15 Temmuz 2011 09:54

Hristofyas özür diledi

KIBRIS Rum Yönetimi Lideri Dimtiris Hristofyas, hafta başında deniz üssünde meydana gelen ve 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamadan dolayı özür diledi. Hristofyas, olayın iki koldan araştırıldığını belirterek, halka sabır ve itidal çağrısı yaptı.Bu arada, Rum başkanlık sarayı önünde patlamayla ilgili ola

Hristofyas özür diledi

Paylaş

KIBRIS Rum Yönetimi Lideri Dimtiris Hristofyas, hafta başında deniz üssünde meydana gelen ve 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamadan dolayı özür diledi. Hristofyas, olayın iki koldan araştırıldığını belirterek, halka sabır ve itidal çağrısı yaptı.

Bu arada, Rum başkanlık sarayı önünde patlamayla ilgili olarak her gece düzenlenen protesto gösterileri devam ediliyor. Olayın araştırılması ve sorumluların derhal bulunmasını ve gereken cezaya tabi tutulmasını isteyen Kıbrıslılar Hristofyas’ı da olayın sorumlusu olarak görüyor ve istifa etmesini istiyor. Suriye’ye getirilmek üzere İran tarafından bir gemiye yüklenen patlayıcılara el koyarak , patlayıcıları deniz üssüne getiren ama imha etmeyen yönetim patlamanın sorumlusu olmakla suçlanıyor. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

ABD, Afganistan’dan çekilmeye başladı

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa