Toplam Sandık: 1451
Açılan Sandık: 1451
Kullanılan Oy: 346427
Geçerli Oy: 339178
Geçersiz Oy: 7249
Katılım: %89.47
Toplam Seçmen: 387206
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

2 135255 % 39.02
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 119764 % 34.56
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

1 68720 % 19.83
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 10614 % 3.06
5

SP - Saadet Partisi

0 3794 % 1.09
6

Vatan - Vatan Partisi

0 1727 % 0.5
7

DP - Demokrat Parti

0 1409 % 0.41
8

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 1016 % 0.29
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 880 % 0.25
10

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 740 % 0.21
11

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 667 % 0.19
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 494 % 0.14
13

DYP - Doğru Yol Partisi

0 424 % 0.12
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 276 % 0.08
15

Anadolu - Anadolu Partisi

0 209 % 0.06
16

MEP - Merkez Parti

0 179 % 0.05
17

Millet - Millet Partisi

0 149 % 0.04
18

KP - Komünist Parti

0 142 % 0.04
19

YURT-P - Yurt Partisi

0 125 % 0.04

Çanakkale Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
MUHARREM ERKEKBÜLENT ÖZAHMET KÜÇÜKALİ SARIBAŞ
AKP
BÜLENT TURANİSMAİL KAŞDEMİRJÜLİDE İSKENDEROĞLUSEBAHATTİN GÜNER
MHP
İBRAHİM KÜRŞAT TUNAENVER KOÇSERDAR CANGÜNAY UÇAR
HDP
ÖZLEM ERGUN AÇANALMİHRİBAN SAHERGİN FİDANLEYLA YAVUZ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi İBRAHİM CANBERK DEMİRDELEN
2 Anadolu - Anadolu Partisi AYŞE RÜYA VANK
3 Anadolu - Anadolu Partisi KEMAL TUĞAL
4 Anadolu - Anadolu Partisi SÜVEYLA KELEK
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi EMİN KURT
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi CİHAN CEYLAN
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ŞEHABETTİN KISA
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NECATİ ACAR
1 DP - Demokrat Parti TURHAN DEMİR
2 DP - Demokrat Parti NAİL BABACAN
3 DP - Demokrat Parti METİN BOLAK
4 DP - Demokrat Parti FARUK KISA
1 DSP - Demokratik Sol Parti UFUK CANKAYA
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜRLER ÇETİN
3 DSP - Demokratik Sol Parti AYDENİZ TAŞOVA
4 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ AYDEMİR
1 DYP - Doğru Yol Partisi FARUK ÖZER
2 DYP - Doğru Yol Partisi SEVTAP KORKMAZ ÖZKILÇIK
3 DYP - Doğru Yol Partisi BÜŞRA YÜRÜRDURMAZ
4 DYP - Doğru Yol Partisi SEMA COŞKUN
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SULTAN SÖYLEMEZ
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi OKTAY DUMLU
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MUHAMMET ATMACA
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi RESUL KIZILDAĞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEDİNE GENÇER
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi RIDVAN ÖZEL
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ESER ÇINAR
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi KADİR ÖZAYDIN
1 KP - Komünist Parti BERNA ERSOY
2 KP - Komünist Parti SEVGİ BOZKURT
3 KP - Komünist Parti SELMA TAŞBAŞI
4 KP - Komünist Parti TUĞBA SARIKAYA
1 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN DOĞRU
2 LDP - Liberal Demokrat Parti EBRU GÜNER
3 LDP - Liberal Demokrat Parti HALİL İBRAHİM ERSOY
4 LDP - Liberal Demokrat Parti HAKAN VATANSEVER
1 MEP - Merkez Parti GÜLAY KILIÇ
2 MEP - Merkez Parti ERDİ İNAN
3 MEP - Merkez Parti HÜSEYİN DALKIRAN
4 MEP - Merkez Parti RAMAZAN GÜMÜŞ
1 Millet - Millet Partisi BİLAL AYDIN
2 Millet - Millet Partisi HALUK BİLGİN
3 Millet - Millet Partisi AHMET KAHYA
4 Millet - Millet Partisi REFİK YOLCU
1 SP - Saadet Partisi ŞABAN SARI
2 SP - Saadet Partisi CEM HAKAN ŞALCİ
3 SP - Saadet Partisi ALİ ALGÜL
4 SP - Saadet Partisi YAŞAR ÇINAR
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi TANER YURDAER
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BERTAN ÖZEN
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BETÜL ATALAY
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SELMA ALATAŞ
1 Vatan - Vatan Partisi TAMER ÖNER
2 Vatan - Vatan Partisi LEVENT KURŞUN
3 Vatan - Vatan Partisi HİKMET GÜNDOĞDU
4 Vatan - Vatan Partisi İLKER ALTIN
1 YURT-P - Yurt Partisi SELİM GÜLEN
2 YURT-P - Yurt Partisi ÖMER OLÇAY
3 YURT-P - Yurt Partisi SEDAT VARDAR
4 YURT-P - Yurt Partisi ZÜLEYHA AYAZ
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI