Tutuklu ve hükümlülere de din kültürü ve ahlak dersi

Tutuklu ve hükümlülere de din kültürü ve ahlak dersi

Adana Müftülüğü tarafından Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu ve hükümlülere, dini ve ahlaki konularda bilgi vermek, insan, aile, millet ve vatan sevgisini aşılamak amacıyla din kültürü ve ahlak dersi veriliyor.Diyanet İşleri Başkanlığı ile Adalet Bakanlığı arasındaki tutuklu ve hükümlülerin dini ve

Adana Müftülüğü tarafından Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu ve hükümlülere, dini ve ahlaki konularda bilgi vermek, insan, aile, millet ve vatan sevgisini aşılamak amacıyla din kültürü ve ahlak dersi veriliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Adalet Bakanlığı arasındaki tutuklu ve hükümlülerin dini ve ahlakî gelişmelerini sağlamaya yönelik işbirliği protokolü gereği, Adana Müftü Vekili Vaiz Murat Han Aksoy, hükümlülere verdiği derste, hatasız insanın olamayacağını, önemli olanın hatalardan ders alarak tekrarlamamak olduğunu kaydetti.

Herkesin, nerede olursa olsun Allah’ın kulu olduğunu kaydeden Aksoy, “Bizler mahkeme-i Kübra’ya inanan insanlarız. Bu, suç işlemeyi azaltan bir anlayıştır. İnananlar, cennetlerini yanlarında taşıyan insanlardır. Bu da Allah ve peygamber sevgisidir. Bu sevgi, yaratılanı yaratandan dolayı sevmeyi gerektirir.” dedi.

Peygamberler dışında, hiçbir kimsenin günahtan korunmuş olmadığını ifade eden Aksoy, “Herkes günah işleyebilir, ne var ki insanlar birbirlerine oranla daha az, daha çok günah işleyebilirler” dedi. (ADANA)

www.evrensel.net