Toplam Sandık: 806
Açılan Sandık: 806
Kullanılan Oy: 159936
Geçerli Oy: 153113
Geçersiz Oy: 6823
Katılım: %84.91
Toplam Seçmen: 188363
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

HDP - Halkların Demokratik Partisi

2 93469 % 59.74
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 49235 % 31.47
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 6055 % 3.87
4

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

0 2865 % 1.83
5

SP - Saadet Partisi

0 1408 % 0.9
6

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 355 % 0.23
7

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 297 % 0.19
8

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 244 % 0.16
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 227 % 0.15
10

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 216 % 0.14
11

DP - Demokrat Parti

0 99 % 0.06
12

MEP - Merkez Parti

0 76 % 0.05
13

Vatan - Vatan Partisi

0 74 % 0.05
14

Anadolu - Anadolu Partisi

0 70 % 0.04
15

KP - Komünist Parti

0 42 % 0.03
16

YURT-P - Yurt Partisi

0 41 % 0.03
17

Millet - Millet Partisi

0 35 % 0.02

Bitlis Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


HDP
MİZGİN IRGATMAHMUT CELADET GAYDALIZEYNEL OMAY
AKP
VEDAT DEMİRÖZEDİP SAFDER GAYDALIFATİH KADİRİOĞLU
MHP
METİN TAŞDEMİRARİF ÖZERMELİHŞAH BUDAK
CHP
NASİP UYĞANMEHMET KAÇARMEVLAN KARABAĞ

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi ABDÜLKADİR OSMAN OTO
2 Anadolu - Anadolu Partisi BEKİR MÜEZZİNOĞLU
3 Anadolu - Anadolu Partisi DERYA DURAN ZURNACI
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN TAŞKIN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi FATİH KIVIK
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi SERPİL AYDIN
1 DP - Demokrat Parti YAŞAR ÇİMEN
2 DP - Demokrat Parti CUMAALİ AKBUDAK
3 DP - Demokrat Parti ÜMİT DOĞAN
1 DSP - Demokratik Sol Parti ALİ GÜNEŞ
2 DSP - Demokratik Sol Parti ORHAN ERTEN
3 DSP - Demokratik Sol Parti DEVRİM SARI
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İSA ESKİN
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SEHER ÖLÇER
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MİRAS TAŞ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ZELİHA TUNÇ
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FİKRET CEYLAN
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi BEKTAŞ GENÇER
1 KP - Komünist Parti ECE DEMİR
2 KP - Komünist Parti HATİCE AYSAN MADZAR
3 KP - Komünist Parti GÜLTEN BİLEN
1 MEP - Merkez Parti ALİ BERK
2 MEP - Merkez Parti AYDIN BAKIR
3 MEP - Merkez Parti ÖZGÜR AZİZOĞLU
1 Millet - Millet Partisi İBRAHİM HALİL SİPAHİ
2 Millet - Millet Partisi MEHMET SAPMAZ
3 Millet - Millet Partisi ARİFE ÖRÜN
1 SP - Saadet Partisi BÜLENT ASLANHAN
2 SP - Saadet Partisi RESUL DENİZ
3 SP - Saadet Partisi ZÜBEYİR UYSAL
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ERGİN ŞAHİN
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SEDAT DEMİR
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi RUKİYE ÇAKAR
1 Vatan - Vatan Partisi ALİ MERCAN
2 Vatan - Vatan Partisi EREN TUNCER
3 Vatan - Vatan Partisi İHSAN YENİGELEN
1 YURT-P - Yurt Partisi MEHMET DEMİRTAŞ
2 YURT-P - Yurt Partisi SABRİ FİDAN
3 YURT-P - Yurt Partisi HAKAN YILDIRIM
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI