08 Kasım 2014 03:02

Obama, Irak'a bin 500 asker yolluyor

IŞİD’e yönelik oluşturduğu Koalisyon ile Ortadoğu’da etkisini yeniden güçlendirmek isteyen ABD’nin Irak’ta bulundurduğu asker sayısını da artırıyor.

Obama, Irak'a bin 500 asker yolluyor

Paylaş

IŞİD’e yönelik oluşturduğu Koalisyon ile Ortadoğu’da etkisini yeniden güçlendirmek isteyen ABD’nin Irak’ta bulundurduğu asker sayısını da artırıyor. Associates Press'in haberine göre ABD Devlet Başkanı Barack Obama bölgeye bin 500 asker daha gönderilmesini onayladı.

Reuters’in bugün üst düzey bir ABD yetkilisine dayandırdığı haberinde ABD’nin Irak ve Federal Kürdistan askerlerini, IŞİD’e karşı eğitmeyi planladığı bu arada şu anda bin 400 olan asker sayısını da ciddi bir şekilde artırmayı hedeflediği aktarılmıştı. Obama, bu haberi kısa süre içerisinde doğruladı ve Irak'a bin 500 asker daha gönderilmesini onayladı.

Öte yandan ABD Devlet Başkanı Barack Obama bugün Senato liderleriyle bir araya geldi. Toplantının ana gündeminin 5.6 milyar dolarlık IŞİD’e karşı savaş bütçesi olduğu bildirildi. Talebin bir sonraki senato bileşiminde gündeme gelmesi bekleniyor. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Kadıköy'de Ortakaya eylemine polis saldırısı

SONRAKİ HABER

Filipinler Başkanı Duterte: Kanada çöplerini almazsa savaş açarız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa