Şike operasyonunda 5 tutuklama daha

Şike operasyonunda 5 tutuklama daha

Şike soruşturmasında 5 kişi daha tutuklandı. İbrahim Akın ile İskender Alın'ın teşvik aldıklarını kabul ettikleri iddia edildi.Emniyetteki işlemlerinin ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilen 6 zanlıdan 5’i Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye gönderildi. Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı, B

Emniyetteki işlemlerinin ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilen 6 zanlıdan 5’i Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye gönderildi. Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı, Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcular İbrahim Akın ve İskender Alın ile Beşiktaş Profesyonel A Takım Protokol Müdürü Ahmet Ateş’in tutuklanmaları talep edildi. Mahkeme, söz konusu isimlerin tutuklanmasına karar verdi.

Futbolcular Akın ve Alın'ın savcılık sorgusunda İBB-Fenerbahçe maçında teşvik aldıklarını, Beşiktaş maçı öncesinde de transfer teklif edildiğini kabul ettikleri iddia edildi.

Aynı soruşturma kapsamında Eski Türkiye Futbol Federasyonu yöneticisi Ufuk Özerten ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı. (İSTANBUL)

www.evrensel.net