Toplam Sandık: 987
Açılan Sandık: 987
Kullanılan Oy: 267214
Geçerli Oy: 261490
Geçersiz Oy: 5724
Katılım: %87.79
Toplam Seçmen: 304382
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 141525 % 52.97
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 66262 % 24.8
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 41805 % 15.65
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 8061 % 3.02
5

SP - Saadet Partisi

0 4047 % 1.51
6

Vatan - Vatan Partisi

0 1373 % 0.51
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 737 % 0.28
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 668 % 0.25
9

DP - Demokrat Parti

0 574 % 0.21
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 467 % 0.17
11

DYP - Doğru Yol Partisi

0 314 % 0.12
12

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 304 % 0.11
13

Anadolu - Anadolu Partisi

0 280 % 0.1
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 240 % 0.09
15

Millet - Millet Partisi

0 174 % 0.07
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 117 % 0.04
17

KP - Komünist Parti

0 107 % 0.04

Edirne Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
OKAN GAYTANCIOĞLUERDİN BİRCANGÜRKAN GÜNESER
AKP
ŞEMSETTİN EMİRFATMA AKSALMUSTAFA OKUR
MHP
GÜRSEL ŞİMŞEKŞENNUR YILDIRIMSEFER CEM ELKUT
HDP
HÜLYA YERMEHMET ÇELİKSEDAT ZIMBA

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZKAN ÖZVERİM
2 Anadolu - Anadolu Partisi SANİYE VARDAR
3 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZKAN KARAKAŞ
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OSMAN ASANOĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KADİR AKTACİR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜLSÜN AYDIN
1 DP - Demokrat Parti DOĞAN YAKAR
2 DP - Demokrat Parti YENER İŞBİLİR
3 DP - Demokrat Parti MÜNİR AYDIN
1 DSP - Demokratik Sol Parti HÜSEYİN DERTOP
2 DSP - Demokratik Sol Parti REMZİ IŞIKTAN
3 DSP - Demokratik Sol Parti SUAT GÜL
1 DYP - Doğru Yol Partisi AYFER TUNÇALP
2 DYP - Doğru Yol Partisi ZEYNEP ALDIRMAZ
3 DYP - Doğru Yol Partisi SELVER ÖĞÜNÇ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi REŞAT BEHÇET
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ASİYE EKİNCİ
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi ZEKAİ TEKER
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BİRSEN ADEKA
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YÜKSEL DUMAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YELİZ ALAN
1 KP - Komünist Parti NURİYE YILDIZ
2 KP - Komünist Parti EBRU AKKURT
3 KP - Komünist Parti FATMA MELİKE AKGÖZ
1 LDP - Liberal Demokrat Parti OLCAY KARAMAN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti ÜÇAY CABALAR
3 LDP - Liberal Demokrat Parti MÜGE İLGEN
1 Millet - Millet Partisi MUSTAFA KOÇAK
2 Millet - Millet Partisi AHMET ŞİRİN
3 Millet - Millet Partisi GÜLTEN OĞUZ
1 SP - Saadet Partisi ALİ ERHAN DEMİRKIRAN
2 SP - Saadet Partisi ARİF KÖROĞLU
3 SP - Saadet Partisi SEÇKİN ÖZTÜRK
1 Vatan - Vatan Partisi SEDAT SAYGI
2 Vatan - Vatan Partisi KORAY İLERGİN
3 Vatan - Vatan Partisi ŞÜKRÜ ÖZER
1 YURT-P - Yurt Partisi ADNAN BAĞRIAÇIK
2 YURT-P - Yurt Partisi MERAL DAĞLAR
3 YURT-P - Yurt Partisi FİLİZ ÇIKIRIKÇI
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI