Toplam Sandık: 616
Açılan Sandık: 616
Kullanılan Oy: 135829
Geçerli Oy: 131705
Geçersiz Oy: 4124
Katılım: %91.34
Toplam Seçmen: 148704
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %100 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

1 50540 % 37.55
2

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

1 39296 % 29.2
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

0 34258 % 25.45
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

0 4953 % 3.68
5

SP - Saadet Partisi

0 2893 % 2.15
6

Vatan - Vatan Partisi

0 477 % 0.35
7

DP - Demokrat Parti

0 299 % 0.22
8

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 298 % 0.22
9

DSP - Demokratik Sol Parti

0 258 % 0.19
10

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 237 % 0.18
11

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 200 % 0.15
12

DYP - Doğru Yol Partisi

0 199 % 0.15
13

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 191 % 0.14
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 150 % 0.11
15

MEP - Merkez Parti

0 97 % 0.07
16

Millet - Millet Partisi

0 53 % 0.04
17

Anadolu - Anadolu Partisi

0 50 % 0.04
18

YURT-P - Yurt Partisi

0 46 % 0.03
19

KP - Komünist Parti

0 28 % 0.02

Bilecik Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


AKP
HALİL ELDEMİRRAMAZAN KURTULMUŞ
CHP
YAŞAR TÜZÜNALİ ÇAĞATAY KARAAHMET
MHP
BAHATTİN ŞEKERHÜSEYİN ŞENSOY
HDP
PERİHAN KARAKOÇÖMER EGE

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi HÜSEYİN ÇİLLİ
2 Anadolu - Anadolu Partisi ZUHAL CANDAROĞLU
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi METİN HASTÜRK
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AYLA ATLILAR
1 DP - Demokrat Parti MUSTAFA SARI
2 DP - Demokrat Parti EMİN ULUYOL
1 DSP - Demokratik Sol Parti YAKUP KALMUK
2 DSP - Demokratik Sol Parti GÜLDANE ABAY
1 DYP - Doğru Yol Partisi GANİ DANACI
2 DYP - Doğru Yol Partisi AHMET BOZDEMİR
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi EREN ÖZTÜRK
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SELAHAT EKİNCİ
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MERYEM KARADUMAN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ADEM DEMİRCAN
1 KP - Komünist Parti BELGİN İNAM
2 KP - Komünist Parti GONCA TOKYOL
1 LDP - Liberal Demokrat Parti BARIŞ TOKAY
2 LDP - Liberal Demokrat Parti MURAT TAYLAN
1 MEP - Merkez Parti AHU AYŞE GENÇ
2 MEP - Merkez Parti YUSUF PAÇACI
1 Millet - Millet Partisi MUSTAFA FERİT EDİBALİ
2 Millet - Millet Partisi MEHMED EMİN ÖZDEMİR
1 SP - Saadet Partisi EBUBEKİR DEMİRKAN
2 SP - Saadet Partisi HASAN USLU
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi HASAN EMRAH TURAN
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi FİKRET ER
1 Vatan - Vatan Partisi FERİDUN AYNUR
2 Vatan - Vatan Partisi HASAN ÖZKAN
1 YURT-P - Yurt Partisi MELİH ÇELİK
2 YURT-P - Yurt Partisi ŞİNASİ ÇELİK
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI