06 Kasım 2014 17:05

AK Saray'ın gerçek sahibi milletmiş!

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Sarayı'na ilişkin açıklama yapan Başbakanlık, tüm imkanların gerçek sahibinin millet olduğunu ileri sürerek, söz konusu binanın millete hizmet için tahsis edildiği, yapılan tartışmalar ile kamuoyunun yanlış yönlendirildiği savunuldu.

Paylaş

Yapılan harcamalar ve lüks yapısıyla tartışmalara neden olan "Cumhurbaşkanlığı Sarayı"na ilişkin Başbakanlık'tan açıklama geldi. Başbakanlık'tan "Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binalarına ilişkin yanlış yönlendirmeler" başlığıyla yapılan yazılı bir açıklamada, "Tüm bu imkânların gerçek sahibi sadece millettir. Emanetin kime verileceğine de yine sadece aziz milletimiz karar verecektir" görüşlerine yer verildi. Açıklamada, tartışmalardan duyulan rahatsızlık dile getirilerek, kamuoyunun yanlış yönlendirildi savunuldu.

YOKSUL MİLLETTİN 1 MİLYAR 370 MİLYON LİRALIK SARAYI!

Milletin oyları ile göreve gelen kişilerin görevde kaldıkları süre içerisinde, söz konusu imkanları hizmet yolunda kullanacağının öne sürüldüğü açıklamada şunlar kaydedildi; "Anayasal çerçevede demokratik seçimlerle görevden ayrıldıklarında yerlerine gelenlere emaneti teslim edeceklerdir. Milletimizin ve devletimizin itibarını temsil eden hizmet binaları ve araçları üzerinden, tamamen art niyetli polemikler yapılması hiç kimseye fayda sağlamamaktadır. Bugüne kadar başta yargı kurumları, bakanlıklar ve birçok kamu binaları için büyük yatırımlar yapılmış, devletimizin birçok birimi hizmetin gereğine yakışır imkanlara kavuşturulmuştur."

AK 'SARAY' MİLLETE LAYIK

Açıklamada ayrıca Türkiye'nin giderek büyüyen bir ülke olduğu savunularak, dünyada hak ettiği yeri de hızla aldığı iddia edildi. Türkiye'nin büyümesine parelel olarak da temsil ve hizmet imkanlarının da büyüdüğü belirtilerek, millete "layık" hale getirilmesinden de kimsenin rahatsız olmaması gerektiği vurgulandı. (ANKARA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Arin Mirkan benim içim bir sembol’ diyordu

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...