07 Kasım 2014 20:02

Yeni Asır'ın son hedefi Sema Pekdaş oldu

Ege Bölgesi’nin en köklü gazetelerinden biri olan Yeni Asır gazetesi hedef gösterme kampanyaları kapsamında oklarını yeniden İzmir Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a yöneltti.

Yeni Asır'ın son hedefi Sema Pekdaş oldu

Paylaş

Konak Belediyesi, Ortadoğu halkları için yardım konseri düzenleyen bir organizasyona destek verdi. Bu destek nedeniyle, Yeni Asır gazetesi adeta ateş püskürdü. 

Yerel seçim zamanı yaptığı haberlerle Sema Pektaş’ı sık sık karalamaya çalışan gazete etik dışı haberlerine devam ediyor. Gazete, yardım konserini haberleştirirken hedefine Sema Pektaş’ı aldı. Gazeteye göre Sema Pektaş HDP’li gibi davranmış... HDP’yi de karalanacak bir parti olarak gören gazete, Sema Pektaş için “sıra dışı” nitelemesinde bulundu.

SEN MİSİN KOBANÊ'YE DESTEK VEREN!
Gazetenin haberinde, “CHP’li Pekdaş’ın başında olduğu Konak Belediyesi, marjinal grupların sahneye çıktığı Kobani’ye destek konserine sponsor oldu” denildi.
“Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, çok konuşulacak bir icraata daha imza attı, marjinal grupların sahneye çıktığı Kobani’ye destek konserine sponsor oldu” denilen haber şöyle devam etti: “Çatışmalar nedeniyle sivil halkın Türkiye’ye geçtiği Kobani’ye gönderilmek üzere erzak toplanan gecede ‘Biji Berxwedana Kobane’(Yaşasın Kobane Direnişi) sloganları atıldı. CHP’li belediyenin düzenlediği ancak hiçbir CHP’linin katılmadığı gece, Devrimci Yol’un kurucuları anısına yaapılan saygı duruşu ile başladı. CHP’li Konak Belediyesi’nin sponsorluğunu üstlendiği gecedeki gariplikler bununla da sınırlı kalmadı. CHP İl Başkanı Ali Engin’in katılmadığı konserde iizleyicilere kürsüden HDP İl Başkanı Cahit Uğur hitap etti. Uğur’un çağrısıyla sık sık Kürtçe sloganlar atılan gecenin organizasyonunu Konak Belediyesi’nin Kültür Koordinötörü Orçun Masatçı yaptı.”

ORÇUN MASATÇI’YA DA TAKTI!
Yeni Asır Gazetesi, Orçun Masatçı’yı hedef göstermeyi de ihmal etmedi. Haberde sık sık Masatçı’nın adı geçirildi. Gazete, İzmirli Tiyatro Yönetmeni Orçun Masatçı’nın Konak Belediyesi’nin Kültür İşleri Koordinatörlüğü’ne getirilmesinden rahatsız olmuş, sık sık karalama kampanyası başlatmıştı. Geçtiğimiz hafta da sanatçılar eylem yaparak gazeteyi protesto etmiş ve “Yeni Asır gazetesi ‘Akit’leşiyor” demişlerdi. (İzmir/EVRENSEL) 

ÖNCEKİ HABER

Cizre'de bir genç, sokak ortasında tek kurşunla öldürüldü

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu’dan belediyenin veri tabanını inceleme talimatı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa