYP - Doğru Yol Partisi BEHZAT SARIOĞLU
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SERDAR KARAKOÇ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HATİCE DENİZ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RABİA BEŞER
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUSTAFA KARAMAN
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET SIDDIK SUCU
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CENNET ALPDOĞAN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi REYCAN CANTAŞ ÇAKIR
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜRSEL DEMİR
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi OĞUZ CAN
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İSMAİL ARSLAN
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi CELİL ÇEVİK
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SUAT KARAKAYA
1 KP - Komünist Parti ZÜMRAY TAMGÜLER
2 KP - Komünist Parti MELTEM AKÖZ
3 KP - Komünist Parti EMEL HAMURCU
4 KP - Komünist Parti BADEM ÇAMÖZ
5 KP - Komünist Parti ASLI ÖZALTAN
6 KP - Komünist Parti GÜLPARE BARIŞKAN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti MUHTEREM SİVİŞ
2 LDP - Liberal Demokrat Parti AYHAN ÇAPANOĞLU
3 LDP - Liberal Demokrat Parti ÖNDER ARTAN
4 LDP - Liberal Demokrat Parti DUYGU AKALIN
5 LDP - Liberal Demokrat Parti EMRAH AKTÜRK
6 LDP - Liberal Demokrat Parti MUSTAFA ÖZKAN
1 MEP - Merkez Parti NAFİ MAKAROÇ
2 MEP - Merkez Parti SERVET KAHRAMANER
3 MEP - Merkez Parti AHMET KAYA
4 MEP - Merkez Parti BAHATTİN YÜKSEL
5 MEP - Merkez Parti BAHADIR HAN AYGÜN
6 MEP - Merkez Parti HALİL KEPENEK
1 Millet - Millet Partisi ERTUĞRUL ŞAKAR
2 Millet - Millet Partisi OSMAN SÖĞÜT
3 Millet - Millet Partisi İBRAHİM ÇELİK
4 Millet - Millet Partisi CELALETTİN BAŞER
5 Millet - Millet Partisi SALİHA ÖZDEMİR
6 Millet - Millet Partisi SERAP DÖNGEL
1 SP - Saadet Partisi FESİH BİNGÖL
2 SP - Saadet Partisi HALİL EVGİ
3 SP - Saadet Partisi MURAT ÇİNİTAŞ
4 SP - Saadet Partisi ARMAĞAN BULUR
5 SP - Saadet Partisi NAZİF AYAZ
6 SP - Saadet Partisi ŞABAN BOZBAL
1 Vatan - Vatan Partisi HAYRİYE GONCA GÜNGÖR
2 Vatan - Vatan Partisi TEMEL ARAS
3 Vatan - Vatan Partisi HİLMİ SALBAŞ
4 Vatan - Vatan Partisi AYŞE DUST
5 Vatan - Vatan Partisi RAİF EŞKİNAT
6 Vatan - Vatan Partisi MEHMET ÇELEBİ
1 YURT-P - Yurt Partisi HASAN CİHANGİRİ ERPEK
2 YURT-P - Yurt Partisi HASAN MAKİNECİ
3 YURT-P - Yurt Partisi MUSTAFA ALKAN
4 YURT-P - Yurt Partisi ÖZLEM GÜLTEKİN
5 YURT-P - Yurt Partisi MURAT ERPEK
6 YURT-P - Yurt Partisi CEM AKMAN
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI