Toplam Sandık: 2175
Açılan Sandık: 2175
Kullanılan Oy: 412678
Geçerli Oy: 400696
Geçersiz Oy: 11982
Katılım: %85.14
Toplam Seçmen: 484714
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

4 212853 % 51.99
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 95706 % 23.37
3

HDP - Halkların Demokratik Partisi

1 73511 % 17.95
4

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 12407 % 3.03
5

SP - Saadet Partisi

0 9573 % 2.34
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 888 % 0.22
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 844 % 0.21
8

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 722 % 0.18
9

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 581 % 0.14
10

MEP - Merkez Parti

0 413 % 0.1
11

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 405 % 0.1
12

DP - Demokrat Parti

0 299 % 0.07
13

Vatan - Vatan Partisi

0 272 % 0.07
14

Millet - Millet Partisi

0 128 % 0.03
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 72 % 0.02
16

KP - Komünist Parti

0 56 % 0.01

Erzurum Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
EFKAN ALAADNAN YILMAZZEHRA TAŞKESENLİOĞLUİBRAHİM AYDEMİRABDURRAHİM FIRATZAFER TARİKDAROĞLU
MHP
KAMİL AYDINERTÜRK ÇİMENZEKAİ KAYASEYFULLAH HIZARCIÖMER DURURGÖKHAN ARSLAN
HDP
SEHER AKÇINAR BAYARKAMİL AYDINŞİYAR ARSLANDİLİN BİNGÖLZAHİR UZUNSEBAHAT IŞIKLI
CHP
GONCA AYTAŞİSMAİL İMEORHAN BOZKURTDİLEK SOMUNŞABAN OTURGANEDİP CENGİZ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi SULTAN SERAP BODUR
2 Anadolu - Anadolu Partisi İRFAN ŞAFAK
3 Anadolu - Anadolu Partisi MUSTAFA PARLAK
4 Anadolu - Anadolu Partisi SERDAR VERDİ
5 Anadolu - Anadolu Partisi EMRULLAH BAŞAK
6 Anadolu - Anadolu Partisi MURAT KILIÇ
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AZİZ KARACA
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN AKAR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi VİLDAN ERZURUMLU
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FERİT AYDEMİR
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FAHRİ KELEŞ
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi METİNCANTÜRK CEYHUN
1 DP - Demokrat Parti HİKMET UÇ
2 DP - Demokrat Parti SELİM ÇATALKAYA
3 DP - Demokrat Parti RECEP AKKAMIŞ
4 DP - Demokrat Parti MESUD ERCAN
5 DP - Demokrat Parti KEMAL AKIN
6 DP - Demokrat Parti MİTHAT BARAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti RAMAZAN SOLMAZ
2 DSP - Demokratik Sol Parti YAVUZ ERTÜRK
3 DSP - Demokratik Sol Parti NİHAT YÜKSELEN
4 DSP - Demokratik Sol Parti İBRAHİM SEVİM
5 DSP - Demokratik Sol Parti HANİFE NESLİHAN SARAÇOĞLU
6 DSP - Demokratik Sol Parti SENEM GÜRBÜZ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NÜSRETTİN ÇETİN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi NECATTİN POLAT
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi KEVSER ÇELİK
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET SELAHİDDİN AKTİ
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi TAYİBE TAŞCI
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSMAİL ÖZTÜRK
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ZEYNEP KOÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERGÜN KARAGÖL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YUSUF OTAL
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ALİ HAYDAR KOPAL
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YAKUP İNAN
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi İBRAHİM YAYGEL
1 KP - Komünist Parti ÖZGÜR SEZER
2 KP - Komünist Parti EBRU ŞİMŞEK
3 KP - Komünist Parti DİLARA EMİRLER
4 KP - Komünist Parti FERİDE AYDEMİR
5 KP - Komünist Parti ÖZLEM TÜLÜ
6 KP - Komünist Parti DENİZ KÖYMEN
1 MEP - Merkez Parti METİN HACIMUSTAFAOĞLU
2 MEP - Merkez Parti CEMİL GÜNGÖRMEZ
3 MEP - Merkez Parti RAGIP ARICI
4 MEP - Merkez Parti AYFER KAYACI
5 MEP - Merkez Parti AYHAN ERKEM
6 MEP - Merkez Parti SAFFET EREN
1 Millet - Millet Partisi RAHİM AKTAŞ
2 Millet - Millet Partisi KEMAL KALE
3 Millet - Millet Partisi MUHAMMET BEKİR İNCEARIK
4 Millet - Millet Partisi İZZET FORTACI
5 Millet - Millet Partisi YÜKSEL UÇAR
6 Millet - Millet Partisi SEHER KARAARDIÇ
1 SP - Saadet Partisi ATİK AĞDAĞ
2 SP - Saadet Partisi HÜSEYİN FARUK ŞAHİN
3 SP - Saadet Partisi FAİK ÇALIK
4 SP - Saadet Partisi AHMET EŞREF YILMAZ
5 SP - Saadet Partisi CAHİT KARADAĞ
6 SP - Saadet Partisi MURAT MARKOPCUOĞLU
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi HALUK DADAŞ
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ATİLA KARAKAYA
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi OĞUZ YILMAZ
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ENGİN MİROĞLU
5 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ÖMER KIRBIYIK
6 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi EROL MİROĞLU
1 Vatan - Vatan Partisi HİKMET CEYLAN
2 Vatan - Vatan Partisi SEVGİ SİVASLI
3 Vatan - Vatan Partisi BORA BARANSEL ÇİFTÇİ
4 Vatan - Vatan Partisi NEDİM GÜLTEKİN
5 Vatan - Vatan Partisi ERDOĞAN YAŞİN
6 Vatan - Vatan Partisi OĞUZ KARLIBEL
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI