Ertan EROL Yazıları - Evrensel.net https://www.evrensel.net tr Emek Evrenseldir Evrensel.net https://www.evrensel.net/tema/evrensel16/img/apple-touch-icon-114x114.png https://www.evrensel.net Evrensel.net Seçim, hile, meşruiyet https://www.evrensel.net/yazi/83766/secim-hile-mesruiyet https://www.evrensel.net/yazi/83766/secim-hile-mesruiyet Mon, 15 Apr 2019 04:20:45 +0300 Soykırım ve özür https://www.evrensel.net/yazi/83668/soykirim-ve-ozur https://www.evrensel.net/yazi/83668/soykirim-ve-ozur Mon, 01 Apr 2019 04:30:31 +0300 Latin Amerika 'da yeni güvenlik rejimleri https://www.evrensel.net/yazi/83572/latin-amerikada-yeni-guvenlik-rejimleri https://www.evrensel.net/yazi/83572/latin-amerikada-yeni-guvenlik-rejimleri Mon, 18 Mar 2019 03:30:38 +0300 IMF 'nin dönüşü https://www.evrensel.net/yazi/83469/imfnin-donusu https://www.evrensel.net/yazi/83469/imfnin-donusu Mon, 04 Mar 2019 05:10:32 +0300 Emperyalizm ve Haiti https://www.evrensel.net/yazi/83366/emperyalizm-ve-haiti https://www.evrensel.net/yazi/83366/emperyalizm-ve-haiti Mon, 18 Feb 2019 08:20:29 +0300 Venezuela ve uluslararası ortam https://www.evrensel.net/yazi/83268/venezuela-ve-uluslararasi-ortam https://www.evrensel.net/yazi/83268/venezuela-ve-uluslararasi-ortam Mon, 04 Feb 2019 09:40:40 +0300 Venezuela 'da ne oluyor? https://www.evrensel.net/yazi/83200/venezuelada-ne-oluyor https://www.evrensel.net/yazi/83200/venezuelada-ne-oluyor Fri, 25 Jan 2019 09:40:37 +0300 Sermaye ve yolsuzluk https://www.evrensel.net/yazi/83172/sermaye-ve-yolsuzluk https://www.evrensel.net/yazi/83172/sermaye-ve-yolsuzluk Mon, 21 Jan 2019 09:20:06 +0300 Yeni Brezilya https://www.evrensel.net/yazi/83029/yeni-brezilya https://www.evrensel.net/yazi/83029/yeni-brezilya Mon, 07 Jan 2019 08:59:14 +0300 Roma https://www.evrensel.net/yazi/82932/roma https://www.evrensel.net/yazi/82932/roma Mon, 24 Dec 2018 09:30:50 +0300 Meksika’da dördüncü dönüşüm dönemi https://www.evrensel.net/yazi/82831/meksikada-dorduncu-donusum-donemi https://www.evrensel.net/yazi/82831/meksikada-dorduncu-donusum-donemi Mon, 10 Dec 2018 09:00:00 +0300 Atağa kalkan aşırı-sağ https://www.evrensel.net/yazi/82741/ataga-kalkan-asiri-sag https://www.evrensel.net/yazi/82741/ataga-kalkan-asiri-sag Mon, 26 Nov 2018 09:10:58 +0300 Bolsonaro 'nun kabinesi https://www.evrensel.net/yazi/82654/bolsonaronun-kabinesi https://www.evrensel.net/yazi/82654/bolsonaronun-kabinesi Mon, 12 Nov 2018 09:55:10 +0300 Göç kervanı https://www.evrensel.net/yazi/82558/goc-kervani https://www.evrensel.net/yazi/82558/goc-kervani Mon, 29 Oct 2018 08:28:02 +0300 Bolsonaro ve faşist tsunami https://www.evrensel.net/yazi/82465/bolsonaro-ve-fasist-tsunami https://www.evrensel.net/yazi/82465/bolsonaro-ve-fasist-tsunami Mon, 15 Oct 2018 07:14:50 +0300 50’nci yılında 1968 https://www.evrensel.net/yazi/82362/50nci-yilinda-1968 https://www.evrensel.net/yazi/82362/50nci-yilinda-1968 Mon, 01 Oct 2018 08:45:31 +0300 Arjantin’de derinleşen ekonomik kriz https://www.evrensel.net/yazi/82271/arjantinde-derinlesen-ekonomik-kriz https://www.evrensel.net/yazi/82271/arjantinde-derinlesen-ekonomik-kriz Mon, 17 Sep 2018 07:41:36 +0300 Kaybedilmeme izin verme! https://www.evrensel.net/yazi/82183/kaybedilmeme-izin-verme https://www.evrensel.net/yazi/82183/kaybedilmeme-izin-verme Mon, 03 Sep 2018 07:05:32 +0300 Maduro, ekonomik kriz, Ankara https://www.evrensel.net/yazi/82094/maduro-ekonomik-kriz-ankara https://www.evrensel.net/yazi/82094/maduro-ekonomik-kriz-ankara Mon, 20 Aug 2018 08:09:02 +0300 Arjantin 'de kürtaj hakkı tartışmaları ve 8 Ağustos https://www.evrensel.net/yazi/82007/arjantinde-kurtaj-hakki-tartismalari-ve-8-agustos https://www.evrensel.net/yazi/82007/arjantinde-kurtaj-hakki-tartismalari-ve-8-agustos Mon, 06 Aug 2018 07:03:18 +0300 Brezilya Valsı https://www.evrensel.net/yazi/81923/brezilya-valsi https://www.evrensel.net/yazi/81923/brezilya-valsi Mon, 23 Jul 2018 08:31:02 +0300 Meksika 'da tarihi dönemeç https://www.evrensel.net/yazi/81845/meksikada-tarihi-donemec https://www.evrensel.net/yazi/81845/meksikada-tarihi-donemec Mon, 09 Jul 2018 07:05:48 +0300 Kolombiya’da ikinci turun öğrettikleri https://www.evrensel.net/yazi/81745/kolombiyada-ikinci-turun-ogrettikleri https://www.evrensel.net/yazi/81745/kolombiyada-ikinci-turun-ogrettikleri Mon, 25 Jun 2018 08:15:54 +0300 Büyük sermaye seçimlerde kimi destekler? https://www.evrensel.net/yazi/81650/buyuk-sermaye-secimlerde-kimi-destekler https://www.evrensel.net/yazi/81650/buyuk-sermaye-secimlerde-kimi-destekler Mon, 11 Jun 2018 07:28:30 +0300 Nikaragua’da öğrenciler neden ayakta? https://www.evrensel.net/yazi/81554/nikaraguada-ogrenciler-neden-ayakta https://www.evrensel.net/yazi/81554/nikaraguada-ogrenciler-neden-ayakta Mon, 28 May 2018 08:50:21 +0300 IMF’nin Arjantin’e dönüşü https://www.evrensel.net/yazi/81459/imfnin-arjantine-donusu https://www.evrensel.net/yazi/81459/imfnin-arjantine-donusu Mon, 14 May 2018 08:50:21 +0300 Başkanlık seçimleri, ittifak, boykot ve diğer tartışmalar https://www.evrensel.net/yazi/81374/baskanlik-secimleri-ittifak-boykot-ve-diger-tartismalar https://www.evrensel.net/yazi/81374/baskanlik-secimleri-ittifak-boykot-ve-diger-tartismalar Mon, 30 Apr 2018 08:00:33 +0300 Lula ve Brezilya 'da demokrasinin sonu https://www.evrensel.net/yazi/81275/lula-ve-brezilyada-demokrasinin-sonu https://www.evrensel.net/yazi/81275/lula-ve-brezilyada-demokrasinin-sonu Mon, 16 Apr 2018 07:40:36 +0300 Yeni havalimanı ve yaklaşan seçimler https://www.evrensel.net/yazi/81190/yeni-havalimani-ve-yaklasan-secimler https://www.evrensel.net/yazi/81190/yeni-havalimani-ve-yaklasan-secimler Mon, 02 Apr 2018 09:00:43 +0300 Marielle Franco 'nun ardından https://www.evrensel.net/yazi/81090/marielle-franconun-ardindan https://www.evrensel.net/yazi/81090/marielle-franconun-ardindan Mon, 19 Mar 2018 09:47:55 +0300 Bir ulusaşırı yolsuzluk hikayesi: Odebrecht https://www.evrensel.net/yazi/80997/bir-ulusasiri-yolsuzluk-hikayesi-odebrecht https://www.evrensel.net/yazi/80997/bir-ulusasiri-yolsuzluk-hikayesi-odebrecht Mon, 05 Mar 2018 11:43:32 +0300 Lima’da ‘persona non grata’* https://www.evrensel.net/yazi/80909/limada-persona-non-grata https://www.evrensel.net/yazi/80909/limada-persona-non-grata Mon, 19 Feb 2018 10:00:24 +0300 ‘Ekstraktivist’ model ve çevreci muhalefet https://www.evrensel.net/yazi/80820/ekstraktivist-model-ve-cevreci-muhalefet https://www.evrensel.net/yazi/80820/ekstraktivist-model-ve-cevreci-muhalefet Mon, 05 Feb 2018 10:09:32 +0300 Latin Amerika 'da yükselen sağ siyaset https://www.evrensel.net/yazi/80730/latin-amerikada-yukselen-sag-siyaset https://www.evrensel.net/yazi/80730/latin-amerikada-yukselen-sag-siyaset Mon, 22 Jan 2018 11:29:01 +0300 Meksika İç Güvenlik Yasasının düşündürdükleri https://www.evrensel.net/yazi/80638/meksika-ic-guvenlik-yasasinin-dusundurdukleri https://www.evrensel.net/yazi/80638/meksika-ic-guvenlik-yasasinin-dusundurdukleri Mon, 08 Jan 2018 15:43:08 +0300