Toplam Sandık: 1679
Açılan Sandık: 1679
Kullanılan Oy: 338582
Geçerli Oy: 330765
Geçersiz Oy: 7817
Katılım: %87.62
Toplam Seçmen: 386439
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

3 183672 % 54.34
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 75363 % 22.3
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 59699 % 17.66
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 7648 % 2.26
5

SP - Saadet Partisi

0 6623 % 1.96
6

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 908 % 0.27
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 882 % 0.26
8

Vatan - Vatan Partisi

0 602 % 0.18
9

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 567 % 0.17
10

DP - Demokrat Parti

0 557 % 0.16
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 465 % 0.14
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 288 % 0.09
13

MEP - Merkez Parti

0 251 % 0.07
14

Millet - Millet Partisi

0 140 % 0.04
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 119 % 0.04
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 103 % 0.03
17

KP - Komünist Parti

0 92 % 0.03

Çorum Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
SALİM USLUCAHİT BAĞCILÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLUAHMET SAMİ CEYLAN
CHP
TUFAN KÖSEMUHARREM BOZDOĞANDİNÇER SOLMAZSAİM TOPGÜL
MHP
VAHİT KAYRICIAYBÜKE TOPÇUBAŞI EKİCİSAMİ ÇAMALİ AKCAN
HDP
MUHARREM ÖZÜNELÜMİT KÜÇÜKBAYATLILIMELİHA ÜŞÜDÜRHASİBE BEYAZ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi AHMET MÜMTAZ İDİL
2 Anadolu - Anadolu Partisi DUYGU AKIN
3 Anadolu - Anadolu Partisi TUNCAY ÖYSAL
4 Anadolu - Anadolu Partisi SALİH AKGÖL
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA PAK
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞABAN DEMİR
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ABDULLAH ŞAHİN
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET ÖZTÜRK
1 DP - Demokrat Parti SEVİM GİRGİN
2 DP - Demokrat Parti HÜSEYİN ÇETİN
3 DP - Demokrat Parti ŞABAN SİYAKUŞ
4 DP - Demokrat Parti KADİR ÖZTÜRK
1 DSP - Demokratik Sol Parti YUSUF DAMAR
2 DSP - Demokratik Sol Parti EJDER ONURSAL
3 DSP - Demokratik Sol Parti MUAZZEZ GÜVENBAŞ
4 DSP - Demokratik Sol Parti NECATİ ŞEYHOĞLU
1 DYP - Doğru Yol Partisi YILDIRIM ÇABUK
2 DYP - Doğru Yol Partisi ADEM SIĞIRTMAÇ
3 DYP - Doğru Yol Partisi ERCAN BULUT
4 DYP - Doğru Yol Partisi NECATİ ÇAKIRCA
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHMURE TEMEL
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BURHAN ÇINAR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET TOKACI
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi HASAN KERPİÇ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi REYHAN CANTAŞ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BAYRAM TURAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÜLAY ERDEM
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RÜSTEM DUMAN
1 KP - Komünist Parti ÖZGE GÖNÜLLÜ
2 KP - Komünist Parti MÜGE GÖNÜLLÜ
3 KP - Komünist Parti DİDEM KUL
4 KP - Komünist Parti MÜYESSER ARSLAN
1 MEP - Merkez Parti AHMET ÜNAL
2 MEP - Merkez Parti ENGİN ERENLER
3 MEP - Merkez Parti GÜLAY AYAN
4 MEP - Merkez Parti ŞERAFETTİN KOÇ
1 Millet - Millet Partisi ADNAN FARUK ŞAHİN
2 Millet - Millet Partisi MEHMET DAMAR
3 Millet - Millet Partisi NECDET ZORLUTUNA
4 Millet - Millet Partisi SELMA ÖZDEMİR
1 SP - Saadet Partisi AHMET BÖLÜKBAŞ
2 SP - Saadet Partisi YUSUF YILDIZ
3 SP - Saadet Partisi MEHMET BALOĞLU
4 SP - Saadet Partisi OSMAN TAVLI
1 Vatan - Vatan Partisi MURAT BURHANOĞLU
2 Vatan - Vatan Partisi İLKER TUĞRUL ÜLGÜR
3 Vatan - Vatan Partisi ESENGÜL DEMİRKAZIK
4 Vatan - Vatan Partisi KEMAL BÖREKÇİ
1 YURT-P - Yurt Partisi ALPER ÇAĞILKAN
2 YURT-P - Yurt Partisi SEVDAĞ TUĞCU
3 YURT-P - Yurt Partisi VAHDETTİN AHISKALIOĞLU
4 YURT-P - Yurt Partisi VAHİT AHISKALIOĞLU
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI