Evrensel BİLGİN Yazıları - Evrensel.net https://www.evrensel.net tr Emek Evrenseldir Evrensel.net https://www.evrensel.net/tema/evrensel16/img/apple-touch-icon-114x114.png https://www.evrensel.net Evrensel.net Mahir olmak https://www.evrensel.net/yazi/83750/mahir-olmak https://www.evrensel.net/yazi/83750/mahir-olmak Sat, 13 Apr 2019 03:00:28 +0300 Kaosun efendisi https://www.evrensel.net/yazi/83699/kaosun-efendisi https://www.evrensel.net/yazi/83699/kaosun-efendisi Sat, 06 Apr 2019 03:05:04 +0300 Zugzwang https://www.evrensel.net/yazi/83597/zugzwang https://www.evrensel.net/yazi/83597/zugzwang Sat, 23 Mar 2019 04:26:32 +0300 Madalyonun öteki yüzü https://www.evrensel.net/yazi/83555/madalyonun-oteki-yuzu https://www.evrensel.net/yazi/83555/madalyonun-oteki-yuzu Sat, 16 Mar 2019 04:00:57 +0300 Kültürel yokluğumuz satranç https://www.evrensel.net/yazi/83505/kulturel-yoklugumuz-satranc https://www.evrensel.net/yazi/83505/kulturel-yoklugumuz-satranc Sat, 09 Mar 2019 04:30:48 +0300 Kadın satrancının dramı https://www.evrensel.net/yazi/83451/kadin-satrancinin-drami https://www.evrensel.net/yazi/83451/kadin-satrancinin-drami Sat, 02 Mar 2019 04:00:03 +0300 Tarihin içinden https://www.evrensel.net/yazi/83398/tarihin-icinden https://www.evrensel.net/yazi/83398/tarihin-icinden Sat, 23 Feb 2019 09:05:27 +0300 Çocuklarda satranç eğitimi https://www.evrensel.net/yazi/83352/cocuklarda-satranc-egitimi https://www.evrensel.net/yazi/83352/cocuklarda-satranc-egitimi Sat, 16 Feb 2019 08:37:32 +0300 Türkiye kupası sona erdi https://www.evrensel.net/yazi/83297/turkiye-kupasi-sona-erdi https://www.evrensel.net/yazi/83297/turkiye-kupasi-sona-erdi Sat, 09 Feb 2019 09:35:56 +0300 Kramnik satrancı bıraktı https://www.evrensel.net/yazi/83250/kramnik-satranci-birakti https://www.evrensel.net/yazi/83250/kramnik-satranci-birakti Sat, 02 Feb 2019 08:00:57 +0300 Satrancın yükselişi https://www.evrensel.net/yazi/83208/satrancin-yukselisi https://www.evrensel.net/yazi/83208/satrancin-yukselisi Sat, 26 Jan 2019 09:00:04 +0300 Heyecan başlıyor https://www.evrensel.net/yazi/83153/heyecan-basliyor https://www.evrensel.net/yazi/83153/heyecan-basliyor Sat, 19 Jan 2019 08:00:20 +0300 Satranç Federasyonuna 'uşak ' soruları https://www.evrensel.net/yazi/83094/satranc-federasyonuna-usak-sorulari https://www.evrensel.net/yazi/83094/satranc-federasyonuna-usak-sorulari Sat, 12 Jan 2019 09:00:08 +0300 Kerem gibi https://www.evrensel.net/yazi/83007/kerem-gibi https://www.evrensel.net/yazi/83007/kerem-gibi Sat, 05 Jan 2019 09:25:09 +0300 Talihsizlik https://www.evrensel.net/yazi/82961/talihsizlik https://www.evrensel.net/yazi/82961/talihsizlik Sat, 29 Dec 2018 08:40:53 +0300 Kanun burada, federasyon nerede? https://www.evrensel.net/yazi/82910/kanun-burada-federasyon-nerede https://www.evrensel.net/yazi/82910/kanun-burada-federasyon-nerede Sat, 22 Dec 2018 09:35:44 +0300 Muhteşem yetenek Vahap Şanal https://www.evrensel.net/yazi/82875/muhtesem-yetenek-vahap-sanal https://www.evrensel.net/yazi/82875/muhtesem-yetenek-vahap-sanal Sun, 16 Dec 2018 07:32:44 +0300 Ümidim gençlikte https://www.evrensel.net/yazi/82828/umidim-genclikte https://www.evrensel.net/yazi/82828/umidim-genclikte Sun, 09 Dec 2018 08:10:41 +0300 Yeni, yine, yeniden, şampiyon Carlsen https://www.evrensel.net/yazi/82779/yeni-yine-yeniden-sampiyon-carlsen https://www.evrensel.net/yazi/82779/yeni-yine-yeniden-sampiyon-carlsen Sun, 02 Dec 2018 09:05:20 +0300 Çadır tiyatrosu https://www.evrensel.net/yazi/82735/cadir-tiyatrosu https://www.evrensel.net/yazi/82735/cadir-tiyatrosu Sun, 25 Nov 2018 08:05:23 +0300 Satrançta dünya şampiyonluğu devam ediyor https://www.evrensel.net/yazi/82686/satrancta-dunya-sampiyonlugu-devam-ediyor https://www.evrensel.net/yazi/82686/satrancta-dunya-sampiyonlugu-devam-ediyor Sun, 18 Nov 2018 09:05:13 +0300 Titanların savaşı başladı https://www.evrensel.net/yazi/82644/titanlarin-savasi-basladi https://www.evrensel.net/yazi/82644/titanlarin-savasi-basladi Sun, 11 Nov 2018 08:07:19 +0300 Muhteşem federasyon https://www.evrensel.net/yazi/82598/muhtesem-federasyon https://www.evrensel.net/yazi/82598/muhtesem-federasyon Sun, 04 Nov 2018 09:15:08 +0300 Türkiye Satranç Şampiyonası https://www.evrensel.net/yazi/82546/turkiye-satranc-sampiyonasi https://www.evrensel.net/yazi/82546/turkiye-satranc-sampiyonasi Sun, 28 Oct 2018 08:10:20 +0300 Fikirleri birleştirmek https://www.evrensel.net/yazi/82499/fikirleri-birlestirmek https://www.evrensel.net/yazi/82499/fikirleri-birlestirmek Sun, 21 Oct 2018 08:10:31 +0300 Elinizi çocukların üstünden çekin https://www.evrensel.net/yazi/82458/elinizi-cocuklarin-ustunden-cekin https://www.evrensel.net/yazi/82458/elinizi-cocuklarin-ustunden-cekin Sun, 14 Oct 2018 08:29:01 +0300 2018 Satranç Olimpiyatları şampiyonu Çin https://www.evrensel.net/yazi/82400/2018-satranc-olimpiyatlari-sampiyonu-cin https://www.evrensel.net/yazi/82400/2018-satranc-olimpiyatlari-sampiyonu-cin Sun, 07 Oct 2018 07:10:34 +0300 2018 Satranç Olimpiyatları https://www.evrensel.net/yazi/82356/2018-satranc-olimpiyatlari https://www.evrensel.net/yazi/82356/2018-satranc-olimpiyatlari Sun, 30 Sep 2018 08:08:30 +0300 Büyüklere masallar https://www.evrensel.net/yazi/82306/buyuklere-masallar https://www.evrensel.net/yazi/82306/buyuklere-masallar Sun, 23 Sep 2018 07:30:58 +0300 Hayaller ve gerçekler https://www.evrensel.net/yazi/82267/hayaller-ve-gercekler https://www.evrensel.net/yazi/82267/hayaller-ve-gercekler Sun, 16 Sep 2018 08:11:09 +0300 Dünya Gençler Satranç Şampiyonası https://www.evrensel.net/yazi/82217/dunya-gencler-satranc-sampiyonasi https://www.evrensel.net/yazi/82217/dunya-gencler-satranc-sampiyonasi Sun, 09 Sep 2018 07:20:30 +0300 Avrupa yaş gruplarında hüsran https://www.evrensel.net/yazi/82177/avrupa-yas-gruplarinda-husran https://www.evrensel.net/yazi/82177/avrupa-yas-gruplarinda-husran Sun, 02 Sep 2018 08:22:39 +0300 Taktik fikirler; kritik nokta https://www.evrensel.net/yazi/82123/taktik-fikirler-kritik-nokta https://www.evrensel.net/yazi/82123/taktik-fikirler-kritik-nokta Sun, 26 Aug 2018 07:00:53 +0300 Titanik orkestrası https://www.evrensel.net/yazi/82087/titanik-orkestrasi https://www.evrensel.net/yazi/82087/titanik-orkestrasi Sun, 19 Aug 2018 08:03:36 +0300 Süper Ligin ardından https://www.evrensel.net/yazi/82043/super-ligin-ardindan https://www.evrensel.net/yazi/82043/super-ligin-ardindan Sun, 12 Aug 2018 07:30:09 +0300 Satranç Federasyonundaki gariplikler: Yönerge nedir, neden uygulanmaz? https://www.evrensel.net/yazi/81993/satranc-federasyonundaki-gariplikler-yonerge-nedir-neden-uygulanmaz https://www.evrensel.net/yazi/81993/satranc-federasyonundaki-gariplikler-yonerge-nedir-neden-uygulanmaz Sun, 05 Aug 2018 08:30:38 +0300 Türkiye Kulüpler Şampiyonası https://www.evrensel.net/yazi/81963/turkiye-kulupler-sampiyonasi https://www.evrensel.net/yazi/81963/turkiye-kulupler-sampiyonasi Sun, 29 Jul 2018 08:18:35 +0300 Davut Golyat 'a karşı https://www.evrensel.net/yazi/81912/davut-golyata-karsi https://www.evrensel.net/yazi/81912/davut-golyata-karsi Sun, 22 Jul 2018 08:05:15 +0300 Asla vazgeçme https://www.evrensel.net/yazi/81836/asla-vazgecme https://www.evrensel.net/yazi/81836/asla-vazgecme Sun, 08 Jul 2018 07:10:59 +0300 Ülke siyasetinin satranç analizi https://www.evrensel.net/yazi/81786/ulke-siyasetinin-satranc-analizi https://www.evrensel.net/yazi/81786/ulke-siyasetinin-satranc-analizi Sun, 01 Jul 2018 07:10:02 +0300 Türkiye Satranç Federasyonu geri adım attı https://www.evrensel.net/yazi/81737/turkiye-satranc-federasyonu-geri-adim-atti https://www.evrensel.net/yazi/81737/turkiye-satranc-federasyonu-geri-adim-atti Sun, 24 Jun 2018 09:00:11 +0300 Satrancın plansız yönetimi https://www.evrensel.net/yazi/81691/satrancin-plansiz-yonetimi https://www.evrensel.net/yazi/81691/satrancin-plansiz-yonetimi Sun, 17 Jun 2018 08:19:08 +0300 Satrancın kurtardığı efsane - Polonya 'dan Arjantin 'e https://www.evrensel.net/yazi/81644/satrancin-kurtardigi-efsane-polonyadan-arjantine https://www.evrensel.net/yazi/81644/satrancin-kurtardigi-efsane-polonyadan-arjantine Sun, 10 Jun 2018 08:12:29 +0300 Kazanmanın ve kaybetmenin ötesinde: Piknik satrancı https://www.evrensel.net/yazi/81595/kazanmanin-ve-kaybetmenin-otesinde-piknik-satranci https://www.evrensel.net/yazi/81595/kazanmanin-ve-kaybetmenin-otesinde-piknik-satranci Sun, 03 Jun 2018 07:40:48 +0300