17 Temmuz 2011 06:51

Clinton, Demirtaş ile görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile görüşen BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş, "Her gün sorun sıkıntı yaşayan bir ülke olsak da biz kendi sorunlarımızı çözebilecek güçlü bir demokratik muhalefet ve demokratik potansiyele sahip olduğumuzu kendisine aktardık" dedi.TBMM'de grubu olan parti liderleriyle İ

Clinton, Demirtaş ile görüştü

Paylaş

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile görüşen BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş, "Her gün sorun sıkıntı yaşayan bir ülke olsak da biz kendi sorunlarımızı çözebilecek güçlü bir demokratik muhalefet ve demokratik potansiyele sahip olduğumuzu kendisine aktardık" dedi.

TBMM'de grubu olan parti liderleriyle İstanbul'da görüşmelerini sürdüren ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından Conrad Otel'de BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak ile yaklaşık 45 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi. Demirtaş, görüşmeye ilişkin gazetecilere açıklamada bulundu. Türkiye'deki muhalefet güçlerinden oldukları için Clinton'un kendileriyle de görüşmek istediğini belirten Demirtaş, "Biz Türkiye'deki temel sorunların çözümüne ilişkin politikalarımızı paylaştık. Türkiye'deki bütün sorunları en basitinden en ciddisine bütün sorunlara kadar iç dinamiklerin etkisiyle birlikte çözüm arayışıyla gerçekleştirebileceğimizin mümkün olduğu yönündeki görüşlerimizi detaylı bir şekilde paylaştık" dedi.

Türkiye'nin kendi sorunlarını kendi iç potansiyeliyle çözebilecek güce sahip olduğu yönündeki görüşlerini dile getirdiklerini söyleyen Demirtaş, "Bunu değerlendirebilmek elbette ki iktidar ve muhalefetiyle bizlerin elinde. Bu konuda siyasetin başarılı olması Türkiye demokrasisini güçlendirir. Türkiye'de bu potansiyel vardır. Arzuladığımız demokrasiye ulaşabiliriz. Ama bunun gücünü, inancını ve kararlılığını tartışmamız lazım. Biz gelecekten umutluyuz. Her gün sorun sıkıntı yaşayan bir ülke olsak da biz kendi sorunlarımızı çözebilecek güçlü bir demokratik muhalefet ve demokratik potansiyele sahip olduğumuzu kendisine aktardık" şeklinde konuştu. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Caz Festivali Amadou&Marıam ile devam ediyor

SONRAKİ HABER

'Feray Şahin’i katleden polis başka cinayetler de işleyebilir'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa