Toplam Sandık: 678
Açılan Sandık: 678
Kullanılan Oy: 110471
Geçerli Oy: 108039
Geçersiz Oy: 2432
Katılım: %83.85
Toplam Seçmen: 131747
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

2 65920 % 59.71
2

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 31457 % 28.49
3

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 7427 % 6.73
4

SP - Saadet Partisi

0 2563 % 2.32
5

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 1416 % 1.28
6

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 377 % 0.34
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 222 % 0.2
8

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 182 % 0.16
9

DP - Demokrat Parti

0 153 % 0.14
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 124 % 0.11
11

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 122 % 0.11
12

Vatan - Vatan Partisi

0 122 % 0.11
13

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 96 % 0.09
14

DYP - Doğru Yol Partisi

0 68 % 0.06
15

MEP - Merkez Parti

0 34 % 0.03
16

Anadolu - Anadolu Partisi

0 33 % 0.03
17

Millet - Millet Partisi

0 22 % 0.02
18

YURT-P - Yurt Partisi

0 19 % 0.02
19

KP - Komünist Parti

0 12 % 0.01

Çankırı Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLUHÜSEYİN FİLİZ
MHP
RECEP DUMANLIFEHMİ BÖLÜKBAŞI
CHP
MURAT BERAT ATALAYİLHAN TEKİN
SP
MURAT ÇİFTCİSAİT YILMAZ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi BİLAL TAŞPINAR
2 Anadolu - Anadolu Partisi EMRULLAH ÇANKAYA
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA KÖROĞLU
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET DEMİREL
1 DP - Demokrat Parti RIZA SERKAN BAYLAN
2 DP - Demokrat Parti TEKANT ÖZALP
1 DSP - Demokratik Sol Parti İHSAN KARTAL
2 DSP - Demokratik Sol Parti BURAK BAYAM
1 DYP - Doğru Yol Partisi HASAN YILDIRIM
2 DYP - Doğru Yol Partisi CAFER TAYYAR YAVAŞ
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CENNET SEVİNÇ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET DAĞTEKİN
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BURCU ARİNÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RECEP ÖZDEMİR
1 HDP - Halkların Demokratik Partisi SELVİNAZ GÖÇMEZ
2 HDP - Halkların Demokratik Partisi HÜSEYİN KARAKAŞ
1 KP - Komünist Parti AYSEL SEZER
2 KP - Komünist Parti NESLİHAN ŞEN
1 LDP - Liberal Demokrat Parti ADNAN GÜZELGÜN
2 LDP - Liberal Demokrat Parti HATİCE AKKAYA
1 MEP - Merkez Parti TEVHİT HAŞİMOĞLU
2 MEP - Merkez Parti ALİCAN ALPTEKİN
1 Millet - Millet Partisi YUSUF ELMALI
2 Millet - Millet Partisi YILMAZ KARAŞAHİN
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ZEYNEL AKBAŞ
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi HÜSEYİN YURTLU
1 Vatan - Vatan Partisi AHMET ULUSOY
2 Vatan - Vatan Partisi MURAT ONAÇ
1 YURT-P - Yurt Partisi MESUT KIZIKLAR
2 YURT-P - Yurt Partisi ERDOĞAN KARAALİ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI