15 Temmuz 2011 05:30

Ankara'da BDP il binasını ateşe verdiler

Diyarbakır'da yaşanan çatışmada 13 askerin hayatını kaybetmesinin ardından başta Meclis Başkanı Cemil Çiçek olmak üzere devlet zirvesinin BDP'yi hedef göstermesinden hemen sonra BDP Ankara il binası ateşe verilerek kullanılmaz hale getirildi. BDP il binasında bulunan tüp ve doğalgazın şans eseri patlamaması sonucu, ailelerin de ikame

Ankara'da BDP il binasını ateşe verdiler

Paylaş

APARTMANI HAVAYA UÇURACAKLARDI

Birinci katta bulunan daire, çıkan yangının ardından kullanılmaz hale geldi. Yangın, çevredeki yurttaşların haber vermesi üzerine itfaiye tarafından söndürüldü. Bu arada dairede bulunan tüplü TV patlarken, doğalgaz ve tüpün şans eseri patlamaması nedeniyle, ailelerin de ikamet ettiği apartmanı faciadan kurtardı. Yangından sonra dairede bulunan bütün malzemeler kullanılmaz hale geldi. BDP Ankara İl Örgütü konuya ilişkin saat 12.30'da basın açıklaması yapacak. (Ankara/DİHA)


MERSİN'DE TAŞLI SALDIRI

Mersin merkez Akdeniz İlçesi Enteller Sokak'ta bulunan BDP Mersin il binasına yönelik saldırı gerçekleştirildi. Alınan bilgilere göre, bu akşam saatlerinde toplanan bir grup ülkücü, "şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı atarak, BDP binasına taşlı saldırıda bulundu. Parti binasının kapısını da kırmak isteyen grup, polis ekiplerinin olay yerine gelmesiyle dağıldı. BDP binasının camları kırılırken, saldırgan grupta yer alanlardan gözaltına alınanların olmadığı belirtildi. Saldırıya ilişkin DİHA'ya konuşan BDP Mersin İl Başkanı Cihan Yılmaz, bugün Diyarbakır'da 20 kişinin yaşamını yitirmesinden kaynaklı mitinglerini iptal ettiklerini belirterek, bu konuda toplumsal hassasiyetlerini gösterdiklerini söyledi. Bazı grupların halkı galeyana getirmeye çalıştığını ifade eden Yılmaz, bunlara prim vermeyeceklerini belirterek, il binasına yapılan saldırıyı kınadı.

ÖNCEKİ HABER

Şike soruşturmasında 3 kişi serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

‘Safe zone’ to considerably challenge Turkish home and foreign policy

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa