Mas-Daf işçileri Ankara yolunda

Mas-Daf işçileri Ankara yolunda

BİRLEŞİK Metal-İş Sendikası üyesi oldukları içim işten atılan Mas-Daf işçileri bu kez Ankara'ya yürüyecek. Yürüyüşe fabrika önünde direnişte olan 120 işçi katılacak. Sendikadan yapılan açıklamada işçilerin yürüyüşle her fırsatta Anayasa ve yasalara uygun davranmalarını isteyenlere,

BİRLEŞİK Metal-İş Sendikası üyesi oldukları içim işten atılan Mas-Daf işçileri bu kez Ankara'ya yürüyecek. Yürüyüşe fabrika önünde direnişte olan 120 işçi katılacak. Sendikadan yapılan açıklamada işçilerin yürüyüşle her fırsatta Anayasa ve yasalara uygun davranmalarını isteyenlere, neden anayasa ve yasaların uygulanmadığını soracağını bildirdi.

İşten çıkartılan 120 işçinin Düzce'yi Ankara'ya bağlayan 240 kilometrelik yolu yürüyecekleri belirtilen açıklamada, sendikalı çalışma olanağına ve ayladır işlerine kavuşamayan işçilerin yürüyüşünün 10 gün süreceği kaydedildi. Mas-Daf işçilerinin sadece kendileri için değil kendileri gibi sendikalı oldukları için işsiz bırakılan diğer işçiler için de yürüyeceği kaydedilen açıklamada, "Bu bir hak yürüyüşüdür, bu bir emek mücadelesidir ve bir hukuk savaşıdır" denildi. (DÜZCE)

www.evrensel.net