Adapazarı Haydarpaşa treni 30 ay çalışmayacak

Adapazarı Haydarpaşa treni 30 ay çalışmayacak

TCDD Bölge Müdürü Hasan Gedikli hızlı tren çalışması nedeniyle Adapazarı-Haydarpaşa tren hatlarının 30 ay çalışmayacağını söyledi.İl Koordinasyon Kurulu toplantısında başta öğrenciler olmak üzere her gün Adapazarı`ndan İstanbul istikametine gidip gelenleri ilgilendiren bir konu ele alındı. TCDD Bölge Müd

TCDD Bölge Müdürü Hasan Gedikli hızlı tren çalışması nedeniyle Adapazarı-Haydarpaşa tren hatlarının 30 ay çalışmayacağını söyledi.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında başta öğrenciler olmak üzere her gün Adapazarı`ndan İstanbul istikametine gidip gelenleri ilgilendiren bir konu ele alındı. TCDD Bölge Müdürü Hasan Gedikli, hızlı trenin Köseköy-Gebze hattında başlayacağı çalışma nedeniyle Adapazarı-Haydarpaşa trenlerinin 30 ay boyunca çalışmayacağını söyledi.
Gedikli yüzlerce insanın mağduriyetinin giderilmesi için Kocaeli ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin çalışmalar bitene kadar toplu taşımaya çözüm bulacağını da ifade ederek her değişimin sancılı olacağını dile getirdi. ‘`Kara ve deniz ulaşımıyla sorun çözülecek``

YÜK TRENLERİ AKTARMA YAPACAK

30 ay süre zarfında Avrupa`dan gelen yük trenlerinin Kapıkule Muratlı Tekirdağ limanlarına gidip oradan Derince Limanına gelmek zorunda kalacağını da sözlerine ekleyen Gedikli, ‘`Yolcu ve banliyo hatlarının yanında yük trenleri de 30 ay boyunca Trakya bölgesinden aktarmalı gelecek (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net